PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8427}

Ostatni Mohikanin

The Last of the Mohicans
7,6 101 093
oceny
7,6 10 1 101093
6,9 13
ocen krytyków
Ostatni Mohikanin
powrót do forum filmu Ostatni Mohikanin

I tym czymś jest właśnie muzyka. Do tej pory słyszę w głowie muzykę z tego filmu, jednak nie w sensie pozytywnym. Ten sam kawałek przewija się przez cały film! Scena początkowa, sceny lasów, marszu i walki, są wyposażone w ten sam kawałek. Czasami po prostu by bohater wpadał w rytm muzyki pojawia się tryb slow-motion. W każdym razie mnie to irytowało do samego końca. A nawet kiedy już leciały napisy tylko się zastanawiałem czy ktoś zaraz nie wejdzie mi do pokoju i nie zapyta "nie męczy cie już ten sam kawałek? Puść coś innego."

I jakoś mnie ten film specjalnie nie poruszył, wszystko jest ładnie i pięknie na niby. Bo ogląda się zakończenie jakiejś sceny i nagle jest przeskok do następnej. Brakuje tam jakiejś przerwy, nie wiadomo jak bohaterowie się rozdzielają przy ostatniej scenie a ktoś sobie napisał, że ta scena to arcydzieło!?

Nie wiem, jakoś filmy z Lewisem mi nie podchodzą. Dostają nagrody ale ja widzę w nich potworne wady. "poleje się krew" dało się obejrzeć "nine" to była porażka. Jak narazie w gangach miał najbarwniejszą rolę. Jednak nie będę dawał tutaj oceny za aktora, który ratuje całość, po raz kolejny. Film dla mnie na 5. Może niesłusznie, Jeśli kiedyś w TV na niego wpadnę a zobaczę w TV i muzyka nie będzie mi już wiercić uszu to może dam więcej. Jednak nie jest to taki klimat jak w "tańczącym z wilkami" a ten właśnie film miał wszystko to czego oczekuję od filmów o takiej tematyce.

ocenił(a) film na 7
skt84

aż poleje się krew to najlepszy amerykański film pierwszej dekady 21 wieku

ocenił(a) film na 6
bezimienny_2

Tyle, że ludzie wysoko go oceniający w większości go nie zrozumieli. Po prostu głupio niektórym dać niższą notę gdy film ma sporą ilość oscarów. Jednak gdy zapytasz takiego o argumentację (zwłaszcza na filmebie) polecą głównie ogólniki, albo nie daj boże objaw skrajnej głupoty. BTW nie napisałem, że film był zły wolałbym nie odbiegać od tematu. Głównie chodzi o muzykę w filmie. A kolega niżej, czyli EK28 też trochę odskoczył (aż krew się zalewa) bo napisał zupełnie nie na temat. Proszę o czytanie ze zrozumieniem. Dlaczego nie mam oglądać filmów z DDL skoro napisałem "Jednak nie będę dawał tutaj oceny za aktora, który ratuje całość, po raz kolejny.". Czy ktoś wogóle czyta to co się na tych forach pisze czy komentujecie tylko temat?

ocenił(a) film na 9
skt84

Taka melodia pojawiająca się kilka raz w trakcie filmu zowie się motywem przewodnim i jest obecna w każdym filmie, nad którego muzyką napracowano się więcej niż nad kolejnym hitem disco-polo. Oblukaj na przykład Braveheart, Requiem dla Snu, Misja... już kojarzysz?

polishchaser1

Zgadzam się z przedmówcą i dodam coś od siebie...
Nie zgadzam się z Skt84 jakoby wszystkie sceny Ostatniego Mohikanina były "wyposażone w ten sam kawałek" muzyczny. Jeśli tak uważasz, to znaczy, że nie za dobrze zwróciłeś uwagę na oprawę muzyczną tego filmu.
Nie mogę Ci tego sama osobiście udowodnić, dlatego proszę tylko byś ściągnął sobie najpierw ścieżkę dźwiękową do tego filmu, przesłuchał ją do tego stopnia byś kojarzył (nie musisz ich znać na pamięć) usłyszane utwory a dopiero potem obejrzał Ostatniego Mohikanina od początku do końca. Gwarantuję Ci, że w czasie takiego seansu na pewno usłyszysz więcej różnorodnych kawałków muzycznych. I daleki będziesz od stwierdzenia, które tutaj napisałeś.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
haruka13

Pewnie do tego filmu powrócę, jak już wcześniej pisałem i spróbuję się dostosować do twojej rady ;)

skt84

Na prawdę polecam, przekonasz się, że ten film został opatrzony różnymi utworami, które idealnie pasują do danej sceny.

ocenił(a) film na 8
skt84

@skt84 - jeśli wysoko oceniasz filmy z serii Terminator, Niezniszczalni, Sami swoi, itp., to z całym szacunkiem, ale chyba powinieneś sobie darować filmy z Danielem Day-Lewisem, bo on gra w filmach o klasę lat świetlnych wyżej niż Stalone.

ocenił(a) film na 6
EK28

Tu się całkowicie nie zgodze. Ja mam swoje kryterium oceniania. Z repertuaru wybrałeś kilka filmów akcji i jako filmy akcji zasługują na taką a nie inną ocenę. Głupi horror może dostać taką ocenę jak Hamlet na przykład gdy oba filmy spełniają wymogi gatunku. Jeśli horror straszy, zaskakuje, jest mroczny ma wysoką notę [powiedzmy 7-8 (dla dzieci neo to niska nota dla nich 10 to minimum)] Także spójrz najpierw na cały repertuar i przede-wszystkim pisz na temat. To nie jest forum dotyczące ocen.

skt84

Głupi text: a oryginał czytałeś? Bo jest właśnie tak zrobiony, jakie ma się wyobrażenie czytając książkę. I dlatego jest taki świetny

ocenił(a) film na 6
klekine

Rozmawiamy tutaj o filmie. Zmierzch jest kiepski i też go porównują do książki (która IMO też jest kiepska) to wcale nie stawia filmu na podium ponieważ książka jest świetna. Przyczepiłem się do muzyki jednak czytając książkę każdy ma swoje własne wyobrażenia więc nie ma właściwie o czym mówić. Niektórzy słuchają muzyki czytając książki i mogli by tam wstawić coś zupełnie innego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones