PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124129}

Półmrok

Half Light
6,4 8 865
ocen
6,4 10 1 8865
Półmrok
powrót do forum filmu Półmrok

nie zrozumiało tego filmu, dlatego napiszę jak ja zrozumiałam zakończenie. Na samym końcu widzimy Angusa, który wręcza Demi Moore muszle. Jak dla mnie są 3 możliwości:
- był to duch Angusa, z którym Demi się spotykała. Tylko pytanie czemu skoczył z latarni, skoro samobójstwo osoby, pod którą się podszywał miało inne znaczenie? Zresztą on zginął w inny sposób (zawisł na haku), więc skok nie ma sensu.

-był to prawdziwy, żywy Angus,z którym Demi się spotykała. Dał jej muszle na znak miłości i skoczył. To wydaje mi się najmniej prawdopodobne, bo w końcu został zabity i dlaczego tylko jego duch miałby się pojawić, a nie duch przyjaciółki czy męża?

- osobą, którą widziała Demi to był duch Angusa, który 7 lat wcześniej popełnił samobójstwo. Dał jej muszle, ale trudno powiedzieć czy kochanek Demi go o to prosił, czy on sam postanowił pokazać jej, że jednak trochę była kochana przez żywego Angusa. Ten duch skoczył z latarni, bo już wcześniej to zrobił, dlatego się nie wahał i nic nie mówił - po prostu skoczył.

ocenił(a) film na 4
umberella

Przedstawię jak ja to zrozumiałam. 7 lat wczesniej w latarni doszło do zabójstwa. Angus zamordował kochanka zony, ona sama uderzyła sie w głowe a Angus popełnił samobójstwo. Jego duch nawiedzał latarnie.

Przyjaciółka z mężem uknuli spisek, wynajeli młodego Patricka, który udawał Angusa, przyjaciółka zaproponowała jej to miejsce więc mogla słyszeć ze jest taka latarnia i taka historia, potem wprowadzili Patricka, który odegrał role latarnika, za co został wynagrodzony.
Latarnik miał zniknąc po zapłacie, w momencie kiedy juz wszyscy w miasteczku wzieli ja za wariatke ale chyba się zakochał i niewiedziec po co wrócił się do tej latarni.

w tym czasie wiadomo co sie dzieje, dwoje kochanków próbuje upozorować samobojstwo. Tymczasem w latarni jest prawdziwy duch Angusa, którego twarzy nigdy nie poznalismy ponieważ ktos usunął wszelkie zdjecia i informacje o tragedii w miejscowej bibliotece.
Patrick wraca do latarni gdzie wstępuje w niego duch Angusa, widac było w scenie jak kamera schodzi ze schodów i zbliża sie do Patricka a on przerazony aż sie kładzie, wtedy oto wstepuje w niego duch Angusa i za pomocą ciała Patricka morduje męza głównej bohaterki.
Scene na końcu moge tylko tak wytłumaczyć, że Angus oddaje jej muszelke w imieniu Patricka na dowód jego skruchy, po czym znowu popełnia samobójstwo (odtworzone wszystko jak sprzed 7 lat).

angus to angus a patrick to patrick dwie rózne osoby jedna nie zyła od 7 lat drugi oszust wynajety przez spiskowców zeby pomieszac jej w głowie

ocenił(a) film na 8
magikadeczar

Ooo chyba o to chodzi.

magikadeczar

Pytanie tylko, po co usunięto z biblioteki wszystkie gazety z artykułami w których były zdjęcia Angusa. Chociaż te biblioterki moim zdaniem kłamały w tej sprawie. Tylko nie rozumiem po co, przecież nie mogły wiedzieć że 7 lat później ktoś będzie tego szukał.

Faraon_5

Wydaje mi sie ze zdjecia Angusa mogla usunac ta przyjaciolka glownej bohaterki, aby ta nie domyslila sie ze cos jest nie tak( a tak by bylo gdyby " jej Angus" wygladal inaczej niz ten prawdziwy ze zdjecia) pozatym te bibliotekarki mowia " nie ma tej gazety? Pewnie dzieciaki zabraly lubia krwawe historie" czyli bardzo mozliwe ze ktos zabral ta gazete i tyle. Jezeli chodzi o bibliotekarki to uwazam ze one sie dziwnie zachowywaly dlatego, poniewaz uwazaly glowna bohaterke za wariatke, za osobe ktora widzi duchy, albo jest psychicznie chora bo przeciez Angus nie zyje od 7 lat a ona lazi i wszystkim opowiada ze sobie z nim romantyczna kolacje jadla itp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones