PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 237 533
oceny
7,4 10 1 237533
6,5 25
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

poruszający , poważny , o bezgranicnej i niewyobrażalnej miłości Boga do ludzi

NieMamSwojegoZdania

Bredzisz. Żaden człowiek nie może zabić Boga. Stworzenie nie może zabić Stworzyciela, chyba że sam Bóg tak zadecyduje. Ludzie, którzy zamordowali Chrystusa, wykonywali Jego własną wolę. Chrystus umarł jako jedna z trzech Osób Trójcy Świętej w postaci człowieka. Umarł z własnej, nieprzymuszonej woli. Jego śmierć była straszliwie brutalna, bo On sam tak zadecydował.

Żydzi byli Narodem Wybranym przez samego Boga. Tylko im Bóg się najpierw objawił. Tylko w ich narodzie pojawili się prorocy, którzy zapowiedzieli narodziny i męczeństwo Chrystusa. Chrystus urodził się jako człowiek i Żyd, praktykował religię żydowską. W Jego postaci Bóg zadecydował, że objawi się wszystkim ludziom bez różnicy i ustanowił religię miłosierdzia zamiast dawniejszej religii prawa (to było też zapowiadane przez żydowskich proroków setki lat wcześniej).

Franio

Nienawiść niektórych ludzi do Żydów wynika z nienawiści szatana do tego narodu. Powody tej diabelskiej nienawiści są jasne- gdyż to przez Żydów na świat przyszło zbawienie od Boga w postaci Chrystusa. Dlatego wszyscy antysemici są inspirowani przez samego diabła. Hitler był najprawdopodobniej diabłem wcielonym- tak twierdzą niektórzy mistycy katoliccy.

Franio

Czemu przytaczasz przykład Hitlera? Film Pasja ewidentnie traktuje o źle, jakie Żydzi sprowadzili na Jezusa Chrystusa. Nie taka była wola boga, tylko to zostało przewidziane, w związku z istnieniem złego pierwiastka ludzkiej natury, którego uosobieniem w tym wypadku byli Żydzi.
Nasz Bóg, nie zdecydował o swojej śmierci, tylko oddał się Żydowskiej woli wiedząc że Żydzi i tak zdecydują się go zamordować.
To nie był akt samobóczy, tylko poświęcenie samego siebie wobec zła tamtejszych Żydów, dla zbawienia ludzkości. Tak musiało być bo zostało to przewidziane, ale tylko ze względu na wewnętrzne zło którego nie da się wyplenić nawet totalnym holokaustem.
Pozdrawiam Cię serdecznie, mój szczerze wierzący, choć ślepy bracie :)

NieMamSwojegoZdania

Nie można z tobą dyskutować, bo jako osoba niewierząca nie umiesz właściwie ocenić faktów, przedstawionych w Biblii. Bóg jest przede wszystkim Miłością i Przebaczeniem. Bóg akceptuje wszystkich ludzi bez różnicy. Nie jest żadnym "naszym Bogiem" lecz Bogiem wszystkich ludzi. Chrystus umarł dla dobra WSZYSTKICH ludzi, również tych, którzy go torturowali i zabijali (jako dobrowolna ofiara przebłagalna za grzechy całej ludzkości).

Na tym polega wielkość i potęga Boga, że jest w stanie kochać nawet swoich zabójców (a pomijasz starannie fakt, iż bezpośrednimi zabójcami i katami Chrystusa nie byli Żydzi, lecz Rzymianie). Żydzi nie byli wyłącznie prześladowcami Chrystusa- do narodu żydowskiego należeli ludzie najbardziej kochający Chrystusa i opiekujący się Nim (Matka Boska i św. Józef) oraz jego najbliżsi przyjaciele i współpracownicy (w tym wszyscy apostołowie). Chrystus poświęcił się również dla tej ich szczerej miłości do Siebie, bo widział, że w ludziach jest nie tylko zło, ale i ogromne dobro i miłość.

My powinniśmy przynajmniej starać się naśladować Boga w tym, aby kochać i wybaczać naszym bliźnim, bez względu na to czy są żydami, muzułmanami, kalekami, chorymi, brzydkimi i bez względu na to, czy nas prześladują i czy robią nam krzywdę.

Jeżeli Chrystus wybaczył swoim prześladowcom- to my tym bardziej powinniśmy wybaczać naszym bliźnim. Wszystko inne (nienawiść, rasizm, antysemityzm itp.) od diabła pochodzi.

Jesteś zatruty jadem nienawiści do twoich bliźnich i usiłujesz to racjonalizować. Żal mi ciebie...

Franio

Niepotrzebnie. I muszę Cię wyprowadzić z błędu. Jestem Katolikiem. Z pokolenia na pokolenie przekazywane jest w moim domu Słowo Boże, mimo dekad ateistycznych ruchów przedwojennych, i grozy pięćdziesięciolecia Żydowskiej Komuny, przymusem i manipulacją oddalającej ludzi od Boga ja nie porzucam wiary. Żydzi zabili boga i taki jest fakt. Wydali na niego wyrok, i odwrócili się od niego, po dziś dzień lekceważąc jego słowo i nauki.
Jeśli się z tym nie zgadzasz to powiem Ci jedno:
Nie za taką religie o jakiej piszesz umierał Jezus.

NieMamSwojegoZdania

Wielu jest takich, co nazywają siebie katolikami, a tak naprawdę nie są nawet chrześcijanami. Podstawą Kościoła Katolickiego jest wiara w to, że Chrystus umarł za WSZYSTKICH ludzi, czyli także za Żydów, komuchów, muzułmanów, zboczeńców, morderców i kogo tylko chcesz. Na tym właśnie polega miłość Boga do ludzi.

Prawda jest taka, że jeżeli potępiasz wszystkich Żydów jako naród- to grzeszysz przeciwko miłosierdziu Bożemu. Żydami byli prorocy, patriarchowie, Pan Jezus, Jego Matka, św. Józef i apostołowie. Ich w takim razie także potępiasz jako Żydów a to jest ohydne.

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Nie potępiajcie, abyście nie byli potępieni". Chrześcijanin nie może potępiać żadnego bliźniego, bo sąd należy do Boga a nie do grzesznego i słabego człowieka. " Jeżeli Bóg jest miłosierny dla grzeszników- to my powinniśmy przynajmniej starać się być miłosierni dla bliźnich.

Franio

I jeszcze jedno- Pan Jezus nie umarł "za religię" ale DLA WSZYSTKICH LUDZI jako Zbawiciel Świata.

Franio

Chwalisz się, że od pokoleń jesteś prawicowym, wierzącym anty-komunistycznym katolikiem (a jednak kolejny raz piszesz słowo "Bóg" z małej litery- dziwne).

Przed Bogiem jednak nie masz żadnego powodu do chwały. Jeżeli nie masz w sobie pokory i przekonania, że jesteś tylko jednym z wielu grzeszników- to służysz diabłu, a nie Bogu.

Módl się o łaskę pokory dla siebie, módl się za Żydów i za wszystkich odwracających się od Chrystusa. Proś Boga o łaskę dla nich za życia i po śmierci. Tylko wtedy będziesz mógł nazywać siebie chrześcijaninem i katolikiem.

Franio

Czy Ty aby nie jesteś przypadkiem po prostu kolejny trollującym prokomunistycznym żydomasonem? O.o
Jak Cię czytam to powątpiewam.

NieMamSwojegoZdania

A ty przestań udawać katolika. Z chrześcijaństwem to masz tyle wspólnego co świnia z lataniem.
Chcesz po prostu robić w necie faszystowską, bezbożną propagandę.

Franio

Dziwię Ci się. Nic co mówię nie ma wydźwięku faszystowskiego - przytocz mi przynajmniej jedną moją faszystowską wypowiedź!
A Twoje próby obrażania mnie i wyzywania od antysemitów to jakiś absurd. Nie mam nic do wszystkich żydów, bo wielu z nich to naprawdę wspaniali ludzie, ale nie zmienia to faktu zbrodni tego narodu na ludzkości, od zabicia Jezusa Chrystusa, po całokształt komunizmu w Polsce.
Bezbożną propagandę widzę prędzej w Twoich wypowiedziach. Do tego szokuje mnie Twój brak szacunku dla Ojczyzny, ale może kiedyś jeszcze zrozumiesz tą wartość.

NieMamSwojegoZdania

Powtarzam: przestań wreszcie odgrywać komedię! Udajesz wierzącego chrześcijanina- a nie masz żadnego szacunku ani do Boga, ani do ludzi. Wyzywasz mnie od Żydów i masonów a potem serdecznie pozdrawiasz.
Usiłujesz narzucić innym swoją chorą nienawiść do Żydów, a potem twierdzisz, że są wspaniali i nic do nich nie masz.
Zarzucasz mi brak szacunku dla Polski, chociaż o Polsce nie pisałem ani słowa.
Masz poglądy czysto faszystowskie, ale się do tego nie przyznajesz.
Nie znoszę takiego bezczelnego łgarstwa i krętactwa! Znikaj z tego forum i nie kłam więcej!

Franio

To akurat Twój powyższy wywód, jest stekiem kłamstw. W żadnym momencie nie głosiłem i nie zamierzam głosić faszystowskiej ideologii.
Nie wiem skąd przyszło Ci do głowy że nie mam szacunku do Boga czy ludzi?
Nie nienawidzę żydów, to Ty masz z tym jakiś problem. Przecież prawdą jest, że tak jak naród niemiecki dopuścił się zbrodni holohaustu na żydach, tak i naród żydowski dopuszczał się innych, nieraz gorszych zbrodni. Nie znaczy to że wszyscy żydzi są źli, jak to interpretujesz, ale nie umniejsza to zbrodni tego narodu, a w szczególności zbrodni przeciw naszej Ojczyźnie!
Nie "wyzwałem Cię od żydów", po Twoim broniącym zbrodnie narodu żydowskiego komentarzu, byłem przekonany że siejesz żydowską propagandę.
Przemyśl to, bo mówię Ci, błądzisz.
Pozdrawiam Cię serdecznie, tak czy inaczej :)

NieMamSwojegoZdania

Bredzisz i kłamiesz, kręcisz i manipulujesz. A do tego jeszcze grzeszysz i usiłujesz do grzechu namawiać innych.
Po co włazisz ze swoim brudem w tematykę chrześcijańską? Po co wypowiadasz się na temat Zbawiciela, który cię wcale nie obchodzi? Wszystko tylko po to, żeby nasmrodzić swoim chorym światopoglądem. Vade retro satana!

Franio

Dlaczego o mnie kłamiesz? o.O
Zastanów się nad sobą człowieku. Dobrze mi się z Tobą rozmawia i uważam naszą wymianę poglądów za niezwykle konstruktywną, nawet jeśli tylko jednostronnie, ale czy to przypadkiem nie Ty mówiłeś o osądzaniu?
Pozdrawiam Cię jeszcze raz, mimo Twojej nieuzasadnionej ofensywy :)

NieMamSwojegoZdania

Nasza dyskusja wcale nie była "konstruktywna". Była niepotrzebna, bo ty dalej masz swoją własną religię, w której rolę diabła grają Żydzi. Słuchaj nauk Chrystusa, zamiast opętanych nienawiścią maniaków. Naucz się kochać bliźnich, nawet swoich wrogów. Mogę się tylko modlić, żeby ci się to udało, bo na razie to tylko pogrążasz się coraz bardziej.

Franio

Ależ Franio! O jakiej nienawiści mówisz?
Powiedz szczerze! Czy holokaust żydów, którego dopuścili się niemcy nie był przypadkiem złem? Albo czy zrzucenie bomby atomowej na hiroshime, czego dopuścili się amerykanie nie było zbrodnią? Jeśli uważasz że takie rzeczy są w porządku i nie powinniśmy o nich mówić, to zostawię temat w spokoju. Jeśli jednak choć trochę nie godzisz się na takie zbrodnie, to wiedz że jak każdy naród, bez znaczenia czy Polacy, niemcy amerykanie, rosjanie czy afgańczycy, Żydzi również dopuszczali się zbrodni. Więc spytam jeszcze raz, czy uważasz że holokaust Żydów dokonany przez naród niemiecki był wporządku?

NieMamSwojegoZdania

To chyba powinno być dla ciebie jasne, że dyskusję z tobą już zakończyłem.

Franio

To dlaczego mi odpisujesz? O.o
Więcej szacunku dla ludzi Franio, skoro już odpisujesz, odpowiedziałbyś chociaż na pytanie, bo temat nie został wyczerpany, a dużo dobrego wnosi :)

użytkownik usunięty
NieMamSwojegoZdania

Jakiś Ty zabawny... ;)

ocenił(a) film na 10

^krecik ;)

użytkownik usunięty
agatkaa2

Siła i honor!

ocenił(a) film na 10

a gdzie miłość?

użytkownik usunięty
agatkaa2

Dla samca alfa to sprawa drugorzędna.

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

Widzę że Pan również próbował rozmawiać z tym niekulturalnym userem. Pozdrawiam serdecznie.

agatkaa2

Zgadza się, i podobnie jak Pani bez rezultatów wobec zacietrzewienia.
Trudno mi przejrzeć motywy kierujące userem Franio, jednak niektóre z jego wypowiedzi, skłaniają mnie ku domysłom jego złych intencji. Będę modlił się, aby odnalazł właściwą drogę w prawdziwych naukach i słowach Chrystusa.
I również pozdrawiam :)

NieMamSwojegoZdania

Widzę, że się pozdrawia sekta pseudo-katolickich "tradycjonalistów" i neo-faszystów przeciwnych wszystkiemu co dobre i piękne, łącznie z Kościołem Katolickim . Mam nadzieję, że ktoś kompetentny namierzy was w necie i wyciągnie odpowiednie konsekwencje. Ja proponuję dla was intensywne leczenie psychiatryczne na oddziale zamkniętym.

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

Tak proszę Pana;) Lecz on tylko się ośmieszył w rozmowie z Panem. To wielki obłudnik, który źle życzy postronnym userom, stosuje wyzwiska i groźby. Powinna się nim zainteresować Szanowna Moderacja;) z miotłą z uwagi na łamanie regulaminu prestiżowego portalu jakim jest FilmWeb;)
Pozdrawiam serdecznie.


agatkaa2

Biedna ofiaro sekty! Żal mi ciebie! Zostałaś opętana antysemickimi bredniami, nafaszerowana nienawiścią do Kościoła i Papieża, do wszystkiego co dobre i piękne, co pozwala ludziom żyć w spokoju. Ty żyjesz w zamkniętym piekle nienawiści i jeżeli z tym nie zerwiesz to będzie z tobą coraz gorzej.

ocenił(a) film na 10
Franio

Niech Pan skonczy obrazac uzytkownikow,skoro sam nie umie podac madrej argumentacji.sam Pan pala nienawiscia do tych,ktorzy prezentuja inne myslenie niz Panskie.

iza198444

Boże, zmiłuj się nad wami....

ocenił(a) film na 10
iza198444

Dla Pana Frania nawet Pan Jezus jest antysemitą, gdyż powiedział On Żydom:
"Powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane a dane narodowi, który wyda jego owoce". Mt 21:43

ocenił(a) film na 10
agatkaa2

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/11796286_681041592030440_515165643 303296256_n.jpg?oh=6f6253c76036e03f41e6fcc73ba9a94a&oe=57D63FCD

ocenił(a) film na 10
agatkaa2

Jakas masakra!No przedszkolak ma lepsze rozeznanie w tej kwestii,niz ten Pan!

ocenił(a) film na 10
agatkaa2

Zalecam zaprzestanie dyskusji z kims o tak potluczonych pogladach.szkoda Twoich nerwow.olej tego Pana.

ocenił(a) film na 10
iza198444

OK :). Pozdrawiam.

agatkaa2

Boże, zmiłuj się nad wami....

iza198444

Klub sekty pozdrawia się dalej. Boże, zmiłuj się nad wami....

ocenił(a) film na 10
iza198444

Polecam Pannie oscarowy, uroczy film o św. Bernadecie mało znany sądząc po ilości oddanych nań głosów. Jakoś tak go zawsze Pannom na forum polecam, bo przypadł mi do serca i pamięci:
http://www.filmweb.pl/film/Pie%C5%9B%C5%84+o+Bernadette-1943-89232

ocenił(a) film na 10
agatkaa2

Dzieki.dodam go do'chce zobaczyc' gdy znowu na komputer pojde.:-)

ocenił(a) film na 10
iza198444

Naprawdę warto film się nie zestarzał, ma świetny scenariusz, dialogi całkiem jak dla współczesnego widza pisane, aktorstwo na wysokim poziomie. Przenosi nas w czasy odległe opowiadając historię powszechnie znaną z wdziękiem i ciepłem.

ocenił(a) film na 9
malinowa123

Podbijam tylko po to by zniknął impactor w "najnowszych"

malinowa123

O ile mi wiadomo, Jim Caviezel to praktykujący katolik.

ocenił(a) film na 8
malinowa123

Prawda, mocny!

ocenił(a) film na 10
malinowa123

Witam przed świętami - oglądamy jak co roku .

ocenił(a) film na 1
malinowa123

Żenujący crap, w którym Jezus jest sprowadzony do karykaturalnej, bezwolnej, niemej istoty "zbitego psa", budzącej jedynie litość i zażenowanie.

Ale, o jejku!?...

Wreszcie wierzący mogą coś naprawdę "poczuć" względem tzw. "Boga", a dokładniej organiczne współczucie, nie wymagające żadnych świadomych, rozumnych przemyśleń co do sensu zdarzeń na które patrzą na ekranie.
I to jest jedyna "wartość" tego, pożal się boże, filmu - wierzący nareszcie coś "czujom że czujom do Pana Boga"! - o rety, co za odmiana, co za nowa jakość w ich osobistym stosunku do Pana Boga.xD

...

Ale są tu też pewne "konkrety", żeby nie było , że tak nic zupełnie nie ma;), więc oto i cała fabuła filmu (streszczenie) - polegająca na nieustannym tłuczeniu worka treningowego o niemym, psim spojrzeniu, urodzonej ofiary swojej własnej bezmyślności:

...otóż podobno Jedyny Bóg, w drugiej osobie - czyli jako Duch - zapładnia cudzą narzeczoną, aby narodzić się jako... swoja trzecia osoba (sic!) - tzn. "Syn Człowieczy", i pod tą osobą/ postacią doprowadzić się do skatowania na krzyżu, a tym samym, podobno, przebłagać sam siebie za rzekome "grzechy ludzkości", czyli pewne "krzywdy/błędy" które to nie jemu uczyniono.
A to ( całe katowanie) sprawia, że od dwóch tysięcy lat, od tamtej pory... nic się właściwie na Ziemi nie zmieniło. (??!!)

...tylko pokolenia czarnosukienkowych, brzuchatych pasożytów mają się świetnie, a ich ofiary - naiwne, strzyżone bezczelnie owieczki - od setek lat utrzymują kolejne zastępy samozwańczych inkasentów Pana Boga, za obiecanki gruszek na wierzbie
, za co łaska...

Jezu, ludzie, zacznijcie w końcu coś myśleć, mamy 21 wiek do cholery!...:(

ocenił(a) film na 7
malinowa123

Raczej o tym jak żydzi torturowali Jezusa i że Hitler miał rację :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones