PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568581}

Oz: Wielki i Potężny

Oz: The Great and Powerful
6,1 61 444
oceny
6,1 10 1 61444
5,3 15
ocen krytyków
Oz: Wielki i Potężny
powrót do forum filmu Oz: Wielki i Potężny

Jak wyżej. Nie rozumiem porównywania do "Alicji...". Aż mi szkoda słów.
W ogóle motyw z tą czarownicą, która stała się zła... Beka z filmu.

ocenił(a) film na 8
Menturia17

No w ogóle! I ta kolorowa kraina! Żenada, normalnie! I te małe ludzki! Kurde, ja nie wiem, co reżyser sobie myślał, żeby kręcić film w świecie "Czarnoksiężnika z Krainy Oz", jak coś kręconego w świecie "Czarnoksiężnika z Krainy Oz". Normalnie taka siara, że nie wiem.

ocenił(a) film na 3
PaladinRage

Tak, dokładnie o to mi chodziło. O jakąś "kolorową" krainę. Tyle że film jest tragiczny bo tragiczne i banalne są dialogi, wszystko do przewidzenia, nawet gesty bohaterów, a wszystko to, niby piękne i głębokie. Ten film mógł być niezły, ale nie jest.

ocenił(a) film na 8
Menturia17

Autor niejako uchylił kapelusza oryginałowi z 1939 roku. Nie było tu żadnej udawanej głębi! Przecież to model wypracowany ze dwie dekady temu: bohater, który ma wady przez cały film bombardowany jest bodźcami do zmian, aż w końcu się zmienia i wszystkich zaskakuje pokazując lepsza stronę charakteru. Takich filmów były dziesiątki, dzięki czemu polsat i tvn ma co puszczać w niedzielę po południu. Jednak w tej konwencji jest to film dobrze zrealizowany. Aktorzy w żadnym wypadku nie odgrywają swoich ról sztywno, scenariusz trzyma się kupy. Jedynie efekty specjalne miejscami nie przystają do dzisiejszych czasów, jednak cała reszta to solidnie wykonana robota.
Mówiąc więc ściślej: nie tyle beka z filmu, co z konwencji, która zwyczajnie nie trafiła w twój gust.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones