PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229074}

Ostatni legion

The Last Legion
5,9 22 544
oceny
5,9 10 1 22544
3,5 2
oceny krytyków
Ostatni legion
powrót do forum filmu Ostatni legion

Skąd tyle krytyki?

ocenił(a) film na 7

Całkiem sympatyczny, kostiumowy film, oparty trochę na legendach, trochę na historii (określenie go jako 'dramatu historycznego' pozostawię bez komentarza).
Jest dobra obsada (jako fanka kina indyjskiego doceniam także obecność Aishwaryi Rai), całkiem dobrze zarysowane tło 'historyczne', fajna historyjka i ciekawe zakończenie.
Jak dla mnie całkiem ok.

Przyznam, że bawi mnie to, że ostatnio spora liczba użytkowników filmwebu poczuła się najwyraźniej wielkimi krytykami filmowymi i objeżdżają bez wahania każdy film - kluczowym argumentem, na który się ostatnio natykam jest - bo to nie jest realistyczne. Śmiech mnie ogarnia - skoro film nie jest oparty na faktach, to nie wymagajmy od niego za wiele. Poza tym (wiem, że to żadne odkrycie), ale TO TYLKO FILM - jego zadaniem jest zapewnienie rozrywki, a nie dążenie do doskonałości.
Ludzie, trochę dystansu ;)

ocenił(a) film na 7
Sol89

Zgadzam się, sympatyczny i zupełnie przyzwoicie zrobiony film. Całkiem zgrabne połączenie wątku historycznego i legend. A że są wpadki, cóż, w każdym filmie jakieś są!

ocenił(a) film na 4
Sol89

to jest film fabularny osadzony w realaich starozytnego rzymu w którym niektóre postacie sa autentyczne a reszta to fikcja. LUDZIE to nie film dokumentalny. Dlatego nie patrzac przez pryzmat historyczny można powiedziec ze fim sredni, do obejrzenia w niedzielne poludnie wraz z rodzina, oraz do szybkiego zapomnienia. Łatwy, przyjemny w ogladaniu, dla nie wymagajach myslenia (prosta fabuła jak budowa cepa, wiadomo kto dobry, kto zły, łatwo przewidziec zakonczenie itd.), dla obejrzenia by sie oderwac na chwile od rzeczywistosci i zaglebic sie badz co badz w filmie realaich basniowych. Ogolnie polecam. PZdr

ocenił(a) film na 6
Sol89

Mam bardzo podobne odczucia. Po średniej ocen spodziewałem się gniota. Zaskoczony jestem na plus. Film lekki, łatwy i oglądało się go z przyjemnością. Co prawda trochę odbija mi się już od filmowych odniesień do legendy arturiańskiej ale i ten wątek można było przełknąć. Dramat historyczny to z pewnością nie jest ale całkiem niezłe kino przygodowe osadzone w realiach przełomu starożytności i średniowiecza. Fanem kina indyjskiego nie jestem ale doceniam obecność Aishwaryi Rai ze względu na jej urodę.
6/10 za całokształt.
PS: Ładny masz opis w profilu.

ocenił(a) film na 5
Sol89

Nie ma w sobie tego rozmachu który jest typowy dla widowisk historycznych pokroju Gladiatora czy Troi, to bardziej film przygodowy. Przyzwoity, ale mało porywający, ogląda się lekko i przyjemnie.
5+/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones