Odtwórz Zwiastun nr 3 1:31

Zobacz Pajęczyna Charlotty zwiastun

Film

Charlotte's Web

2006 1 godz. 37 min.
6,4 12 624
oceny
6,4 10 12624
1 510
chce zobaczyć
{"id":"191327","linkUrl":"/film/Paj%C4%99czyna+Charlotty-2006-191327","alt":"Pajęczyna Charlotty","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/13/27/191327/7175736.2.jpg"}
Prosiaczek imieniem Wilbur zawiera przyjaźń z pajęczycą Charlottą. Ona i pozostałe zwierzęta chcą uchronić małego od śmierci.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Pajęczyna Charlotty
Pajęczyna Charlotty (2006) Zwiastun nr 3 1:31
Pajęczyna Charlotty
Pajęczyna Charlotty (2006) Zwiastun nr 2 2:29
Pajęczyna Charlotty
Pajęczyna Charlotty (2006) Zwiastun nr 1 1:43
Pajęczyna Charlotty | Oficjalny zwiastun / trailer nr 3 | 2006 | Film Wilbur, najsłabsza świnka w miocie, dla innych zwierząt w stajni wydaje się być uosobieniem naiwności, jednak dla Charlotty - pająka mieszkającego wśród krokwi w dachu - staje się długo oczekiwanym przyjacielem. Ich przyjaźń potrafi przetrwać nawet wtedy, gdy okazuje się, że dni świnki są policzone. Kiedy wydaje się, że tylko cud może ocalić życie Wilbura, zdeterminowana Charlotta decyduje się zrobić wszystko, aby uratować świnkę: wplata w swoją sieć słowa, które mają przekonać farmera, że Wilbur to ?naprawdę ktoś? i warto go ocalić.

Wilbur, najsłabsza świnka w miocie, dla innych zwierząt w stajni wydaje się być uosobieniem naiwności, jednak dla Charlotty - pająka mieszkającego wśród krokwi w dachu - staje się długo oczekiwanym przyjacielem. Ich przyjaźń potrafi przetrwać nawet wtedy, gdy okazuje się, że dni świnki są policzone. Kiedy wydaje się, że tylko cud możeWilbur, najsłabsza świnka w miocie, dla innych zwierząt w stajni wydaje się być uosobieniem naiwności, jednak dla Charlotty - pająka mieszkającego wśród krokwi w dachu - staje się długo oczekiwanym przyjacielem. Ich przyjaźń potrafi przetrwać nawet wtedy, gdy okazuje się, że dni świnki są policzone. Kiedy wydaje się, że tylko cud może ocalić życie Wilbura, zdeterminowana Charlotta decyduje się zrobić wszystko, aby uratować świnkę: wplata w swoją sieć słowa, które mają przekonać farmera, że Wilbur to ?naprawdę ktoś? i warto go ocalić.

boxoffice
$144 877 632 na świecie
$82 985 708 w USA
$61 891 924 poza USA
budżet
$85 000 000
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Kerner Entertainment Company / KMP Film Invest / Nickelodeon Movies / Więcej...
data produkcji
2006
tytuł oryg.
Charlotte's Web
inne tytuły
Pajęczyna Charlotty Polska
Schweinchen Wilbur und seine Freunde Niemcy
Więcej...
Do roli Fern była brana pod uwagę Chloe Greenfield. Ostatecznie tę rolę dostała Dakota Fanning.
Tim Burton zrezygnował z okazji reżyserowania tego filmu, aby móc pracować nad Sweeney Todd.
Kiedy Charlotta złapała i nawinęła muchę w sieć, zostawia ją i opuszcza się w dół, żeby rozmawiać z Wilburnem. Kiedy powraca do pajęczyny, muchy już nie ma.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ktoś z Was ryczał na tym filmie jak ja?

  Sighma ocenił(a) film na 9

  Bo ja nie mogłam się dosłownie uspokoić, mimo że jestem starą krową (28 lat), a film jest dla dzieci. Łzy mi kapały na bluzkę a ja wyłam i wyłam. :D Tym bardziej że jestem wegetarianką. Do tego mam arachnofobię, a po tym filmie poczułam do pająków sympatię. :)

 • w pajęczynie uczuć...

  martinez_12 ocenił(a) film na 8

  przepiękny,wzruszający film i wcale nie tylko dla najmłodszych...a może to właśnie starsi widzowie powinni zastanowić się nad przesłaniem,które czasem może być nieuchwytne dla milusińskich... ps I mnie też pociekły łzy...

 • 9/10

  fish91 ocenił(a) film na 9

  Bardzo pozytywnie zaskoczony, rewelacyjne kino familijne z przesłaniem i wieloma zabawnymi scenami :) Polecam dziecią jak i dorosłym

  2
  • "Świństwo"

   Pete

   Na żadnym zdjęciu nie ma tytułowej bohaterki, a chciałem sobie wydrukować na pamiątkę...

   2
   • nie wiem czy to bajka czyfilm komediowy

    xxxfilmen

    ale jest rewelacyjny ,w dodatku śmieszny dawno się nie uśmiałem na filmie,i co ważne jeden z lepszych filmów które w tv pokazali i nie powtórki,a ocena 5 zdecydowanie za mała.

    1