Nowe "Opowieści z Narnii" będą ostatnim filmem Joego Johnstona

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowe+%22Opowie%C5%9Bci+z+Narnii%22+b%C4%99d%C4%85+ostatnim+filmem+Joego+Johnstona-125670
W przyszłym roku ruszają zdjęcia do "Opowieści z Narnii: Srebrnego krzesła", kolejnego filmu opartego na serii fantasy autorstwa C.S. Lewisa. Za kamerą filmu stanie Joe Johnston.


Johnston, reżyser, który ma na koncie takie filmy jak m.in. "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki", "Jumanji", "Park jurajski III" czy "Captain America: Pierwsze starcie", ujawnił właśnie, że po realizacji tego widowiska planuje porzucić reżyserię. "Srebrne krzesło" ma być ostatnim filmem, przy którym stanie za kamerą.

Twórca potwierdził też to, o czym już się mówiło: film nie będzie kontynuacją dotychczasowych części serii, tylko rebootem. Zaczynamy nową rzecz, powiedział.

Akcja "Srebrnego krzesła" rozgrywa się po wydarzeniach opisanych w "Podróży Wędrowca do Świtu". Co prawda w Anglii minął zaledwie rok, ale w Narnii znacznie więcej czasu. Kaspian jest już starym królem. Prosi on Aslana o pomoc w odnalezieniu syna Riliana, jedynego spadkobiercy majątku. Aslan rekrutuje do tego zadania dwoje uczniów z Anglii: Eustachego Scrubba i Julię Pole, dla której będzie to pierwszy pobyt w Narnii.
Udostępnij: