PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1060}

Ostatnie kuszenie Chrystusa

The Last Temptation of Christ
7,7 23 727
ocen
7,7 10 1 23727
7,7 24
oceny krytyków
Ostatnie kuszenie Chrystusa
powrót do forum filmu Ostatnie kuszenie Chrystusa

Hmmm...

użytkownik usunięty

„Wówczas Szymon Piotr, mając miecz, dobył go i uderzył sługę arcykapłana, i odciął mu prawe ucho. A słudze temu było na imię Malchus” (Ew. Jana 18:10)

Nawet ten element zmienili, bo w filmie Piotr miał nóż ;p

ocenił(a) film na 9

Cześć :)

"Już na początku filmu Scorsese zaznacza, że to nie jest adaptacja "Biblii", a powieści Kazantzakisa." ;)

Film oglądałem dość dawno, ale pamiętam, że wywarł na mnie wielkie wrażenie... Na pewno świetna muzyka miała w tym udział (chyba jeden z najlepszych soundtracków ever), ale sam film również uważam za magiczny (ostatnia scena zostaje w pamięci na zawsze...). Naprawdę świetny film, chociaż ze względu na treść może niektórym wydawać się nie do przejścia.

użytkownik usunięty
markomdm

Cześć ;p

Tak, wiem, że na podstawie powieści. po prostu dziwią mnie takie zmiany szczegółów ;)
A moja ocena nie jest jeszcze ostateczna - ciągle się zastanawiam.

użytkownik usunięty

"może niektórym wydawać się nie do przejścia" - Treść treścią, ale trzeba właśnie pojąć to co napisałeś, że nie jest to adaptacja Biblii. Bardziej nie do przejścia jest chyba "Żywot Briana" :)
Ocenę zmieniam na 9.

ocenił(a) film na 9

I elegancko :) pozdro!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones