PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=944}

Patriota

The Patriot
7,5 144 569
ocen
7,5 10 1 144569
5,8 10
ocen krytyków
Patriota
powrót do forum filmu Patriota

Ten film

ocenił(a) film na 6

powinien być puszczany na lekcjach propagandy czy coś, gdyż jest TAK TYPOWO AMERYKAŃSKI że to się w głowie nie mieści.

Krzyhu27

Prawda. Powinien być bardziej spolszczony. I wulgaryzmów więcej.

użytkownik usunięty
Krzyhu27

No tak, bo filmy patriotyczne powinny być tylko o Polsce... żenadne podejście polaczków i ich ksenofobizmu... TO JEST FILM O WALCE O NIEPODLEGŁOŚĆ AMERYKI WIĘC JEST AMERYKAŃSKI. I mają o czym kręcić, bo sami sobie tą wolność wywalczyli. A film jest właśnie o tym jak upadają czasy monarchów absolutnych na rzecz demokracji, bo w końcu Ameryka została stworzona przez terrorystów :).

ocenił(a) film na 6

Pisząc o tym że jest Amerykański mam na myśli że jest ukazana gloryfikacja WIELKICH Amerykanów któzi sami sprzeciwili się ZŁYM Anglikom, gdzie oczywiście oni są święci i dzięki wielkiej odwadze, sprytowi i waleczności SAMI z malutką armią pokonali krwawo ZŁYCH okrutników. Chodzi o podkreślanie tych stereotypów. Nawet nie ukazuje prawdy historycznej bo od niej odbiega pomimo iż opisuje prawdziwe wydarzenia. Po za tym pisząc " polaczków i ich ksenefobizmu" obrażaż nawet siebię jeśli nie zauważyłeś...

Krzyhu27

Karol - człowiek, który został papieżem - pozostań przy tej produkcji.

użytkownik usunięty
Krzyhu27

cóż akurat amerykanie wywalczyli niepodległość - więc wielcy byli, to że pokazano okrutny sposób postępowania Anglików - czemu nie ? Przecież to były czasy kolonializmu Angielskiego, uważali się za panów świata - przynajmniej w części. Co do typowo amerykańskiej produkcji to owszem rozmach pełną gębą tylko pozazdrościć - My jak narazie nawet nie liznęliśmy tematu odzyskania niepodległości przez Polskę, a szkoda bo temat bardzo filmowy

ocenił(a) film na 1
Krzyhu27

powiedziałbym że typowo rolandowski, nikt inny nie kręci tak napuszonych gówien, jak emmerich. przy 9 obejrzanych produkcjach tego wafla, średnia ocena wynosi 3.1. to są prymitywne bajki dla mas, które nie potrafią zrozumieć, że oglądają syf. a powodem tego, jest jeszcze prymitywniejsze granie na emocjach w stylu "tu zabijemy synka, tam zniszczymy jakiś symbol a tam dalej zarżniemy stado niewiniątek" i ludzie to przeżywają nie zastanawiając się nad sensem całości, którego tak naprawdę nie ma. smutna prawda,że na głupich zarabia się najwięcej.

ocenił(a) film na 8
Droo

Syf to ty i twoje kino... Nie rozumiem co masz do Emmericha, film jest naprawdę dobry, a i reszta filmów Emmericha też niczego sobie... Nie zastanowiło Cię i tego zafajdanego autora tematu, że Emmerich jest Niemcem a kręci filmy o Amerykańskim patriotyzmie?? To nie jest żadna megalomania amerykańska a film nie jest dla tępych mas, raczej tępym masom się nie podoba.

ocenił(a) film na 1
jaroslaw16

ojoj, gimbusek się uniósł bo... no właśnie,bo co? bo ktoś mu zbeształ ulubionego reżysera/producenta. zajebiście.
swoją drogą, jeśli na początku posta oświadczasz żeś niekumaty i nie rozumiesz, to nie zabieraj się rozwijanie w zdania swoich przemyśleń. są ludzie, których bawi proste,naiwne i prymitywne kino, tych ludzi wśród kinomanów jest 80%, czyli jest ich najwięcej. stąd można ich nazwać masami. chcesz czy nie, zaliczasz się do nich. więc nie nazywaj nikogo zboczeńcem, kiedy to ciebie przyłapano dymającego świnie.

ocenił(a) film na 8
Droo

Twoje przenośnie są beznadziejne i prostackie, zresztą tak samo jak twoje argumenty. Jak uważasz, że bawi mnie prymitywne kino, to wejdź łaskawie na najwyżej oceniane filmy przeze mnie i płacz z żałości, że się tak bardzo pomyliłeś, a jeżeli będziesz się dalej upierał przy tym, że to są tępe filmy dla mas, to okażesz się większym idiotą niż myślałem... i nie nazywaj mnie gimbusek, bo to że w nicku pisze 16, to nie znaczy, że to odzwierciedla teraźniejszy stan rzeczy, a rzeczywiście ciężko zrozumieć, jak można być takim mało rozwiniętym człowiekiem jak ty i jeszcze wywyższać się nad innymi. Albo jesteś bardzo zdesperowany, ale bezgranicznie ślepy i głupi.

ocenił(a) film na 1
jaroslaw16

naprawdę masz problemy ze zrozumieniem czy po prostu wzrok ci siada? bronisz kolesia, który kręci lody zamiast filmów. nikt nie mówi, że robi to źle. niemniej są to produkty taśmowe, z fabryki. zrobione tak by docierały do jak największej liczby odbiorców. czyli, z definicji, muszą być prymitywne w konstrukcji, bo przeciętny odbiorca inaczej się pogubi...
weź też pod uwagę, że różne zbiory mogą mieć elementy wspólne, ale to nie znaczy że są jednakowe.
co do twoich filmów na profilu to nie widzę nic co by miało jakkolwiek wpłynąć na moje postrzeganie twojej osoby. większość ludzi ma jakąś sagę w ulubionych, jedni SW inni LoTRa a inni szklaną pułapkę itp poza tym masz gówniany western, gówniany akcyjniak i gówniany thriller. niech to sobie będą twoje ulubione, dla mnie to gnioty i kij ci do tego. zejdź z nocnika albo sraj dalej

ocenił(a) film na 8
Droo

Zapewne wiem jakie filmy miałeś na myśli mówiąc że mam gówniany western,gówniany akcyjniak i gówniany thriller w ulubionych. Ale ty mylisz pojęcie film z pojęciem psychologicznej terapii czy z czymś podobnym. nie każdy film musi być inteligentny, zmuszający do myślenia, nie wiadomo jak zawiły. Dlatego został podzielony na kategorie: Romantyczny- ma opowiadać o miłości, kończącej się happyendem, katastroficzny-musi opierać się na efektach specjalnych i katastrofie,która najczęściej kończy się śmiercią wielu osób, ale ogólnie szczęśliwie na koniec, sensacyjny-musi opierać się przede wszystkim na porywającej akcji i dobrej grze aktorskiej, a jeżeli przed nim nie ma słówka dramat, to nie spodziewaj się ludzkich dramatów i intrygujących dialogów, psychologiczny-musi opierać się na umysłach bohaterów, na ich myślach, celach i konsekwencjach czynów jednocześnie skupiając się na ich emocjach, Thriller-ma wywoływać dreszczyk emocji, musi mieć klimat mroczny a na oczach bohaterów trzeba widzieć przerażenie, a przeciwnik najczęściej musi być inteligentny ,przebiegły lub silny, Horror-Musi wywoływać strach, musi posiadać zaskakujące momenty, odpowiednią ilość krwi i musi być porywający, Fantasy- opiera się przede wszystkim na różnych nieprawdziwych istotach, a także wymyślonym świecie i całkiem odmiennej fabule opierającej się na takich wartościach jak przyjaźń, miłość i honor, Sci-fi- jego celem jest mroczniejsze przedstawienie świata fantasy, operując czynnikami horroru i thrilleru, a Komedia ma nas rozbawiać na wszelkie różne sposoby. Są jeszcze historyczne i biograficzne opierające się na faktach i wplatające wątki w przewodnią historię. Każdy rodzaj filmu ma być na swój jakiś sposób odmienny, a oceniać filmy należy tylko w objęciu jego kategorii, jeżeli jest czymś wybitnym w swej kategorii to dostaje 10 lub 9, trzeba umieć sprawiedliwie filmy oceniać i mieć na uwadze, że komedia nigdy nie będzie bardziej inteligentna od dramatu psychologiczne z wyższej półki. Rozumiesz?? Czy naprawdę tego nie wiedziałeś i musiałem ci to tłumaczyć? Bo nigdy nie można porównywać do siebie filmów z dwóch rożnych kategorii bo to wykazuje totalną niewiedzę na temat kina,

ocenił(a) film na 1
jaroslaw16

ubrałeś tagi w zdania, gratulacje. kończąc wymianę poglądów przypomnę tylko, że wszystko zaczęło się od patrioty, który jest dramatem, filmem historycznym i wojennym. c u

ocenił(a) film na 8
Droo

I jest dramatem(Heath Ledger ginie), jest historyczny(opiera się na historii) no i można go uznać za wojenny film, bo są sceny bitewne, ale ten film spełnia wszelkie wymagania, więc 10/10 koniec tematu

ocenił(a) film na 2
jaroslaw16

bardzo głębokie uzasadnienie przynależności filmu do gatunku. rozumiem, że gdy ktoś da sobie buziaka, to mamy już romans...

ocenił(a) film na 8
Magrat

Nie rozumiesz... a ja na to już nic nie poradzę, ja wytłumaczyłem najprościej jak się da, a że dla Ciebie to za mało, to już nie do mnie pretensje

Magrat

Magrat to ,ze jestes kompletnym debilem to nie znaczy ,ze reszta taka jest.
Widzisz twoj ojciec pocalowal twoja stara i powstal taki balwan i nie ma nic o romansie.

ocenił(a) film na 2
gex221

gex, gdzie się takiego odnoszenia do drugiego człowieka nauczyłeś? kulturę z "domu" wyniosłeś, czy z jakiego ośrodka opiekuńczo-wychowawczego? bo niestety widać, że rodzice bardzo Cię zaniedbali :(

Krzyhu27

Blagam badz chlopie bezplodny albo sie nie rozmnazaj.Juz wystarczajaco jest debili w tym kraju.Jestes tak glupi ,ze jak by cie jutro przejechal samochod to by srednie IQ w polsce zwiekszylo sie diamteralnie

ocenił(a) film na 6
Krzyhu27

To film o uzyskaniu niepodległości przez Amerykanów. Jaki się spodziewałeś że będzie? Szwajcarski?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones