PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1060}

Ostatnie kuszenie Chrystusa

The Last Temptation of Christ
7,7 23 729
ocen
7,7 10 1 23729
7,7 25
ocen krytyków
Ostatnie kuszenie Chrystusa
powrót do forum filmu Ostatnie kuszenie Chrystusa

ciekawe ze kosciol tak go nienawidzi; w gdansku w latach 90-tych dwa razy odwolywany seans w zaku - "na prosbe" abp goclowskiego....

muzyka - mysle ze najlespzy sundtrack wszechczasow - uslyszalem pierwszy raz na cd w 1990 i do dzisaj nie moge sie otrzasnac :)

ocenił(a) film na 7
Siostra_Jolanta_K_

Kosciół go nienawidzi bo do to chyba najebardzeij uczciwy film o Chrystusie.... Zaden inny film czy książka nie skłania do wiary tak bardzo jak film Scorcese. Ale Kosciół zawsze był głupia instytucją, w której nie akceptuje się zadnego odstępstwa od dogmatów, jakie sam wczesniej sobie Kosciół ustalił.

ocenił(a) film na 10
fidelio

mi osobiscie film tez bardzo sie podobal i uwazam ze zmusza do refleksji na temat wiary ale rozumiem równiez ze uczucia niektórych ludzi moga byc obrazone, dowodem na to jestem chocby ja. film podobal mi sie bardzo ale ksiazki nie doczytalem do konca. jakos nie moglem. moge jeszcze napisac ze moj nick jest wlasnie inspirowany ostatnim kuszeniem-tam chyba piewrszy raz uslyszalem hebrajskie slowo rabbi-przynajmniej tak mi sie wydaje. w ksiazce bylo jeszcze adonai.

ocenił(a) film na 7
duende_2

ksiązki Kazantzakisa nie czytałem niestety. Ale film jest świetny.

fidelio

To prawda. Po tym filmie naprawdę zrozumiałem czym jest wiara i jakie katusze psychiczne musiał przechodzić Chrystus zanim umarł na krzyżu. Arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
wookie_8

podobnie ja - Chrystus po filmie w moim odczuciu to człowiek,a nie bożek o kamiennej twarzy i niebieskich oczach.Jego plątanina,słabości i wachania zbliżyły mnie do Niego jeszcze bardziej.Arcydzieło x 2

ocenił(a) film na 10
Siostra_Jolanta_K_

Podpisuje się. Ten film zmiażdżył mnie, dotarł do mnie, wniknął mi pod skórę i wstrząsnął mną. Arcydzieło o walce wewnętrznej człowieka wiary, ale też ogólnie o walce wewnętrznej każdego człowieka w pewnym sensie. Polecam! 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones