Conspiracy

1 godz. 36 min.
7,4 12 882
oceny
7,4 10 12882
6 697
chce zobaczyć
{"rate":6.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":94717,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Conspiracy-2001-94717/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ostateczne rozwiązanie
  • ptosiek ocenił(a) ten film na: 9

Jeśli ktoś chce pojechać dalej z tematem, polecam grubą, świetną książkę.
    "Łaskawe", Jonathan Little, wali po kolanach. Nie dla dziewczynek

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6888/laskawe

ptosiek Jonathan Littell, przepraszam, pomyliłem nazwisko autora

• Improwizacja16 ocenił(a) ten film na: 7

ptosiek jaka jest wymowa tej książki ?

Improwizacja16 Że żadne wykształcenie, najlepsze nawet, humanistyczne, nie jest w stanie zamienić w człowieka coś w ludzkiej skórze, jeżeli nie czuje to coś w sobie wspólnoty z obcym, innym człowiekiem. Że łatwo podążyć za nurtem dającym pewność siebie i siłę dzisiaj, bo gdy okaże się, że to była fałszywa nuta, można zmienić albo zrzucić mundur i nadal żreć kiełbasę. Czy to bawarską czy z człowieka.

• Improwizacja16 ocenił(a) ten film na: 7

ptosiek Wykształcenie + władza własnie nie zmienia człowieka na dobre , ale najczęściej na złe. temat na dłuższą dyskusję zresztą. i tak nie wyraze tego co bym chciał na tym forum, film dobry, zaczepia o bardzo specyficzny i konkretny problem zła. Książkę niedługo wypożyczę :)

Improwizacja16 Powodzenia, bo ja się przebijałem bardzo długo. Zazwyczaj po godzinie miałem dość.

• adiman ocenił(a) ten film na: 5

ptosiek Głowny bohater... "aktywny homoseksualista, ale jednocześnie darzący kazirodczym uczuciem siostrę-bliźniaczkę..." z wikipedii.. juz sie odechciewa czytac ;-p

adiman Tak jak pisałem, łatwo nie było.

• ptosiek Teraz wychodzi film dokumentalny spod jego ręki "Zły element".

jasio88thc Przeczytałem jego es(s)ej "Suche i wilgotne". Nie ruszaj, bo to bardzo szkolny kawałek. A za wskazanie filmu dzięki.

• angelann ocenił(a) ten film na: 6

ptosiek A dla chłopców to już tak?

angelann zależy jak się poczuwasz. twój dil

• angelann ocenił(a) ten film na: 6

ptosiek Po prostu nie wiem, co miałby oznaczać ten komentarz. Zrozumiałe byłoby określenie "Nie dla dzieci", albo "Nie dla osób o słabych nerwach". Ale jak mam rozumieć stwierdzenie "nie dla dziewczynek"? Że dziesięcioletni chłopiec może to przeczytać, ale jego jedenastoletnia siostra już nie?

• Bazyl98 ocenił(a) ten film na: 8

ptosiek "Nie dla dziewczynek"? Come on, mam czuć się facetem, żeby móc się interesować wybranymi przez Ciebie tematami?

Bazyl98 Nie doczytałeś, nie zrozumiałeś. Nie o tym napisałem.

• baxinski ocenił(a) ten film na: 7

ptosiek Genialna książka, absolutnie jedna z najlepszych jakie ukazały się w XXI wieku. Lektura obowiązkowa!