Panna Marple: Noc w bibliotece

Marple: The Body in the Library

2004 1 godz. 34 min.
7,2 2 058
ocen
7,2 10 2058
718
chce zobaczyć
{"type":"film","id":175681,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Marple%3A+The+Body+in+the+Library-2004-175681/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Panna Marple: Noc w bibliotece
  • użytkownik usunięty

Ekranizacje powieści Agathy Christie na ogół nie robią na mnie najmniejszego wrażenia, ale ten film jest świetny. Wspaniałe zdjęcia, doskonała intryga i bardzo dobra gra aktorska, zwłaszcza Geraldine McEwan jako panna Marple. Oby inne ekranizacje robili podobnie!

• a gdzie je ogladales? sama bardzo lbie ksiazki z panna marple, ale nie widzialam dotychczas zadnego filmu...

• użytkownik usunięty

talia Cóż... W kioskach jest seria "Agatha Christie" z filmami o Poirocie i pannie Marple.

• adrian ocenił(a) ten film na: 7

Tak. Ja również zbieram wszystkie odcinki z tej kolekcji "Poirot" (David Suchet) oraz z "Miss Marple" (Geraldine McEwan oraz Joan Hickson). Naprawdę warty obejrzenia - "Noc w bibliotece".

Tak. Ja również zbieram wszystkie odcinki z tej kolekcji "Poirot" (David Suchet) oraz z "Miss Marple" (Geraldine McEwan oraz Joan Hickson). Naprawde warty obejrzenia - "Noc w bibliotece".

Tak. Ja również zbieram wszystkie odcinki z tej kolekcji "Poirot" (David Suchet) oraz z "Miss Marple" (Geraldine McEwan oraz Joan Hickson). Naprawde warty obejrzenia - "Noc w bibliotece".

• adrian ja tez mam wszystkie, ale ogladam w zasadzie po kilka razy tylko te z Joan Hickson - Geraldine McEwan jest za wspolczesna (wizja panny Marple przelomu ostatnich wiekow - nie mowiac o zupelnie 'nie-agathowskiej' fabule wiekszosci filmow) :)

• Gosia321 ocenił(a) ten film na: 1

dk1 ja nie polecam tego filmu - lesbijki???-myślę, że to jest to wielkie nadużycie w stosunku to swietnych książek Agaty Christie

• Gosia321 Dlaczego to lesbijki tak oburzają w filmie o zabójstwie dwóch niewinnych dziewcząt?

• Gosia321 Bez przesady, te wyjaśnienie obu morderstw jest w miarę logiczne i zaskakujące.

• Silene1310 ocenił(a) ten film na: 1

Gosia321 Dokładnie. Nie chodzi o same lesbijki, ale o modyfikację zakończenia. Na cholerę to komu?

• Silene1310 Wkurza mnie to wplatanie (w tym serialu i nowszych odcinkach "Poirota") gdzie się da wątków homoseksualnych, jakby w tamtych czasach było to czymś na porządku dziennym. Zakłamuje to ówczesną rzeczywistość, jest niepotrzebne i zabija klimat historii Agathy Christie. Czyżby w Wielkiej Brytanii był jakiś przymus umieszczania w filmach bohaterów homoseksualnych, na takiej zasadzie, jak w każdym filmie amerykańskim musi być ktoś czarnoskóry?