Czarne charaktery z animacji Disneya

Wyboru dokonał Łukasz Muszyński.

komentarze 64

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
26
lew890
W przypadku tego rankingu do pierwszego miejsca nikt się nie przyczepi ;) Strasznie brakuje natomiast Frollo z Dzwonnika
18
Lotta_Rosie
@lew890 Też mi go brakowało, myślałam, że będzie na drugim miejscu. ;)
madchicken
YZMA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gdzie jest YZMA!!!!!!!!!!!!!!!!!
12
Tomahowk
Przez cały film byłem przekonany, że pierwsze miejsce przypadnie Frollo. To była postać aż niewiarygodnie złożona jak na film dla dzieci
13
sledzik_2000
Z serii Toy Story bardziej by mi tu pasował miś z trzeciej części razem z tą jego całą bandą. Numer pierwszy nie mógł być inny - mówię to jako około 30-latek:) Pozdrawiam
11
maniakel
@sledzik_2000 Niech żyje król! Nie długo znów przeżyjemy to na nowo
marcusfenix345
Patrząc na to - papierosy, śmierć, dźganie nożami itd. to kiedyś twórcy bajek mieli większe jaja niż obecnie.
8
Chrzan
@marcusfenix345 Przerabiam teraz z dzieckiem bajkę Tomek i przyjaciele i przy pierwszych odcinkach z lat 84 i później, widać inne wychowanie dzieci niż teraz. Lokomotywa Henio nie chciała wyjechać z tunelu bo miała nowy lakier to ją tam zamurowali rozebrali tory a inni jeździli obok i się z niej śmiali.
3
alterrego
Jedyne z tego materiału nie pasuję to Sid :/ Reszta się w pełni zgadza chodź nie rozumiem gdzie jest Klaudiusz Frollo ? Jakim zwyrodnialcem trzeba być żeby małe chore dziecko chcieć zabić a później maltretować go psychicznie przez lata.
5
kondec91
Brakuje Frolla z Dzwonnika z Notre Dame. Dogłębnie zły, perfidnie manipulujący, sprawca prawdziwych nieszczęść... Fajtłapowaty Hades czy Jaffar wypadają przy nim blado.
5
TIGER71
Jeśli chodzi o "Toy Story", to bardziej by mi pasował miś z trzeciej części. Andrzej Grabowski spisał się lepiej niż w oryginale.
3
adas_demolka
7. Czarnobóg (Fantazja) - najspektakularniejszy złoczyńca Disney'a, wspaniale prezentujący się w swoim segmencie | 6. Urszula (Mała Syrenka) - bardzo zabawna, sarkastyczna postać świetnie uzupełniająca się z główną bohaterką i będąca najjaśniejszym punktem filmu | 5. Dr. Facilier (Księżniczka i żaba) - charyzmatyczny i wspaniale narysowany złol, którego oglądanie przy pracy daje jeszcze więcej frajdy niż w przypadku wiedźmy morskiej | 4. Skaza (Król lew) - najinteligentniejszy złoczyńca Disney'a, nie ukrywająca swoich ograniczeń, takich jak słaba siła fizyczna, lecz nadrabiający je niezwykłą zdolnością manipulacji | 3. Gaston (Piękna i Bestia) - doskonale napisana postać czyniąca zło nie tyle z okrucieństwa co z głupoty a do tego dobry morał dla młodszych widzów często podążającymi ślepo za najsilniejszymi kolegami | 2. Gertruda (Zaplątani) - świetna alegoria nadopiekuńczych i toksycznych rodziców | 1. Sędzia Frolo (Dzwonnik z Notre Dame) - najdojrzalszy i skomplikowany złoczyńca Disney'a z wiarygodną motywacją i przemyślanym charakterem
3
__Vermilion__
Hades miał świetne teksty. Uwielbiam jedną z jego rozmów z Meg, gdzie Meg zachwala Herculesa, mówi jak to on wspaniały, przystojny i uczciwy, a Hades na to: "przecież to facet?!" :D
3
palenaj
@__Vermilion__ To moja ulubiona postać z Herculesa. W sumie on ma taki charakter i takie teksty, że trudno go nie lubić :D
2
Wyczes666
@__Vermilion__ Wyglądał w tej animacji jak podstarzały trans.
2
jarek1985
Jaffar...przypomina mi się totalna parodia pt. Na pustyni bez zmian.
1
grusiak_fw
Całkiem sympatyczny ranking niesympatyczjych postaci. Moja propozycja następnego odcinka: Najlepsze filmowe rozmowy telefoniczne :)
1
SandorClegane
@grusiak_fw rozmowa kontrolowana...rozmowa kontrolowana...rozmowa ..
emkacper
Jaki jest sens streszczania fabuły? Poziom analizy psychologicznej tych postaci jest na poziomie opisu filmu w TeleTygodniu. Kompletnie bezwartościowe wideo bez kszty faktycznej analizy czegokolwiek.
WMcF100
Hej, a co z Frollem z "Dzwonnika z Notre Dam".
DonPajmon
Miś Tuliś oooooo matko jaka irytująca postać!
emil_866
Urszula zamiast Sida.. i osobny odcinek z czarnymu haraterami z Pixara... :):)
SandorClegane
Tytuł jest strasznie rasistowski! Proszę o zaniechanie tej ohydnej mowy nienawiści!
Nicolis
Zamiast Diaboliny, która moim zdaniem była strasznie plytką, jednowymiarową i slabo umotywowaną postacią, wrzucilabym Ursulę z Malej Syrenki.
bartimus
Jeszcze Shere Khan . Mało go w filmie ale styl i klasa sama w sobie. Wielki George Sanders użyczył mu głosu.
fineczka
dodalabym jeszcze Macoche z Kopciuszka i Kapitana Haka :D
bartimus
Zgadzam się z nr 1 na liście. Wyróżniłbym też Shan Yu z "Mulan" (tylko zamiast kogo?). Bardzo mroczny z wyrazistymi cechami azjatyckiego barbarzyńcy. Jednak trochę mało go było na ekranie w filmie i rozumiem, że nie załapał się . Za to Urszula i Dr Facillier z "Księżniczka i Żaba" byli niewątpliwie wyraziści .
Skaza na 1? Za co niby ?Za jego absurdalną motywację że chce być królem.....bo tak?
badask_madafaka
Taran i zaczarowany kociołek. Bajka średnia, ale czarny charakter creepy jak diabli
inzynier_kombinator
Przed oglądaniem obstawiałem 1. Skazę i na 2. Misia Tulisia z Toy Story 3.
Dawidf1
To bardzo ważny i bardzo watrtościowy psychologicznie wątek, który jest pilnie potrzebny widzowi, zwłaszcza współcześnie, gdzie coraz bardziej, szerzy się mowa nienawiści. Tak na przykład, postąpili twórcy serialu i filmów z czwartej generacji przygod kucyków ,,My little pony", gdzie czarne charaktery, wielokrotnie dostają drugą szansę. I ja, jako bardzo empatyczna i miłosierna osoba, bardzo to doceniam. :-)

zwiastuny