PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300717}

Ostateczni mściciele

Ultimate Avengers
6,6 2 009
ocen
6,6 10 1 2009
Ostateczni mściciele
powrót do forum filmu Ostateczni mściciele

Całkiem dobry filmik. Wiele aktorskich produkcji mu nie dorównuje. Historia została lekko spłycona i streszczona, ale co się dziwić skoro pierwowzór miał chyba z 12 numerów jeżeli się nie mylę. Skrulle (tak, Skrulle - tak się przedstawiają w komiksie Kapitanowi) zostali pokazani jako niezbyt rozgarnięci kosmici, zaś na papierze pokazano ich jako naprawdę mądrych skurczybyków. Można było rozbudować ich historię. 10 minut by wystarczyło, a tak widz jest nieco zawiedziony tą mini-inwazją. Na szczęście Hulk ratuję tę niedoskonałość. Tutaj też od razu dochodzę do cenzury która dosięgła film względem pierwowzoru, rozumiem że to animacja, ale nawet amerykańce robili czasami animacje dla dojrzałego widza, nie tylko Japończycy. Brakuje bardziej hardcorowego Hulka (myślicie że tu był psycholem, odsyłam do noweli) np. sceny pożarcia Ufoka. No i kłótni małżeńskich giAnt-mana i WASP.
Mimo to film na tle innych adaptacji wypada świetnie.

ocenił(a) film na 6
howlet

Niestety muszę się z tobą zgodzić co do cenzury. Niektóre animacje Marvela są naprawdę cukierkowe. Moim zdaniem jednak jest to zbyt duży minus aby dać temu filmowi 7.

ocenił(a) film na 9
volpi

I nie ma Hawkeye'a. W papierowym pierwowzorze tego filmu był bardzo hardcore'owy, brakuje akcji w biurowcu w jego wykonaniu.

ocenił(a) film na 9
howlet

Zgadzam się. Hulk został mocno ocenzurowany w stosunku do pierwowzoru. Pamiętam jak użyli go jak bomby i ten jego ryk: "Hulk jest hetero!!!" Pamiętam jak mnie to za pierwszym razem zniszczyło:D Mi też brakuje Hawkeye'a i tego konfliktu na linii Hank- Janet. Było tylko zasygnalizowane, że coś tam może być między nimi nie do końca ok. No i ten Thor bez brody dziwnie wygląda;) A właśnie. To jest w ogóle prawdziwy Thor czy faktycznie czubek?

DarthGibon


Co do tego nie można mieć pewności, ale jak wyjaśnić że gościu ciska piorunami, teleportuje się i robi równie nieprawdopodobne rzeczy?
Pamiętam jak czytałem The Ultimates i naprawdę zrobili z faceta że tak powiem "niedorozwiniętego bezdomnego z butelką". Facet wciskał jakieś ściemy ludziom a ci to łapali. Mówił żę jego boskie wcielenie było gdzieś w nim ukryte. Zabieg bardzo ciekawy, tym bardziej że pod koniec Thor ukazuje swoje prawdziwe boskie oblicze. Czytam uniwersum Ultimate, ale narazie jest bardzo wzmianek o historii Thora

ocenił(a) film na 9
howlet

Właśnie obejrzałem The Ultimates Avengers 2 i Thor gada z Odynem. No to chyba faktycznie jest bogiem;) W komiksach też pewnie jest tym bogiem. Z tym, że nikt mu w to nie wierzy i biorą go za miłego w sumie czubka z mocami;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones