PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38887}

Pamiętnik

The Notebook
8,0 377 511
ocen
8,0 10 1 377511
6,2 26
ocen krytyków
Pamiętnik
powrót do forum filmu Pamiętnik

Który z tych filmów podobał wam się bardziej ?

Jak dla mnie Trzy metry nad niebem <3

klaudia058

Ale, że tak serio pytasz? o.O
Trzy metry nad niebem to największy kicz jaki oglądałam w ostatnim czasie....

ocenił(a) film na 9
seniorita_nora

Kicz powiadasz? No nic, to może wstrzymam się z obejrzeniem tego filmu. Co prawda, też podejrzewam, że to sztuczny i kiczowaty film, ze względu na dużą popularność wśród 12- latek.

edwin20

Ja mam 14 lat i obejrzałam film bo każdy mnie zachęcał ale jak tak patrzyłam to nic w nim tak "wartościowego" nie znalazłam. Każdy przeżywa ten film opisuje jako arcydzieło, ale dla mnie jest to niewypał. Chwilami dialogi bohaterów nawiązują do czegoś ważnego, mają nas czegoś nauczyć - natomiast poza paroma takimi scenami nie ma nic ciekawego.
Sam pomysł na film nie jest zbyt ciekawy - biedny chłopak i bogata dziewczyna, wielka miłość i nic więcej.

ocenił(a) film na 9
seniorita_nora

Wiek nie ma znaczenia, to tylko liczba - nie wyznacza czy ktoś jest dojrzały ;). To dzięki, przymierzałem się na weeekend do tego filmu, ale go sobie odpuszczę.

ocenił(a) film na 9
edwin20

Pierdzielenie, że się tak wyrażę. Film nie jest aż tak zły. Jeżeli mam oceniać pod kątem jak wypadł film w stosunku do książki, to śmiem twierdzić, że jest o niebo lepszy. W książce było to trochę nie dopięte i jakby sprecyzowane. Ale oba filmy porównywać to grzech. Trzy metry są kierowane raczej w stronę ludzi młodszych - wiadomo jak zareagują nastolatki na widok chłopaka w białym podkoszulku. Jednak jeżeli już doszukiwać się plusów to myślę, że nie trudno je znaleźć. Całościowo Trzy metry są dobrze wykonane i dla mnie to kawał dobrej roboty mimo to porównywanie do Pamiętnika to pomyłka. Jeżeli szukacie kiczu zapraszam na seans choćby disneyowskiego filmu Wymarzony Luzer. To dopiero kicz.

ocenił(a) film na 10
seniorita_nora

Zgadzam się w 100% .. trzy metry nad niebem jest kiczowate i beznadziejne .. Pamiętnik mnie rozbraja za każdym razem jak go oglądam

seniorita_nora

Zgadzam sie, 3m nad niebem to gówno dla smarkul =)

ocenił(a) film na 9
seniorita_nora

Ja też się zgadzam:) Tutaj nie ma co porównywać... Pamiętnik 100 razy lepszy:)

klaudia058

Trzy metry nad niebem ;)

ocenił(a) film na 9
klaudia058

Ogranięci na pewno powiedzą, że Pamiętnik, ale nastolatki i tak wolą płytkie historie z trzy metry pod mułem.

edwin20

Trochę zaczyna mnie to denerwować,że każdy myśli że jak nastolatka to lubi płytkie filmy. Każdy ogląda co mu się podoba, ja jestem jeszcze nastolatką i o wiele bardziej wolę 'Pamiętnik' .

ocenił(a) film na 9
marzenianastolatki

To dobrze. To po prostu uogólnienie, np. jak ktoś jest z gimbazy to dla niego alkohol i poniżanie to coś czym może się chwalić. Ale oczywiście są wyjątki

edwin20

Dokładnie. Po prostu większy szał na 'Zmierzch' panował wśród nastolatek a nie dorosłych. Tu nie chodzi o to, że wrzuca się ludzi do 'jednego worka'. Po prostu sugerują się większością a to, że trafią się osoby, które na swój wiek są nieco dojrzalsze... to można tylko powiedzieć - Chwała Bogu!
Na ,,Trzy metry nad niebem" wciąż się nie mogę skusić. To właśnie tak jak z sagą "Zmierzch" - na książkę się załapałam, nie potrzebowałam całej otoczki wychwalającej, natomiast filmów nie zdzierżę przez setki rozochoconych dziewczynek zachwycających się tylko aktorami. Przez to film nastawili pod młodszy przedział wiekowy i odebrali coś co chyba najlepsze.

ocenił(a) film na 9
LadyLeila

Zgadzam się. Naprawdę szkoda, że niektóre filmy na FW, mają zawyżane oceny przez właśnie gimbazę. Co do Zmierzchu, to oglądałem, byłem bardzo ciekaw, czy ten film jest słaby. No i niestety okazało się, że jest.

klaudia058

Porównanie nieba a ziemi. Trzy metry nad niebem jest fajnym filmem (chociaż wolę wersję rzymską niż hiszpańską) ale to film typowo młodzieżowy i średnio go można porównywać do klasyki typu Pamiętnik...

ocenił(a) film na 10
Elka_2

dokładnie. Dla mnie Pamietnik to klasyk, ukochany film do ktorego powracam co jakis czas. 3msc tez lubie ale jest to wlasnie taki bardziej mlodziezowy film , calkiem inna historia.

użytkownik usunięty
xxanita1990

Pamiętnik

ocenił(a) film na 10
Elka_2

też tak myślę. Są to zupełnie inne filmy wbrew pozorom. Inny klimat chociaż historia może wydawać się podobna. I ten i ten godny polecenia. Jednak "Pamiętnik" nie ma sobie równych

ocenił(a) film na 8
klaudia058

Oba widziałam, oba mi sie podobały. Ale Pamietnik stanowczo wygrywa. Wygrywa bo ma lepsze zakonczenie, głowna bohaterka irytowala mnie mniej niz w Trzy metry nad niebem i ma tylko jedna czesc od poczatku do konca. Nie trzeba sie domyslac co i jak. A w trzy metry nad niebem jest jeszcze 2 czesc i ponoc ma byc 3 , takie rozwlekanie niepotrzebne. Nie lubie kilku czesciowych filmow.

klaudia058

Pamiętnik oczywiście lepszy w 100%

klaudia058

CO HAHA, SERIO? przecież to niebo a ziemia. tylko, że w tym przypadku 3 metry nad niebem są ziemią

ocenił(a) film na 10
klaudia058

Trzy metry nad niebem :)

klaudia058

Oczywiście że Pamiętnik! 3 metry nad niebem jest za płytki.

ocenił(a) film na 9
klaudia058

Oczywiście,że "Pamiętnik" ,bo tu jest prawdziwa miłość, a tam zimna suka,która olewa faceta który ją kocha (i rzekomo ona jego też) w najtrudniejszym dla niego momencie- gdy traci przyjaciela! Jak się kogoś kocha to się z nim jest na dobre i na złe,nawet jeśli ten ktoś popełnia błędy ,a w jego życiu nie jest różowo... Ona wybrała bogatego dupka z dobrego domu. Ludzie,jak się kocha to bierze się odpowiedzialność za drugą osobę i nie odchodzi się dla własnej wygody!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones