PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8685}
7,3 1 607
ocen
7,3 10 1 1607
5,5 2
oceny krytyków
Piątka z ulicy Barskiej
powrót do forum filmu Piątka z ulicy Barskiej

(lub skądś skopiował)

chyba że ten ktoś szanuje i szerzy stalinowską propagandę...

"reakcyjne podziemie", kiciu, to np. AK, ludzie pragnący wolnej Polski, a nie okupowanej przez Rosjan
reprezentowanych przez marionetkowy rząd tzw. komunistów; kości tego "reakcyjnego podziemia"
zostały poupychane w różnych dziwnych miejscach na terenie mojego miasta

więc zmień opis, kiciu lub usuń

schschfikation

i nie pisz o "młodych chłopcach", bo za karę dostaniesz pypcia ;)

schschfikation

Leczysz się? Czy już za późno?

ocenił(a) film na 8
schschfikation

Wolnej Polski? W imię tej "wolnej Polski" (wolnej od czego ciekawe?) kolaborowali z hitlerem (NSZ), dokonywali zamachów terrorystycznych, mordowali chłopów za to że ci brali ziemię z reformy rolnej?
Wracaj lepiej do szkoły gimbusie!

doktoralban

NSZ kolaborowało z Hitlerem? Źródła proszę. A to, że walczyli z władzą komunistyczną to dobrze o nich świadczy, gdyż Ci żołnierze przysięgali wierność II Rzeczypospolitej a nie ZSRR.

schschfikation

doktoralban, zgadzam się z Tobą, odrobinka nauki zrobiła by dobrze temu gostkowi, a w szczególności trochę historii by się przydało . Nie tej indoktrynowanej przez katabasów z ambon, tylko tej prawdziwej, tej którą nasi ojcowie przeżywali i nam opowiadali. Jestem z Rzeszowa, pamiętam, poprzez mego ojca wspomnienia, a ojciec dobrze pamiętał (już nie żyje ) co wyczyniali z ludźmi NSZ-owcy , UPA, I niedobitki AK. Nie twierdzę że żołnierze KBW walczący z tymi pohitlerowskimi niedobitkami byli święci , lecz przecież większośc z nich pochodziła z gminu, to co , mieli pójść zaś walczyć za PANÓW ? Aby ci PANOWIE dali im w zamian łaskawy uśmiech ? To był gniew ludu . Nie dziwię się im, jak było w czasie rewolucji Francuskiej ? Łebki leciały .Tyko żal że nic z tej walki nie wyszło, matołów kupa prących do władzy a przez to i do koryta rządzi nami, ale mi to już wisi , za stary jestem by się tym przejmować , niech się martwią moje dzieci......... A żal........

pszon154

"trochę historii by się przydało . Nie tej indoktrynowanej przez katabasów z ambon, tylko tej prawdziwej,"

Rozumiem, że z komunistycznych podręczników, plakatów, seriali i filmów. Całe ten wpis jak i parę na tym forum to w czystej postaci komunistyczna agitka starająca sie uszlachetnić rzekomą Władzę Ludową (sfałszowane po wojnie wybory i referendum, o jakim ty więc "gniewie ludu" piszesz?) i zbrodnie jakich się dopuszczali jej przedstawiciele. W większości składała się na to albo agentura sowiecka albo pospolite szumowiny z czasów wojny (Armia Ludowa np). Oczywiście przeciwnika należało zdemonizować, łącznie z przypisaniem mu kolaboracji z nazistami. Twój wpis jest najlepszym dowodem na to jakie spustoszenia w umysłach wielu ludzi dokonała komunistyczna propaganda.

schschfikation

Głupi debilu,ci twoi pragnący wolnej Polski AK-owcy przyczynili się do śmieci tysięcy niewinnych cywilów w Warszawie w czasie tzw.powstania,zrównali z ziemią perłę jaką była przed wojną Warszawa ten Paryż Północy jak ją nazywano,po wojnie tzw.dziś żołnierze wyklęci lub lepiej przeklęci mordowali chłopów którzy po czasach sanacji pragnęli swego skrawka ziemi i brali ją od tych którzy ją im dawali,a polityka wcale ich nie interesowała.Dziś potomkowie tych akowców będący u steru władzy doprowadzają do tego że setki ludzi umiera rocznie z głodu i nędzy z powodu braku pracy i opieki medycznej,są wyrzucani na bruk z mieszkań a ich dzieci grzebią w śmietnikach.lecz tego media nie rozgłaszają,wolą lepiej użalać się nad losem Ukrainy.Lepiej matole zapoznaj się z historia ale tą prawdziwą,a nie pisz bzdur na forum.Chyba że masz mózg zgniły tak jak zgniły jest dziś ten nasz"wolny" kraj.

schschfikation

Przyznaję rację koledze co do AK i wypada tylko ubolewać nad postami powyżej. Widać, że komunistyczna propaganda przez lata robiąca z żołnierzy wyklętych bandytów i faszystów odniosła niestety swój skutek i dziś po tylu latach wciąż można przeczytać takie wpisy. Pozdrawiam.

denticulatus

Ile Ty masz lat Denticulatus? Wydaje mi się że niezbyt wiele i wygląda na to że Tobie całkiem inna indoktrynacja zrobiła czyszczenie szarych komórek. Ja nie słuchałem propagandy ni komunistów ni czarnosukienkowych agitatorów . Ja po prostu słuchałem opowiadań mego ojca który nie należał do żadnej partii, komuniści mu zwisali, a mnie opowiadał o tym co sam widział i przeżył. A w tych opowiadaniach Twoi kochani Akowcy czy też NSZ-towcy nie wyglądali nazbyt miło, ponadto ojciec był zwykłym robolem więc powrót do całowania pańskiej ręki nie uśmiechał mu się, chyba się temu nie dziwisz?! Powojenny rząd dawał ''robolom'' pracę, uczył czytać, pisać, więc wielkiego wyboru nie było, alternatywą był powrót PANÓW I KATABASÓW ! ''Wielkie Idee'' komunizmu większości normalnych ludzi zwisały, jak to kiedyś Urban napisał ''małą nieobrzezaną glistą pomiędzy nogami'' hihihihi ! Pozdrawiam :)

pszon154

Komuniści Pana ojcu zwisali? To ciekawe co Pan pisze, bo sam Pan temu zaprzecza kilka linijek poniżej. Pana ojciec jak wielu innych całowali komuchów po rączkach za tą "robotę", która w wielu przypadkach była niepotrzebna. Pana ojciec i jemu podobni sprzedali wolność Polski, ale co robić skoro "wielkiego wyboru nie było".
P.S. "Lepiej krwi utoczyć w bruk ulicy. Umrzeć wolnym człowiekiem niż żyć jak niewolnicy"

Moodster

Taaak, lepiej utoczyć..... itd. Bzdura totalna, lepiej ŻYĆ !! A Ty, młodzieńcze w słowa poety Horacego wierzysz jeszcze " słodko i zaszczytnie jest umrzeć za ojczyznę''? Przeczytaj kilka książek, może ''Na zachodzie bez zmian'' ? Remarque'a może coś Kirsta, może kilku innych pisarzy pacyfistów, dowiesz się że wcale nie jest słodko, zaszczytnie i miło zdychać w polu z wyprutymi kichami całymi godzinami dla Ojczyzny chwały, sram na taką Ojczyznę która zmusza mnie do samobójstwa a moje dzieci do zdychania z głodu z braku ojca. Dla mnie Ojczyzną jest te kilkadziesiąt kilometrów wokół mego miasta i moja RODZINA, reszta mi zwisa, tak jak kiedyś napisał Jurek Urban ''małą nieobrzezaną glistą pomiędzy nogami''

pszon154

Sorry z tak miałkim człowieczkiem już dawno nie miałem do czynienia. Brak słów.

Moodster

O.K. Podyskutowali byśmy może za kilkanaście lat kiedy ta '' miałkość'' i do Ciebie dotrze, sam stwierdzisz, przeżywszy trochę więcej lat że wszelkie slogany typu: Bóg, Honor, Ojczyzna służą do sterowania głupim motłochem, tylko ja wtedy będę już po drugiej stronie lustra i nie sprawi mi satysfakcji to że przyznasz mi rację po niewczasie, pozdrawiam , ''Człowieku Wierzący w Ideały''.

schschfikation

Trzymajac sie narracji narzuconej przez sam film powstaly w okreslonych czasach i rzeczywistosci, to mowimy o reakcyjnym podziemiu. Nawet jesli zgodnie z prawda historyczną wiemy, ze tak nazywano dawnych AKowcow. Rownie dobrze dzisiejsza pisobolszewia moglaby sie oburzyc, ze nie chodzi o dawnych AKowcow ale szerzej - o zolnierzy wykletych.
Itd, itp, etc.
Najgorzej jesli historie probuje sie przepuszczac przez filtr polityczny, ideologiczny czy swiatopogladowy. Tak oto dzis falszuje sie historie najnowszą wymazujac np pierwszego opozycjoniste lat 70 i 80 Lecha Walese. Tak oto w sztuczny sposob tworzy sie mit tzw. zolnierzy wykletych biorac na sztandary czestokroc ludzi okrytych hanbą i stawia w jednym szeregu z postaciami wybitnymi, zaslugujacymi na pamiec. Tak oto w koncu obecnie nowelizacją uregulowan o IPN probuje sie zamknac usta historykom, ktorzy zglebiają prawde o Jedwabnem.
Fundamenty polskiej demokracji od 2,5 roku są podkopywane. Temu trzeba sie sprzeciwic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones