Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 2:23
Film

La odisea de los giles

2019 1 godz. 56 min.
5,9 534
oceny
5,9 10 534
543
chce zobaczyć
{"rate":5.66667,"count":3}
{"id":"836975","linkUrl":"/film/Pechowi+szcz%C4%99%C5%9Bciarze-2019-836975","alt":"Pechowi szczęściarze","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/69/75/836975/7920653.2.jpg"}
W pogrążonej kryzysem gospodarczym Argentynie grupa mężczyzn decyduje się zebrać pieniądze niezbędne do zakupu opuszczonych silosów rolniczych.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Pechowi szczęściarze
Pechowi szczęściarze (2019) Zwiastun nr 1 (polski) 2:23
Pechowi szczęściarze
Pechowi szczęściarze (2019) Zwiastun nr 1 (angielski) 2:25
Pechowi szczęściarze
Pechowi szczęściarze (2019) Spot nr 2 (polski) 0:30
Pechowi szczęściarze | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2019 | Film Fermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej ([person=62498]Ricardo Darín[/person]), prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje nawet tych najbardziej opornych do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy i dzień po ulokowaniu pieniędzy w banku poczciwi inwestorzy, przez krach finansowy, tracą wszystko. Wkrótce dowiadują się, że stali się nie tylko ofiarami kryzysu w kraju, ale również zostali oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku. Nerwy im puszczają… Pod wodzą Fermina zrobią wszystko by odzyskać to, co im się słusznie należy. Okradziony musi obrabować złodzieja. Wystarczy jedynie odrobina szczęścia, sprytu i… kilka lasek dynamitu.

Fermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej (Ricardo Darín), prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje nawet tych najbardziej opornych do zainwestowania życiowychFermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej (Ricardo Darín), prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje nawet tych najbardziej opornych do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy i dzień po ulokowaniu pieniędzy w banku poczciwi inwestorzy, przez krach finansowy, tracą wszystko. Wkrótce dowiadują się, że stali się nie tylko ofiarami kryzysu w kraju, ale również zostali oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku. Nerwy im puszczają… Pod wodzą Fermina zrobią wszystko by odzyskać to, co im się słusznie należy. Okradziony musi obrabować złodzieja. Wystarczy jedynie odrobina szczęścia, sprytu i… kilka lasek dynamitu.

na podstawie
Eduardo Sacheri "La noche de la Usina" (powieść)
dystrybucja
studio
K&S Films / Kenya Films / Kramer & Sigman Films / Więcej...
data produkcji
2019
tytuł oryg.
La odisea de los giles
inne tytuły
Pechowi szczęściarze Polska
La odisea de los giles Hiszpania Meksyk
La odisea de los Giles Chile Kolumbia
Więcej...
W scenach rozgrywanych na stacji kolejowej widać, że tory mają betonowe podkłady. Takie rozwiązanie zaczęto stosować dopiero pod koniec 2010 roku, a akcja filmu rozgrywa się w 2001 roku. W tamtym czasie używano drewnianych podkładów.
Zdjęcia do filmu kręcono w Buenos Aires (Argentyna).
W 2020 roku film był oficjalnym kandydatem Argentyny do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Masz to jak w banku.

  Lukasz_Gugulski ocenił(a) film na 6

  To zadziwiające, że kiedyś ludzie mówili "masz to jak w banku", a jeszcze dziwniejsze, że wiedzieli, co to znaczy.

 • Łączy w sobie komedię i krytykę społeczną

  Agatonik ocenił(a) film na 5

  Cała historia rozwija się w sposób nader przewidywalny i zawiera w sobie prostoduszne przesłanie: dzięki solidarności i koleżeństwu możesz stawić czoła niesprawiedliwości i wspólnie przezwyciężyć sytuację kryzysową. Nieco większego znaczenia temu filmowi nadają autentyczne ... więcej

  1
  • Kilka informacji:

   pogodno_2

   https://www.novela.pl/na-gorac o/ricado-darin-w-argentynskiej -komedii-la-odisea-de-los-gile s/