PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229074}

Ostatni legion

The Last Legion
5,9 22 544
oceny
5,9 10 1 22544
3,5 2
oceny krytyków
Ostatni legion
powrót do forum filmu Ostatni legion

Czym jest film i jakie ma zadania do spełnienia?
Ano z tym jest równie. Gdyby ten miał być osadzony na faktach autentycznych nazywał by sie dokumentalnym a nie przygodowym i zapewne mało kto by go oglądnął. Kino rozrywkowe opiera się jak sama nazwa wskazuje na niesieniu rozrywki. Mamy sie na takich filmach po prostu nie nudzić i dobrze bawić. Czasami pośmiać, czasami wzruszyć, a przede wszystkim nie żałować czasu spędzonego w kinie. Czy ten film właśnie taki był... odpowiedzcie sobie sami. Ja sie na nim dobrze bawiłem i z góry nie zakładałem ani zgodności z faktami historycznymi ani realizmu tamtych czasów. Nie ukrywajmy, o czasach cesarstwa dużo napisano, lecz wiele tez i zdarzeń tak naprawdę opiera sie na domysłach i tym co mogło sie zdarzyć w ówczesnej sytuacji geopolitycznej. Są to czasy tak odległe że nawet daty nie są w 100% pewne - wie to każdy historyk ;). To co razi w tym filmie to na pewno początek, gdzie narrator stara się nadać historii charakter autentycznego zdarzenia.

ocenił(a) film na 3
maxmilian_2

"Nie ukrywajmy, o czasach cesarstwa dużo napisano, lecz wiele tez i zdarzeń tak naprawdę opiera sie na domysłach i tym co mogło sie zdarzyć w ówczesnej sytuacji geopolitycznej. Są to czasy tak odległe że nawet daty nie są w 100% pewne - wie to każdy historyk ;)."
Ta część Twojej wypowiedzi świadczy jakie marne masz pojęcie o historii, a historii antycznego Rzymu w szczególności.
Historycznie film jest kompletnym dnem, ale prawdą jest, że nie powinno się go oceniać tylko i wyłącznie na podstawie jego braku zgodności z faktami historycznymi. Jeśli odrzucić to kryterium, to poza poprawną realizacją (dobre aktorstwo - może poza mową Aureliusa, która brzmiała jakby ogłaszał im, że wszyscy zostali skazani na śmierć, a nie próbował wlać w nich ducha walki...) film nie ma nic do zaoferowania. Sztampowe postacie, sztampowy wątek miłości... to wszystko widzieliśmy już w kinie i wiele razy widzieliśmy to o wiele lepiej nakręcone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones