PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8427}

Ostatni Mohikanin

The Last of the Mohicans
7,6 101 093
oceny
7,6 10 1 101093
6,9 13
ocen krytyków
Ostatni Mohikanin
powrót do forum filmu Ostatni Mohikanin

Zabierając się do obejrzenia filmu spodziewałem się wzruszającej historii o Indianach i filmu tzw. epickiego. Nie chciałem kina dokumentalnego, czy ambitnego. Liczyłem na dobre sceny walki, romans w tle, bardzo jasne postaci - dobre i złe.
Stwierdzam, że to wszystko otrzymałem, ale niestety... pozornie.
Całość oceniam b.dobrze! Film zrobiony doskonale, aktorstwo na wysokim poziomie, piękne widoki i sceny batalistyczne. Rozkoszowałem się dźwiękiem i obrazem, aż do zakończenia...

SPOLIERY

Zakończenie mnie straszliwie rozczarowało i powiem więcej, to najgorsze zakończenie filmu jakie dane było mi oglądać! Najpierw przypiekają Duncana, Sokole Oko go dobija, a Cora przechodzi do porządku dziennego, bez jednej łzy (taśmę oszczędzali??) [w tym momencie miałem małą refleksję "co z Alice??" - twórcy filmu szybko pospieszyli z odpowiedzią]. Ale ich odpowiedź jest właśnie najbardziej nędzna z całego tego filmu. Uncas się rzuca na tych Indian jak kamikaze, Magua go zabija - Alice rzuca się ze skały, a Sokole Oko i jego ojciec robią rozwałkę...

Nie spodziewałem się niczego ambitnego, jeszcze raz mówię, ale to było tak głupie, że tylko śmiech do ekranu mi pozostał...

ocenił(a) film na 6
Boreas

Też tak uważam jednak ci co "niby" czytali książkę twierdzą, że tak było więc film jest arcydziełem.. Mi z pewnością zabrakło w tym pewnej pauzy a w samej walce jakiegoś "pomyślunku" a najmocniej przyczepiłem się do wiercącej uszy muzyki w filmie (ze wszystkiego tylko ona dla mnie to był duży minus)

ocenił(a) film na 7
skt84

A mnie muzyka się podobała i uważam, że była całkiem dobrze dobrana. :) Nie czytałam książki, więc jestem łaskawsza dla filmu. Aktorstwo niezłe: Daniel Day- Lewis w końcu spodobał mi się jako aktor albo może mam słabość do bohaterów typu "twardy mężczyzna". ;D Aktorka grająca Alice nie miała wiele do pokazania, ale scena jej samobójstwa- znakomita. Madelaine Stowe w porządku, choć mogła się chyba bardziej postarać. I miała w chwili kręcenia 34 lata- a wyglądała dużo młodziej. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones