Ricardo Darín 

Ricardo Alberto Darín

8,0
2 446 ocen gry aktorskiej
Ricardo Darín
Ricardo Darin - aktor, scenarzysta i reżyser, urodził się 16 stycznia 1957 roku w Buenos Aires (Argentyna). Jego rodzice to aktorska para - Ricardo Darin Sr. i Reneé Roxana Darín. Swoją karierę rozpoczął już jako kilkuletni chłopiec. Na przełomie lat 70. i 80. występował w komediach telewizyjnych i telenowelach, takich jak "Vos y yo, toda la vida", "Stellina", czy "Zbuntowana". W 1993 roku zyskał przychylność krytyków rolą Vidala w filmie "Perdido por perdido". Kolejnym sukcesem były role w produkcjach "Latarnia" oraz "Dziewięć królowych". 

W 2007 roku zadebiutował jako reżyser filmem "La Señal". W ostatnich latach zwrócił na siebie uwagę dużymi rolami, w największych, argentyńskich hitach, takich jak "Sekret jej oczu" czy "Dzikie historie", za które był nominowany do nagrody Goya. Hiszpańską statuetkę otrzymał dopiero w 2016 roku, za rolę Juliana w filmie "Truman". Oprócz kariery w telewizji i filmie, Darin posiada również bogaty dorobek teatralny. Zagrał w wielu sztukach, m.in. "Sugar", "Taxi", czy "Art"; kilka z nich wyreżyserował. W 2011 roku fundacja Konex przyznała mu Diamond Award, jedną z najbardziej prestiżowych, argentyńskich nagród, dla najważniejszej osobowości świata rozrywki ostatniej dekady.

Od 1988 roku jest związany z Florencią Bas, z nią ma dwoje dzieci - córkę Clarę oraz syna China, który również jest aktorem.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 stycznia 1957

miejsce urodzenia: Buenos Aires, Argentyna

wzrost: 172 cm

Goya
Zdobył Goya, 2 inne nagrody oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Susana Giménez (1978–1987, rozwód); 2. Florencia Bas (od 1988), 2 dzieci: córka Clara (ur. 24.05.1993), syn Ricardo Jr. (ur. 14.01.1989)
Jego siostrą jest aktorka Alejandra Darín.
Jego rodzicami są Reneé Roxana Darín i Ricardo Darín Sr.
Ukończył Szkołę Podstawową im. Mariano Acosta w Buenos Aires (Argentyna).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych