PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494846}

Oskar i pani Róża

Oscar et la Dame Rose
7,3 16 921
ocen
7,3 10 1 16921
7,0 2
oceny krytyków
Oskar i pani Róża
powrót do forum filmu Oskar i pani Róża

Uśmiechałem się i płakałem... Film otula ciepłem, napawa mądrością, sprawia, że emocje w człowieku kwitną, podlewając serce człowieka swoją piękną treścią... Oskara można pokochać w tym filmie, zagrał cudownie! Jestem zachwycony filmem tak samo jak książką!

chimaira_x

Właśnie jestem po lekturze.Książka jest naprawdę piękna.Teraz nie wiem czy obejrzeć film od razu czy trochę poczekać?

oeet

Książke już dawno temu czytałam, i nadal wg mnie jest super, a filmu nie mogłam sie doczekać!
oeet - Lepiej Odczekaj, tak na świeżo to wiesz, możesz sie tym przejesć,

ocenił(a) film na 8
kasztanowa

ja oglądałem film zaraz po przeczytaniu książki... na początku przeszkadzały mi drobne elemenciki w filmie lekko pozmieniane, pomimo tego jednak zakochałem się w lekturze i jej ekranizacji zarazem...

kasztanowa

Zacząłem oglądać i po kilku minutach przerwałem.Masz ''kasztanowa'' rację trochę poczekam.

oeet

O widzisz, ja nadal sie nie zebrałam na ten film, a wydaje mi sie że od razu po ksiazce jest wiele kwesti ktore jakos sie w mojej glowie bd buntowalay odnosnie do ksiazki, bo tak też zazwyczaj jest ze film jest gorsza jakoscia ksiazki.

ocenił(a) film na 8
kasztanowa

Naprawdę świetny film ale nie wiem czy do niego kiedyś wrócę. Strasznie mnie zdołował. To musi być okropne patrzeć na umieranie swego dziecka.

ocenił(a) film na 7
cHrzanek

A było kiedyś tak ze książka była gorsza od filmu zrobionego na jej podstawie xD? (ironia)
Dajcie przykład, jeśli macie xD

ocenił(a) film na 8
marcin2800

Dziś właśnie skończyłem czytać książkę i uważam, że film był zdecydowanie lepszy. Pani Róża w filmie pomimo tego, że była na początku taka oschła to wydała mi się bardziej sympatyczna. Poza tym w filmie jest kilka wątków których w książce nie ma (choćby ten z pizzą).

marcin2800

Np. ekranizacja "Pamiętników Wampirów" jest o wiele lepsza od książki.

marcin2800

marcin2800, "Forrest Gump". Książka gorsza, niż film.

ocenił(a) film na 7
chimaira_x

ksiązka nawet ale gra komputerowa jest zajebista

chimaira_x

Niesamowite!!! Jestem wielkim fanem tego pisarza i w jednych ze swoich pamiętników napisał, że krótkie opowiadania pozawalają na dopracowanie reszty wątków poprzez wyobraźnie czytelnika nie widzę innej opcji jak ta. Polecam!!! [rozwija dusze].

ocenił(a) film na 9
chimaira_x

Ja i na filmie i w trakcie czytania nie mogłam powstrzymać śmiechu i łez.
I książka i film są świetne :)
Polecam też książkę "Oliwer i zeszyt z marzeniami" też świetna :) i tak samo smutna :(

użytkownik usunięty
chimaira_x

Film kapitalny, ehh ciężko się zebrać po takim seansie. Książki niestety nie czytałem, ale mam nadzieję, że będę miał okazję.

ocenił(a) film na 7

jeżeli chodzi o tematykę umierającego dziecka to polecam bardzo następującą pozycję: http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Awiate%C5%82ko+w+tunelu-1988-36627

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones