PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8427}

Ostatni Mohikanin

The Last of the Mohicans
7,6 101 115
ocen
7,6 10 1 101115
6,9 13
ocen krytyków
Ostatni Mohikanin
powrót do forum filmu Ostatni Mohikanin

Mieszane uczucia

ocenił(a) film na 7

Moim zdaniem nie ma się czym zachwycać. Owszem: aktorstwo dobre, ładne zdjęcia, super kostiumy, całkiem ładna muzyka ale zdecydowanie czegoś mu brakuje...Zupełnie nie odczułem klimatu. Tego czegoś co porywa, wciąga i nie pozwala oderwać wzroku od ekranu. Wątek melodramatyczny, naiwny do bólu zamiast wzruszać irytuje. Podsumowując: warto go obejrzeć ale np. Barry Lyndonowi do pięt nie dorasta.

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Za dużo było pod koniec tej śmierci. Klient po kliencie padali jak muchy. Trochę mi to zepsuło humor. Nie żebym był jakimś mięczakiem, ale miałem nadzieję, że ten film będzie przyjemniejszy. Ode mnie 6 (niezły)

ocenił(a) film na 7

Hehe. Jesteś normalny gość a nie mięczak. Przynajmniej to dowodzi jakiejś wrażliwości. W dzisiejszych czasach wielu ludzi lubi przemoc.

ocenił(a) film na 8

No cóż. Jak chcesz film, w którym jeden ziom wybija cały legion ludzi, to sobie obejrzyj Rambo :]. Tutaj zachowano realizm - rzucając się na cały szczep Indian we trójkę z kilkoma rusznicami w ręku, inaczej skończyć się to nie mogło.
To dopiero byłby śmiech na sali, jakby we trzech wyrżnęli cały oddział wojowników i odbili obie panny.
Dla mnie film jest arcydziełem pod każdym względem.

ocenił(a) film na 7
zbyhu1

Dla mnie to po prostu solidna produkcja jakich niestety mało ale według mnie do arcydzieła trochę mu brakuje.

zbyhu1

Właśnie się nie zgodzę co do realizmu. Realizm zachowany jest w Rob Royu a jeszcze bardziej w Barrym Lyndonie. Filmy z tej samej epoki, które gorąco polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones