Czarne charaktery z animacji Disneya

Wyboru dokonał Łukasz Muszyński.

komentarze 64

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
24
Jackie88
@pawel3k91 brak Urszuli bulwersuje. Jej monologów z samą sobą.
lew890
W przypadku tego rankingu do pierwszego miejsca nikt się nie przyczepi ;) Strasznie brakuje natomiast Frollo z Dzwonnika
18
Lotta_Rosie
@lew890 Też mi go brakowało, myślałam, że będzie na drugim miejscu. ;)
Tomahowk
Przez cały film byłem przekonany, że pierwsze miejsce przypadnie Frollo. To była postać aż niewiarygodnie złożona jak na film dla dzieci
12
sledzik_2000
Z serii Toy Story bardziej by mi tu pasował miś z trzeciej części razem z tą jego całą bandą. Numer pierwszy nie mógł być inny - mówię to jako około 30-latek:) Pozdrawiam
11
maniakel
@sledzik_2000 Niech żyje król! Nie długo znów przeżyjemy to na nowo
madchicken
YZMA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gdzie jest YZMA!!!!!!!!!!!!!!!!!
9
marcusfenix345
Patrząc na to - papierosy, śmierć, dźganie nożami itd. to kiedyś twórcy bajek mieli większe jaja niż obecnie.
8
Chrzan
@marcusfenix345 Przerabiam teraz z dzieckiem bajkę Tomek i przyjaciele i przy pierwszych odcinkach z lat 84 i później, widać inne wychowanie dzieci niż teraz. Lokomotywa Henio nie chciała wyjechać z tunelu bo miała nowy lakier to ją tam zamurowali rozebrali tory a inni jeździli obok i się z niej śmiali.
2
alterrego
Jedyne z tego materiału nie pasuję to Sid :/ Reszta się w pełni zgadza chodź nie rozumiem gdzie jest Klaudiusz Frollo ? Jakim zwyrodnialcem trzeba być żeby małe chore dziecko chcieć zabić a później maltretować go psychicznie przez lata.
5
kondec91
Brakuje Frolla z Dzwonnika z Notre Dame. Dogłębnie zły, perfidnie manipulujący, sprawca prawdziwych nieszczęść... Fajtłapowaty Hades czy Jaffar wypadają przy nim blado.
5
TIGER71
Jeśli chodzi o "Toy Story", to bardziej by mi pasował miś z trzeciej części. Andrzej Grabowski spisał się lepiej niż w oryginale.
3
__Vermilion__
Hades miał świetne teksty. Uwielbiam jedną z jego rozmów z Meg, gdzie Meg zachwala Herculesa, mówi jak to on wspaniały, przystojny i uczciwy, a Hades na to: "przecież to facet?!" :D
3
palenaj
@__Vermilion__ To moja ulubiona postać z Herculesa. W sumie on ma taki charakter i takie teksty, że trudno go nie lubić :D
2
Wyczes666
@__Vermilion__ Wyglądał w tej animacji jak podstarzały trans.
adas_demolka
7. Czarnobóg (Fantazja) - najspektakularniejszy złoczyńca Disney'a, wspaniale prezentujący się w swoim segmencie | 6. Urszula (Mała Syrenka) - bardzo zabawna, sarkastyczna postać świetnie uzupełniająca się z główną bohaterką i będąca najjaśniejszym punktem filmu | 5. Dr. Facilier (Księżniczka i żaba) - charyzmatyczny i wspaniale narysowany złol, którego oglądanie przy pracy daje jeszcze więcej frajdy niż w przypadku wiedźmy morskiej | 4. Skaza (Król lew) - najinteligentniejszy złoczyńca Disney'a, nie ukrywająca swoich ograniczeń, takich jak słaba siła fizyczna, lecz nadrabiający je niezwykłą zdolnością manipulacji | 3. Gaston (Piękna i Bestia) - doskonale napisana postać czyniąca zło nie tyle z okrucieństwa co z głupoty a do tego dobry morał dla młodszych widzów często podążającymi ślepo za najsilniejszymi kolegami | 2. Gertruda (Zaplątani) - świetna alegoria nadopiekuńczych i toksycznych rodziców | 1. Sędzia Frolo (Dzwonnik z Notre Dame) - najdojrzalszy i skomplikowany złoczyńca Disney'a z wiarygodną motywacją i przemyślanym charakterem
2
2
jarek1985
Jaffar...przypomina mi się totalna parodia pt. Na pustyni bez zmian.
1
grusiak_fw
Całkiem sympatyczny ranking niesympatyczjych postaci. Moja propozycja następnego odcinka: Najlepsze filmowe rozmowy telefoniczne :)
1
SandorClegane
@grusiak_fw rozmowa kontrolowana...rozmowa kontrolowana...rozmowa ..
emkacper
Jaki jest sens streszczania fabuły? Poziom analizy psychologicznej tych postaci jest na poziomie opisu filmu w TeleTygodniu. Kompletnie bezwartościowe wideo bez kszty faktycznej analizy czegokolwiek.
WMcF100
Hej, a co z Frollem z "Dzwonnika z Notre Dam".
DonPajmon
Miś Tuliś oooooo matko jaka irytująca postać!
emil_866
Urszula zamiast Sida.. i osobny odcinek z czarnymu haraterami z Pixara... :):)
SandorClegane
Tytuł jest strasznie rasistowski! Proszę o zaniechanie tej ohydnej mowy nienawiści!
Nicolis
Zamiast Diaboliny, która moim zdaniem była strasznie plytką, jednowymiarową i slabo umotywowaną postacią, wrzucilabym Ursulę z Malej Syrenki.
bartimus
Jeszcze Shere Khan . Mało go w filmie ale styl i klasa sama w sobie. Wielki George Sanders użyczył mu głosu.
fineczka
dodalabym jeszcze Macoche z Kopciuszka i Kapitana Haka :D
bartimus
Zgadzam się z nr 1 na liście. Wyróżniłbym też Shan Yu z "Mulan" (tylko zamiast kogo?). Bardzo mroczny z wyrazistymi cechami azjatyckiego barbarzyńcy. Jednak trochę mało go było na ekranie w filmie i rozumiem, że nie załapał się . Za to Urszula i Dr Facillier z "Księżniczka i Żaba" byli niewątpliwie wyraziści .
Ksawi_filmaniak
Skaza na 1? Za co niby ?Za jego absurdalną motywację że chce być królem.....bo tak?
badask_madafaka
Taran i zaczarowany kociołek. Bajka średnia, ale czarny charakter creepy jak diabli
inzynier_kombinator
Przed oglądaniem obstawiałem 1. Skazę i na 2. Misia Tulisia z Toy Story 3.
Dawidf1
To bardzo ważny i bardzo watrtościowy psychologicznie wątek, który jest pilnie potrzebny widzowi, zwłaszcza współcześnie, gdzie coraz bardziej, szerzy się mowa nienawiści. Tak na przykład, postąpili twórcy serialu i filmów z czwartej generacji przygod kucyków ,,My little pony", gdzie czarne charaktery, wielokrotnie dostają drugą szansę. I ja, jako bardzo empatyczna i miłosierna osoba, bardzo to doceniam. :-)

zwiastuny