PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8427}

Ostatni Mohikanin

The Last of the Mohicans
7,6 101 093
oceny
7,6 10 1 101093
6,9 13
ocen krytyków
Ostatni Mohikanin
powrót do forum filmu Ostatni Mohikanin

Przez cały film myślałem, że Sokole Oko będzie ostatnim Mohikaninem, ale na końcu Chingachgook mówi, że on sam jest ostatnim z Mohikanów, kim w takim razie jest Sokole Oko? (przecież to chyba syn Chingachgooka)?

laraaa2

Sokole Oko to przybrany syn Chingachgooka, którego ten wziął na wychowanie, gdy Nataniel był jeszcze małym dzieckiem.
Nataniel mówi o sobie

haruka13

Ech, ten nowy FW! ;/ Podaję niżej całościowe wyjaśnienie do Twojego pytania...

Sokole Oko to przybrany syn Chingachgooka, którego ten wziął na wychowanie, gdy Nataniel był jeszcze małym dzieckiem.
Nataniel mówi o sobie i swojej rodzinie w ten sposób:"Moich rodziców i siostry spalono. Chingacchgook znalazł mnie u dwóch francuskich traperów i przygarnął... Nie pamiętam tego. Miałem rok lub dwa." W innym momencie filmy Chongachgook nazywa Nataniela swoim "białym synem".
Chingachgook miał zatem na myśli to, że wraz z nim i Uncasem ginie prawdziwa krew Mohikanów. Sokole Oko jest Mohikaninem, ale tylko dlatego, że został wychowany jak Mohikanin, nie jest nim z przysłowiowej krwi i kości...

ocenił(a) film na 6
haruka13

Dzięki wielkie za odpowiedź, widocznie film oglądałem za mało dokładnie, pewnie powrócę do niego w niedalekiej przyszłości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones