Ekranizacja powieści Agathy Christie. W domu państwa Bantrych zostają znalezione zwłoki młodej dziewczyny. Właścicielka posiadłości, Dolly Bantry (Joanna Lumley) prosi swą przyjaciółkę, pannę Marple (Geraldine McEwan) o rozwiązanie zagadki. Prędko okazuje się, że zamordowana to Ruby Keene (Emma Williams), tancerka z nadmorskiego hotelu. Panna Marple i Dolly Bantry wyruszają w podróż, aby wyjaśnić sprawę... Śledztwo prowadzi do niezwykle zaskakującego rozwiązania.
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Moim zdaniem McEwan jest najlepsza jako Marple i najbardziej z wszystkich adaptacji traktujących o tej postaci lubię tę serię, chociaż spotkałem się z opiniami że najwierniejszą adaptacją jest seria z Hickson. Obejrzałem większość filmów z udziałem wszystkich aktorek kreujących ... więcej
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Ekranizacje powieści Agathy Christie na ogół nie robią na mnie najmniejszego wrażenia, ale ten film jest świetny. Wspaniałe zdjęcia, doskonała intryga i bardzo dobra gra aktorska, zwłaszcza Geraldine McEwan jako panna Marple. Oby inne ekranizacje robili podobnie!
Kryminał w najlepszym wydaniu. Doskonała muzyka, scenografia, gra aktorska , no i oczywiście fabuła. Spokojne 9/10