PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36639}

Pan i władca: Na krańcu świata

Master and Commander: The Far Side of the World
7,2 47 278
ocen
7,2 10 1 47278
6,6 8
ocen krytyków
Pan i władca: Na krańcu świata
powrót do forum filmu Pan i władca: Na krańcu świata

Bardzo dobra produkcja. Ciekawa rzecz, otóż dlaczego uważam ten film za życiowy? M.in z tego powodu że pozwolono młodemu Blakeneyowi zabijać innych a przecież to jeszcze dziecko. Czyli młody Blakeney czynnie uczestniczył w walce na śmierć i życie to było fajne. Poza tym świetna gra aktorska, plejada aktorów, dodam że świetnych aktorów. Reżysersko ten film jest kapitalny i te świetne "gagi" bohaterów i odpowiedni nastrój, ahh po prostu jest to kompletne dzieło sztuki, naprawdę polecam.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Zmartwię, Cię, ale to dlaczego uważasz film za życiowy nie jest ciekawą rzeczą.

Witek_13

Co się komu tam podoba, mnie się podoba. Wolę taki realizm niż Piratów z Karaibów.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Porównywanie realizmu w czymś co jest oparte na powieści historycznej pisanej przez byłego pracownika wywiadu, z typową bajką jest możliwe, ale pozbawione sensu. Równie dobrze można rozpisywać się jak z widelca jest słaba łyżką, bo ciężko zjeść nim zupę...

Witek_13

Oj tam, czepiasz się, chodzi mi tylko o to że obie produkcje są w jakiś sposób podobne do siebie.

Porównywanie tych dwóch filmów ma sens jak najbardziej i sam napisałeś że można je porównywać ze sobą i o to mi chodzi a z twojej wypowiedzi wynika że te dwie produkcje jednak diametralnie się różnią co poniekąd jest prawdą. Prawda leży zawsze gdzieś po środku.

ocenił(a) film na 5
Witek_13

Ciekawe skąd masz taką pewność, że to powieść historyczna, z naciskiem na historyczna?

nudecroft

To, że właściwie dziecko prowadzi oddział do walki i zabija a wcześniej otrzymuje okaleczającą ranę, to tylko nam uświadamia, że dzieciństwo z tą granicą 18 lat, to wynalazek stosunkowo świeży. Pan (tak się do tego chłopca zwraca załoga) Blakeney pochodzi najprawdopodobniej ze szlacheckiej rodziny, wybrano dla niego karierę wojskową i od razu na głęboką wodę, że tak powiem. To dość typowe dla tamtych czasów, ale dzisiaj to nas szokuje bo nie zauważamy jak bardzo się zmienił świat przez nie tak znowu długi okres czasu to wielka zaleta tego filmu. To, że to jeszcze dziecko rozumie jednak kapitan i kiedy daje mu w prezencie biografię adm. Nelsona to też nie przypadek ponieważ Nelson też stracił prawą rękę.

maciek_r10

Ano słusznie powiadasz jest tak jak mówisz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones