PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31366}

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast
7,6 164 408
ocen
7,6 10 1 164408
7,4 25
ocen krytyków
Piękna i Bestia
powrót do forum filmu Piękna i Bestia

Co oni zrobili z tą bajkę? Widziałem parę scen z wersji live-action i jestem załamany. Aktorka grająca Bellę pasuje co prawda do tej roli, ale jest trochę źle ucharakteryzowana, Płomyk to raczej nie świecznik, a ludek na nosie świecznika. Luke Evans będzie grał Gastona. Podobny do niego był to parę lat temu, ale obecne już nie jest. I do teo jest gejem. Jak musieli wziąść nie podobnego aktora do Gastona aktora, to chociaż mogli zatrudnić hetero, a nie homo. Podobne jak z Trybikiem: aktor wcale nie podobny ani z wyglądu, ani z głosu, dodatkowo gej i jak chcieli zatrudnić kogoś niepodobnego to chociaż mogli wziąść hetero... Wygląd Belli i Płomyka to jeszcze może być, ale Trybika i Gastona to już wszystko jest popsute. Mimo wszystko film jeszcze nie jest w kinach, może okazać się więc rewelacyjny, jednak tych przykrych faktów niestety już nie da się naprawić...

ocenił(a) film na 10
Andrzejcoolziomek

I takie info dla hejterów którzy już czyhają na to by oskarżyć mnie o nietolerancję: nie mam nic do Evansa, ani do tego drugiego.

ocenił(a) film na 9
Andrzejcoolziomek

Ale jakie znaczenie dla granej postaci ma orientacja aktora? Przecież tego w żaden sposób nie widać. Ten poziom abstrakcji jest dla mnie nieosiągalny.

ocenił(a) film na 10
Mlodzik91

Ja nic oczywiście do nikogo nie mam, bo nawet nie ma co mieć. Jednak no po prostu oni nawet nie są podobni do postaci które grają, a to już jest zauważalne.

ocenił(a) film na 9
Andrzejcoolziomek

Skoro nic nie masz, to w ogóle po co wywlekasz temat orientacji, po co piszesz, że mogli zatrudnić hetero. To tak jak powiedzieć "Do czarnych nic nie mam, ale asfalt powinien znać swoje miejsce" ;).

ocenił(a) film na 10
Mlodzik91

Gdybym coś do nich miał do bym ich wyzywał i groził śmiercią, a ja nic takiego nie robię. Taki jest fakt: nie mieli chociaż podobnego aktora do Gastona i Trybika, mogli chociaż zatrudnić kogoś co nie jest homo, no po prostu. Bycie homo nie jest za normalne.

ocenił(a) film na 9
Andrzejcoolziomek

No sam przyznajesz, że coś do niego masz, skoro twierdzisz, że nie jest normalny, a w związku z tym powinien być gorzej traktowany ;). "Mieć coś do kogoś" nie oznacza tylko gróźb karalnych ;).

ocenił(a) film na 9
Andrzejcoolziomek

Słowo wyjaśnienia: przyczepiłem się do ciebie, bo ty przyczepiłeś się do bodaj najbardziej nieistotnego czynnika przy doborze aktora. Bardziej zrozumiałe byłoby gdyby do roli Gastona wzięli Afroamerykanina albo jakiegoś Azjatę, bo tutaj kolor skóry sie nie zgadza i można powiedzieć, że to dość duże odstępstwo od oryginału. Zrozumiałbym też gdyby Evans wymógł na twórcach uczynienie z jego bohatera geja, z Belli faceta a co za tym idzie z Bestii też geja, bo to by wywróciło całą fabułę do góry nogami. Tymczasem dopóki nie wyskoczyłeś ze swoimi wątami, ja nawet nie miałem pojęcia, że Evans jest gejem, zwyczajnie na takie rzeczy mam wy*ebane, bo nie widzę tego na ekranie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones