PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231584}

Ostatni król Szkocji

The Last King of Scotland
7,5 86 414
ocen
7,5 10 1 86414
6,8 18
ocen krytyków
Ostatni król Szkocji
powrót do forum filmu Ostatni król Szkocji

Nie rozumiem dlaczego dali taki tytuł. Miałem w związku z nim pewne oczekiwania od tego filmu, które nie zostały
spełnione. Film jest o afryce a szkocji w nim tyle co kot napłakał. Pomijając już te rażące zaniedbanie, sam film średni.
Mogli lepiej dobrać aktora do roli dyktatora. Forest to chyba najsłabszy zaraz za tytułem element tego filmu.

3/10

PalmerChili

"Nie rozumiem dlaczego dali taki tytuł. Miałem w związku z nim pewne oczekiwania od tego filmu, które nie zostały
spełnione. Film jest o afryce a szkocji w nim tyle co kot napłakał. "

rotfl :D

ocenił(a) film na 8
sever

On jest taki głupi czy udaje? Jak myślisz? :D

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Ten film jest portretem krwawego dyktatora Ugandy Idiego Amina - postaci ekscentrycznej, przez niektórych uważanego za szaleńca.
"Ostatni Król Szkocji" - między innymi taki tytuł nadał sobie prezydent Ugandy, chciał ponoć stanąć na czele wojsk które odłączą Szkocję od Wielkiej Brytanii. Wyzwał królową Elżbietę II na pojedynek bokserski - gdy ta nie przyjęła jego wyzwania ogłosił się "pogromcą Imperium Brytyjskiego".

Dlatego uważam, że tak tytuł filmu został dobrze dobrany, a obsadzenie w głównej roli Forest'a Whitaker'a idealnie pokazuje jak
pod maską łagodnego człowieka może kryć się największe okrucieństwo.

ocenił(a) film na 6
lolek_p

tyle że niestety takich wątków w filmie brakowało. za mało jest o szaleństwie dyktatora, za dużo o "byleczym" może wersja reżyserska pokazała by więcej scen godnych tytułu, ale kinówka jest troszkę powierzchowna

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Marny trolling

ocenił(a) film na 8
zagreus

On jest taki głupi czy udaje? Jak myślisz? :D

ocenił(a) film na 8
PalmerChili

Przeczytaj chłopie bio Idi Amina a zrozumiesz skąd ten tytuł.
Oi!

Elmo_Is_Dead

Niby dlaczego miałbym czytać książkę przed obejrzeniem filmu. Nigdzie nie było to zaznaczone i nie miałbym nawet na to ochoty.

ocenił(a) film na 8
PalmerChili

Albo głupiś albo jaja sobie robisz :)
Oi!

PalmerChili

Dlaczego film ma taki tytuł napisał Ci @lolek p - dalej nie kumasz ?

Wikipedia i poczytaj o Idi Aminie ...

PalmerChili

Faktycznie, po to się ogląda film żeby nie musieć książki czytać, jeśli temat interesuje tylko trochę, albo jeśli się wpada na niego przypadkowo. Jednak w filmie znalazła się odpowiedź na pytanie skąd ten tytuł. Wystarczy uważnie oglądać.

ocenił(a) film na 8
PalmerChili

WOW DUDE YOU JUST WENT FULL RETARDED

mk34

Wow dude use polski język, bo fajniejszy nie będziesz. Tytuł jest nietrafiony i nie wiem po co ta dyskusja skoro nie macie racji.

ocenił(a) film na 10
PalmerChili

Napiszę tak: tytuł bardzo trafiony. Oczywiście dla osób, które mają choć najmniejsze pojęcie o jednym z głównych bohaterów filmu. Osoby, które mimo opisu filmu, spodziewały się opowiastki o Szkocji, mogą być tytułem rozczarowane... :)

ocenił(a) film na 7
PalmerChili

hehehehehe

ocenił(a) film na 7
PalmerChili

Mnie zmylił plakat, zwłaszcza szkockie rysy twarzy króla.

PalmerChili

no cóż, skoro uważasz, że jesteś mądrzejszy od samego Ido Amina, to fajnie masz, kolego :D

a pytanie, dlaczego zatytułował sam siebie KRÓLEM SZKOCJI to skieruj do niego i przy okazji powiedz, że to nie był trafiony tytuł, bo przecież mieszkał w Ugandzie :d


ojej, nie odpowie, bo nie żyje :(

kajira

Idi Amina* , oczywiście.

kajira

Jak się czuł Szkotem, to miał prawo się nim mianować. Jakaś bidna, zapyziała Uganda mu nie wystarczyła.

PalmerChili

Heh.
Miałem tak samo z "K-Pax". Myślałem, że będzie sci-fi o innej planecie, a tu o kolesiu chorym na głowę (ale 4/10 za Kevina). Więc cię rozumiem.

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

"Był postacią ekscentryczną, a przez niektórych był uważany za szaleńca. Chciał być mediatorem w konflikcie północnoirlandzkim i uważał, że to on, a nie królowa brytyjska powinien stać na czele Wspólnoty Narodów. Był tak zafascynowany Szkocją, że tytułował siebie "ostatnim królem Szkocji". Chciał stanąć na czele wojsk, które odłączą Szkocję od Wielkiej Brytanii, a na pogrzebie króla Arabii Saudyjskiej pojawił się ubrany w kilt." - Wikipedia ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones