PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31366}

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast
7,6 163 999
ocen
7,6 10 1 163999
7,5 22
oceny krytyków
Piękna i Bestia

Dawno temu w małym miasteczku żyła sobie piękna dziewczyna o imieniu Bella. Zaczytana w książkach nie zwracała zbytniej uwagi na otaczających ją zalotników. Tymczasem, w mrocznym lesie nieopodal miasteczka, stało zapomniane zamczysko, w którym niegdyś żył przystojny, choć okrutny książę. Za jego egoizm i nieczułość na ludzkie cierpienia,Dawno temu w małym miasteczku żyła sobie piękna dziewczyna o imieniu Bella. Zaczytana w książkach nie zwracała zbytniej uwagi na otaczających ją zalotników. Tymczasem, w mrocznym lesie nieopodal miasteczka, stało zapomniane zamczysko, w którym niegdyś żył przystojny, choć okrutny książę. Za jego egoizm i nieczułość na ludzkie cierpienia, na zamek i wszystkich mieszkańców rzucono zaklęcie. Książę zamienił się w odrażającą, rogatą bestię, a służba zamkowa w przedmioty. Aby przywrócić sobie i służącym ludzką postać, Bestia musi do dnia swych dwudziestych pierwszych urodzin obdarzyć kogoś miłością, oczywiście odwzajemnioną. Upływający czas odmierzają mu opadające płatki zaczarowanej róży. Czy Bestii uda się odwrócić działanie czaru?

Piękna i Bestia
Zwiastun nr 3 (wersja 3D, polski)
Piękna i Bestia
Zwiastun nr 2 (polski)
Piękna i Bestia
Zwiastun nr 3 (wersja 3D)
Niezwykła, sentymentalna opowieść o rozkwitaniu prawdziwej miłości z dużą dozą magii i humoru w przepięknej baśniowej scenerii. Przeznaczenie sprowadza do zaczarowanego zamku piękną Bellę, by odmieniła losy księcia przemienionego w Bestię.  Jedna z najpiękniejszych baśni wytwórni Disneya wraca do kin w 3D! 2012-01-13T11:42:59 https://fwcdn.pl/webv/71/57/27157/beast.27157.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/166/31366/pieknaibestia_trailer_3d.vp9.1080p.webm
Piękna i Bestia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

świat

boxoffice
$424 967 620 na świecie
$218 967 620 w USA
$206 000 000 poza USA
budżet
$25 000 000
na podstawie
Brenda Chapman (materiały do scenariusza, historia) / Burny Mattinson (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
dystrybucja
Forum Film Poland
studio
Walt Disney Pictures (przedstawia) / Silver Screen Partners IV / Walt Disney Feature Animation (niewymienione w czołówce)
tytuł oryg.
Beauty and the Beast
inne tytuły
The Special Edition of Beauty and the Beast (tytuł wznowienia) USA
Beauty and the Beast 3-D USA
Beauty and the Beast Kanada
Beauty and the Beast: Special Edition
więcej
Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Netflix, Hbo max, Canal plus manual, Disney, Canal plus, Player plus, Tvp, Amazon, Skyshowtime, Viaplay, Play now, Itunes, Polsat, Apple tv, Millennium docs against gravity, Piec smakow, Nowe horyzonty, Kino pod baranami, Mojeekino pl, Cineman, Ninateka, Flix classic, Play krakow, Vod pl, Katoflix, Outfilm, 35mm, Wfdif, Vod warszawa, Red carpet, Dafilms, Rakuten, Film box, Tv smart, Megogo, Arte tv Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.