PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94717}
7,4 14 380
ocen
7,4 10 1 14380
7,0 4
oceny krytyków
Ostateczne rozwiązanie
powrót do forum filmu Ostateczne rozwiązanie

Jeśli ktoś chce pojechać dalej z tematem, polecam grubą, świetną książkę.
"Łaskawe", Jonathan Little, wali po kolanach. Nie dla dziewczynek

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6888/laskawe

ocenił(a) film na 9
ptosiek

Jonathan Littell, przepraszam, pomyliłem nazwisko autora

ocenił(a) film na 7
ptosiek

jaka jest wymowa tej książki ?

ocenił(a) film na 9
Improwizacja16

Że żadne wykształcenie, najlepsze nawet, humanistyczne, nie jest w stanie zamienić w człowieka coś w ludzkiej skórze, jeżeli nie czuje to coś w sobie wspólnoty z obcym, innym człowiekiem. Że łatwo podążyć za nurtem dającym pewność siebie i siłę dzisiaj, bo gdy okaże się, że to była fałszywa nuta, można zmienić albo zrzucić mundur i nadal żreć kiełbasę. Czy to bawarską czy z człowieka.

ocenił(a) film na 7
ptosiek

Wykształcenie + władza własnie nie zmienia człowieka na dobre , ale najczęściej na złe. temat na dłuższą dyskusję zresztą. i tak nie wyraze tego co bym chciał na tym forum, film dobry, zaczepia o bardzo specyficzny i konkretny problem zła. Książkę niedługo wypożyczę :)

ocenił(a) film na 9
Improwizacja16

Powodzenia, bo ja się przebijałem bardzo długo. Zazwyczaj po godzinie miałem dość.

ocenił(a) film na 5
ptosiek

Głowny bohater... "aktywny homoseksualista, ale jednocześnie darzący kazirodczym uczuciem siostrę-bliźniaczkę..." z wikipedii.. juz sie odechciewa czytac ;-p

ocenił(a) film na 9
adiman

Tak jak pisałem, łatwo nie było.

ptosiek

Teraz wychodzi film dokumentalny spod jego ręki "Zły element".

ocenił(a) film na 9
jasio88thc

Przeczytałem jego es(s)ej "Suche i wilgotne". Nie ruszaj, bo to bardzo szkolny kawałek. A za wskazanie filmu dzięki.

ocenił(a) film na 6
ptosiek

A dla chłopców to już tak?

ocenił(a) film na 9
angelann

zależy jak się poczuwasz. twój dil

ocenił(a) film na 6
ptosiek

Po prostu nie wiem, co miałby oznaczać ten komentarz. Zrozumiałe byłoby określenie "Nie dla dzieci", albo "Nie dla osób o słabych nerwach". Ale jak mam rozumieć stwierdzenie "nie dla dziewczynek"? Że dziesięcioletni chłopiec może to przeczytać, ale jego jedenastoletnia siostra już nie?

ocenił(a) film na 8
ptosiek

"Nie dla dziewczynek"? Come on, mam czuć się facetem, żeby móc się interesować wybranymi przez Ciebie tematami?

ocenił(a) film na 9
Bazyl98

Nie doczytałeś, nie zrozumiałeś. Nie o tym napisałem.

ocenił(a) film na 7
ptosiek

Genialna książka, absolutnie jedna z najlepszych jakie ukazały się w XXI wieku. Lektura obowiązkowa!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones