PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=386263}

Pada Shrek

Shrek the Halls
6,5 58 641
ocen
6,5 10 1 58641
5,1 15
ocen krytyków
Pada Shrek
powrót do forum filmu Pada Shrek

Kiedy film, taki jak "Shrek" osiąga wprost gigantyczny sukces, oczekiwania po jego kontynuacjach zwykle są jeszcze większe. Widzowie podświadomie w każdej części chcą widzieć tę pierwszą - najczęściej najlepszą. Nie jest to proste dorównać oryginałowi, tym bardziej jeśli okrzyknięty on jest jednym z najlepszych filmów animowanych (dla wielu najlepszym). Pamiętam narzekania wielu osób po drugiej części. Trudno jednak zaprzeczyć, że jest nadal śmieszna. W każdej kolejnej mamy coraz więcej nawiązań do naszego rzeczywistego świata, znane miejsca i "celebrities". Nie każdemu musi się to od razu podobać. Coś za coś - bajka traci trochę na magii i zamiast przenosić nas w bajkowy świat, pokazuje nam nasz, tyle że w krzywym, kolorowym, trójwymiarowym zwierciadle.

Już po pierwszej części, kiedy postanowiono o stworzeniu przynajmniej dwóch następnych, czekałem tylko, kiedy twórcom skończą się pomysły i zostaną pożarci przez prasę i fanów pierwszego "Shreka". Shrek idzie się żenić, Shrek zostaje królem, Shrek zostaje ojcem, Shrek ratuje świat, Shrek staje się sławny, Shrek w kosmosie, itd. Tylko patrzeć, kiedy bohater słynnej kreskówki zostanie zjedzony przez własną popularność i popadnie w niesławę. Nic bardziej mylnego. Ludzi narzekających na kontynuacje zawsze będzie masa (sam bardzo narzekałem na sequel), jednak nie musi to oznaczać porażki artystycznej. W trzeciej części nazwanej pomysłowo "Shrek Trzeci", zielony ogr ma się przygotować do dwóch niezwykle stresujących, bo odpowiedzialnych ról - króla i ojca. Film przestaje już przypominać bajkę, bardziej wygląda mi na animowaną komedię. Choćby taka Fiona i jej dylematy dotyczące urodzenia dziecka, - w której bajce możemy coś takiego zobaczyć? W takim razie, czy Shrek to dobra komedia, czy raczej niepotrzebna kontynuacja, stworzona w wiadomym celu? Można by się spierać na argumenty, wytykać błędy i przegięcia w scenariuszu. Nie rozkładałem filmu na czynniki pierwsze, ale wiem, że oglądając go okropnie się śmiałem. W niektórych momentach śmiałem się tak mocno, że chciałem zapamiętać żarty i je sobie po czasie przypominać. Nic z tego, nie pamiętam ich. Tak więc, będę musiał obejrzeć trzeciego "Shreka" ponownie - wiem, że znowu będę się śmiał. I chyba tylko to się liczy.

ocenił(a) film na 9
_Michal

Wrzuciłem recenzję nie tej kreskówki, co potrzeba.
Poniżej znajduję się recenzja do Shrek The Halls:

Ogromna popularność zielonego ogra spowodowała, że nawet taka krótkometrażowa kreskówka stała się mocną pozycją w telewizyjnej ramówce. Gdzie okiem sięgnąć, tam widać narzekania ludzi po dwóch kolejnych częściach "Shreka" - a jednak, twórcom opłaca się kręcić kolejne, bo na te filmy pójdą te same osoby, które je krytykują. Ja przegapiłem "Shreka Trzeciego" oraz "Pada Shrek" przebywając wówczas za granicą. Filmy te nadrobiłem długo później. "Pada Shrek" był dla mnie ciekawostką, tym bardziej, że zielonego ogra nigdy dość. Obejrzałem TVRip z telewizji "Sky" w High Definition w wersji oryginalnej. Muszę przyznać, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Przestaję już zwracać uwagę na tzw. przegięcia twórców, zaczynam się bawić komedią. Dopóki jest zabawnie i rozrywkowo, nie czepiam się naciąganej fabuły albo chęci zarobienia pieniędzy. W końcu równie dobrze, może powstać kolejny krótkometrażowy film - choćby z okazji Halloween albo Nowego Roku. Ważne, żeby było zabawnie.

Nie jest to typowe zagranie twórców - postanowiono stworzyć z okazji świąt Bożego Narodzenia krótkometrażowy film i sprzedać go stacjom telewizyjnym na całym świecie. Ponieważ długo jeszcze nie mogły one wstawić trzeciej części "Shreka" do swojej ramówki, można było zarobić krocie na reklamach, kiedy ostatnia wówczas część sprzedawana była na DVD ciesząc się sporą popularnością. W Polsce prawa do "Shrek The Halls" kupiła "TVN" (nie powinno to nikogo dziwić). Oglądanie tego w telewizji przypomina jakiś żart. Podczas tak krótkiego filmu oglądamy więcej reklam niż samej kreskówki.

Porównując "Shrek The Halls" do innych tego typu krótkometrażowych kreskówek 3D z bohaterami równie popularnych filmów animowanych stworzonych techniką komputerowej animacji, jak "Pingwiny z Madagaskaru: Misja Świąteczna" albo przygody wiewiórki z "Epoki Lodowcowej" (np. "Scratch: No Time For Nuts"), "Pada Shrek" podobał mi się najbardziej. Poza wygłupami mamy jakiś tam morał i humor też wydaje się odpowiedniejszy dla dzieci i dorosłych. Fabuła bardziej przypomina film, niż krótki epizod z wygłupami zwięrząt. Miła niespodzianka - o ile wcześniej wytniemy z niej reklamy.

ocenił(a) film na 8
_Michal

Co ty gadasz? Gdy Pada Shrek był emitowany w TVN nie było żadnych reklam :/ Były po SHreku i przed Shrekiem, ale w trakcie nic nie było.

ocenił(a) film na 9
Glebacz

Nie wiem, nie widziałem wersji na TVN, ale w wersji na SKY były reklamy co 5 minut. Wydawało mi się, że tak samo zrobili na TVN.
To niepodobne do TVN, żeby nie skorzystać na reklamach podczas filmu.

_Michal

A jednak :P
<zbyt króciutki>
<wciąż...>

ocenił(a) film na 4
ser_plesniowy

No bo to urok TVN ..................................

ocenił(a) film na 8
zychu93

Film ma 21 minut i w TVN nie jest przerywany reklamami :]

Glebacz

Art. 16a ustawy o radiofonii i telewizji
(...)
3. W transmisjach zawodów sportowych zawierających przerwy wynikające z przepisów ich rozgrywania, transmisjach innych wydarzeń zawierających przerwy oraz w audycjach składających się z autonomicznych części, reklamy lub telesprzedaż mogą być nadawane wyłącznie w tych przerwach lub pomiędzy poszczególnymi częściami.
4. Filmy fabularne i filmy telewizyjne, z wyłączeniem serii, seriali i audycji dokumentalnych, trwające ponad 45 minut, mogą być przerwane, w celu nadania reklam lub telesprzedaży, wyłącznie jeden raz podczas każdego okresu pełnych 45 minut. Kolejne przerwy w celu nadania reklam lub telesprzedaży są dopuszczalne, jeżeli film trwa co najmniej 20 minut dłużej niż dwa lub więcej okresów pełnych 45 minut.
5. Audycje inne niż określone w ust. 3 mogą być przerywane w celu nadania reklam lub telesprzedaży, jeżeli okres pomiędzy kolejnymi przerwami w danej audycji wynosi w programie telewizyjnym co najmniej 20 minut, a w programie radiowym co najmniej 10 minut.(...)

ocenił(a) film na 9
inabstracto

Pewnie w Anglii nie maja takich przepisow :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones