PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 602 417
ocen
8,3 10 1 602417
7,7 44
oceny krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

Skąd w was tyle nienawiści do żydów? Co oni wam zrobili? Ci co tak żywiołowo wołają o
żydowskich spiskach i antypolskim wydźwięku w ogóle kiedykolwiek poznały jakiegoś żyda? W
ogóle co to znaczy żyd? Jest to okropne określenie, obraźliwe wręcz, a odnosi się nie do
pochodzenia ( jak nie który idioci tutaj piszą ) tylko wyznania! Jak można pochodzenie określać z
religią? Przypomnę wam, że w Polsce mieszka wiele osób wyznania prawosławnego, czemu na
nich nie wołacie prawosławianie, tylko Polacy? Bądźcie w swej nienawiści konsekwentni
chociaż.
Dla wszystkich niedouczonych którzy dzielą ludność Polski przed wojennej na żydów i Polaków
mam informacje, żydzi to byli POLACY czy wam sie do podoba czy nie! Większość z nich nie
miała nigdy kontaktu z Izraelem, nie pochodziła stamtąd BA! Większość miała chrześcijańskie
korzenie gdzie w trakcie lat zmienili wyznanie z własnego wyboru. Każdy wyznawca judaizmu
był Polakiem! Mieli polskie nazwiska, polską mowę i polskie obowiązki jak każdy inny polak.
Prowadzili sklepy, banki, fabryki, ale chrześcijanie też to robili. Czemu ich za to nie chcecie
piętnować?? Około 100 tysięcy z naszej milionowej armii wystawionej we wrześniu 1939 roku
było wyznania żydowskiego, to daje 10% stanu osobowego!! Gdzie więc byli wasi dumni
wspaniali dziadowie którzy niby oddawali krew za ten kraj bo byli PRAWDZIWYMI POLAKAMI?
Przypomnę że Polska miała wtedy 38 milionów mieszkańców! Dodam że środowiska
wyznawców judaizmu robiły zbiórki pieniędzy dla wojska polskiego i nawet zakupiły 2 z 38
samolotów bojowych ŁOŚ. Skoro jakaś 6 milionowa społeczność żydowska w Polsce była
wstanie kupić aż dwa samoloty bojowe, to ja się pytam co robili chrześcijanie? Jakieś zbiórki? 32
miliony ludzi przy pomocy budżetu państwa było w stanie wystawić tylko 36 takich maszyn?
Jesteście śmieszni pisząc o podziałach na żydów i polaków. Przedwojenna ludność to byli
POLACY. Inne narodowości jakie zamieszkiwały Polskę to niemcy, rosjanie i wymyślone 30-40
lat wcześniej dwa nowe narody białorusini i ukraincy.

Od lat zastanawiam się nad tym skąd w ludziach tyle nienawiści do żydów i wiem skąd to się
bierze. Z biedy. Biedni nie zaradni Polacy zaczynają wyzywać innych bo to inni muszą być
przyczyną tego że sami nie potrafią zarobić na siebie albo są za głupi żeby mieć pieniądze.
Każdy w tym kraju który zarobi więcej jest żydem albo złodziejem. Zastanówcie sie nad sobą bo
wasza nienawiść jest głupia i ślepa bo daje głowę że 99% z was którzy mówicie o żydowskich
spiskach nawet nie poznaliście nigdy żadnego izraelity ( tak powinniście wołać na obywateli
dzisiejszego państwa Izrael). Sam w domu nie mam nie wiadomo jakich luksusów ale nigdy za to
że nie mam ferrari czy domu z ogródkiem nie obwiniałem innej nacji. Wasza głupota was
zaślepia.

Co do samego filmu 10/10, lepiej nie można było tego ukazać.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 8
Hopcola

Wycięcy cytat z tego co napisałeś."Dla wszystkich niedouczonych którzy dzielą ludność Polski przed wojennej na żydów i Polaków
mam informacje, żydzi to byli POLACY czy wam sie do podoba czy nie! Większość z nich nie
miała nigdy kontaktu z Izraelem, nie pochodziła stamtąd" Więc ja się pytam jaki mogli mieć kontakt z izraelem żydzi przed wojną jak państwo izrael powstało 1948 roku?!

Hopcola

Drukują dulary i pozyczają na procent czy jakis kraj chce czy nie...

ocenił(a) film na 6
Hopcola

Coś tam czytałeś, szkoda że z leworęcznej biblioteki. W ogromnym i celowo satyrycznym skrócie to wygląda tak: w czasie wojny wiadomo której zginęli mądrzy Polacy i biedni żydzi, pozostali - głupi Polacy i bogaci żydzi. Problem z polskimi żydami polega na tym że się nie asymilowali, a ci, którzy się asymilowali to były niemal same komuchy. Drugi problem jest taki, że często-gęsto mówi się raz o narodowości (a w zasadzie systemie wiary), drugi - o państwowości. Dam Ci przykład: pisano, że Kuba Rozpruwacz był Polakiem narodowości żydowskiej, ale nie pisze się tak o Szimonie Peresie czy Isaacu Bashevisie Singerze. "Na osłodę" zostają nam Radkiewicz, Romkowski, Mietkowski, Różański, Światło i wielu, wielu innych farbowanych lisów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Hopcola

Lata temat w ostatnim czasie znowu gorący, więc odświeżę lekko w świetle nowych faktów.
Dlaczego jako Polak dość młodego pokolenia nienawidzę Żydów? Takie pytanie mi zadajesz? Nie, ja ich nie nienawidzę, nawet ich nie znam, ale wiem jedno - nienawidzę ich pazerności.
Kilkadziesiąt lat po wojnie, później po okupacji radzieckiej, Polska odbudowana, podniosła się z kolan i gruzów (dosłownie) rękami moich i Twoich przodzków zaczyna tworzyć swoją nową historię i kapitał. I oto widząc to Żydzi wkraczają ze swoimi żądaniami jakichś odszkodowań od Polski. Że jak się pytam? W sytuacji w której to Polska została napadnięta, latami okupowana, zniszczona gospodarczo, ograbiona z dóbr narodowych i wszelakich i teraz Żydzi do nas występują o jakieś odszkodowania??? Za przeproszeniem cytując : co mnie obchodzi jakaś wasza wojna??? Było, minęło, co miało zostać rozliczone, to zostało, a co nie powinno zostać zapomniane. Moja rodzina straciła cały majątek w trakcie wojny, front raz idąc w jedną stronę spalił wszystko a potem wracając drugi raz, nawet żadnych zdjęć ani pamiątek rodzinnych nie mam z tamtego okresu. Nie jesteśmy Żydami więc nikomu do głowy nie przyszło domagać się od kogokolwiek jakichś rekompensat czy odszkodowań chociaż rodzina straciła wszystko. Polski rząd oficjalnie zrzekł się wszelakich reparacji wojennych od Niemców. Polskę rozgrabiono i oddano w ręce komunistów którzy następne dziesięciolecia ten kraj łupili. I teraz, kiedy w końcu zaczynamy się odbijać od dna, Żydzi chcą od nas pieniędzy. Od pokoleń które o wojnie nie maja zielonego pojęcia i nie mają z tym żadnego związku, to ja teraz mam ciężko wypracowane pieniądze oddawać dla Żydów za to, że Hitler wywołał wojnę na naszym terenie i ich mordował? Czy to moja wina, albo moich dzieci, że teraz mają ponosić tego konsekwencje i zadłużać kraj??? Staliśmy się dla wszystkich chłopcem do bicia i wyciągania kasy. Niech idą do Niemców i od nich żądają odszkodowań. Widziałeś zniszczenia Warszawy po wojnie? 80% miasta zostało zniszczone, kto to odbudował? Żydzi? Moja rodzina po stratach dostała tez dom z przydziału. Takie były czasy, ludzie ginęli a potem zamieszkiwali tam gdzie się dało albo odbudowywali co się dało. Jak dziś niby Żydzi chcą to oceniać? Niemiec zabił właściciela żydowskiego kamienicy i jego rodzinę, kamienica została zniszczona, później odbudowana rekami Polaków, a teraz z braku spadkobierców o tą odbudowaną kamienicę będzie się ubiegała jakaś organizacja żydowską żeby ją odzyskać? Jak to sobie wyobrażasz??? Żydzi od zakończenia wojny wielokrotnie już uzyskali ogromne świadczenia rekompensujące i wciąż szukają sposobów by wyciągnąć jeszcze więcej. To mi nie pasuje. Poczytaj sobie o "deklaracji Teresińskiej" oraz "Justice for Uncompensated Survivors Today". To są świeże sprawy, a nie jakaś historia.
Kolejna sprawa to ten cały rzekomy "antysemityzm", co to w ogóle k**** jest? Jedyna nacja na świecie która posiada zarezerwowaną nazwę na wszystkich którzy chociaż słowo krytyki spróbuja w kierunku jakiegoś Żyda posłać. Każdy inny naród świata można obrażać, a na Żyda najmniejszego złego słowa nie można powiedzieć bo od razu jesteś antysemitą. Dla mnie to określenie miało racje bytu w czasie wojny i tuz po niej, obecnie jest nadużywane. Nikt już dziś Żydów nie morduje, może czas zakończyć to szalestwo, wojna sie doawno skończyła.....

ocenił(a) film na 10

Nie zacietrzewiaj sie tak ;) wszyscy byli wtedy Polakami, czy Polacy wyznania np katolickiego, czy mojzeszowego i na tych Polakow najechali Niemcy, a chwile potem Rosjanie. Wszyscy Polacy stracili swoje mienie, poza wyjatkami, wszystkich wojna poturbowala. Wszyscy Polacy byli ofiarami, bez wyjatku. Polska wspolczesna nie jest nic winna Zydom, poniewaz, to nie Polska dokonala napadu na siebie, a wiec i na Zydow. Nie bylo panstwa Izrael w Polsce( ani nigdzie). Jezeli chodzi o reparacje wojenne, zawsze placi agresor, czyli w tym wypadku Niemcy, bo Rosja sie nie poczuwa, wszak oni nie napadli nas, tylko wyzwalali, jeszcze powinnismy bic im poklony. Jezeli Polska mialaby wyplacac Zydom odszkodowania, kamienice, mieszkania, domy, to powinna wyplacic i zwrocic je wszystkim Polakom, ktorych potomkowie wciaz zyja. Kazdy wtedy mialby prawo odzyskac, to co komuna, a wczesniej wojna zabrala. Tak sie jednak nie stanie, bo to niezgodne z prawem. Wojna wywolana przez Niemcy i koniec i to oni wyplacaja reparacje. Wszystko Polacy stracili, w ocalalych budynkach, rozlokowani zostali ludzie, ktorzy przezyli wojne, ktorzy stracili wszystko. Teraz zamieszkali w bylych mieszkaniach nalezacych do Polakow kazdego wyznania i innych mniejszosci, czy tez na Ziemiach Odzyskanych w domach niemieckich. Nie ma o czym mowic, ani niczym sie zamartwiac. Jest to niemozliwe i niewykonalne i kropka, kazdy sad nie powinien tego przepuscic. Jezeli by to przepuscil, to wtedy kazdy z nas powinien sie starac o odszkodowania.

użytkownik usunięty
eska_10

Przeglądając wszelakie dokumenty i opracowania historyczne nie jest takie znowu jednoznaczne traktowanie Żydów narodowościowo pod kątem kraju w którym żyli. Żydzi od zawsze tworzyli silna i bardzo wyróżniającą się społeczność. Odnosnie asymilacj można różne rzeczy wygrzebać... Sprawa nie jest taka prosta i bezdyskusyjna jakby się wydawało. Ale zostawmy temat historykom... Co mnie jeszcze dodatkowo bardzo drażni w całej obecnej pamięci o historii WWII oraz faktów o niej w przestrzeni publicznej to fakt, że pamięć o niej została w zasadzie sprowadzona tylko i wyłącznie do pamięci o holocauście żydowskim, co jest oczywistą bzdurą i potworną niesprawiedliwością. Na dodatek, kiedy tylko są jakieś próby odgrzebywania pamięci o bohaterach, od razu jest to negowane, poddawane w wątpliwość i szukanie na siłę tego co było złe, wyciąganie historii szmalcowników itd. Nie pamięta się dziś o tym co który naród zrobił dobrego, który jak ucierpiał, jakie zniszczenia odniósł, co przekłada się na oczywistą wiedzę młodszych pokoleń, ludzie powoli zaczynają uważać, że w zasadzie to podczas WWII nikt nie ucierpiał poza Żydami.... Każdy kraj, dosłwnie każdy stara się dziś umniejszyć swoją odpowiedzialność za złe czyny, starają się gloryfikowac bohaterów i pamiętać to, co było dobre i nikt nie ma im tego za złe. Można gloryfikować banderowców i jet ok. Tymczasem Polska stała się na arenie międzynarodowej chłopcem do bicia, obrywa nam się od wszystkich i za wszystkich. My nie mamy prawa do pamięci o bohaterach, my mamy pamiętać o szmalcownikach, o Jedwabnem, o "polskich obozach", itp... Za czasów mojej podstawówki ('90) jeszcze chodziliśmy do kina na filmy takie jak "Korczak"... Popularna była "Lista Schindlera", czy późniejszy właśnie świetny "Pianista"... Albo pamięć o ludziach jak Maksymilian Kolbe. Tymczasem już w latach '80 Żydzi próbowali zniszczyć pamięć o Kolbe próbując udowodnić rzekome treści antysemickie w jego pismach. No litości... Tak to ma naprawdę wyglądać? Wyjdź na ulicę dziś i zapytaj kto to był Kolbe albo Korczak... Natomiast widzę wysyp filmów ukazujących w złym świetle Polaków podczas WWII... Ilu młodych, często nieletnich bohaterów miało podziemie polskie? Ilu w ogóle bohaterów miała Polska? Czy o nich się mówi? Nie, jedyne o czym się mówi to szmalcownicy i holocaust, oczywiście żydowski, bo przecież nikt nie wspomni, że Polaków i inne nacje też mordowano, tyle że w mniejszej ilości, ale chyba pamiętać o tym też należy? Irytuje mnie niemiłosiernie sprowadzanie historii WWII tylko i wyłącznie do kwestii żydowskiej, pamięci o Zydach, holocauście i o tym co i kto im złego zrobił, to jest zakłamywanie historii i jako takie powinno być piętnowane o ile nie karane prawnie....

ocenił(a) film na 10
Hopcola

Ba, Izraela wtedy nie bylo. Polacy pochodzenia izraelskiego? Przeciez wowczas takiego panstwa nie bylo. Jezeli mowimy o tamtym okresie, to tez nie powiemy wojska rosyjskie, jak myslisz dlaczego? Bo wtedy nie bylo takiego panstwa. Byl Zwiazek Radziecki, czyli wojska radzieckie. Niestety na historii - studiach, jakbys powiedziala wojska rosyjskie czy rosja, no to masz po egzaminie. Wiec, jak ich okreslic w tamtym okresie? Teraz to co innego, mozemy powiedziec Izraelita, badz Polak wyznania mojzeszowego. Faktycznie w Polsce slowo Zyd jest obraza, traktowane jest jak przezwisko, typu " ty swinio" "ty zydzie". Tak i owszem, ale tak zachowuja sie tylko ludzie potwory, a przeciez wiekszosc tak nie robi. Niech sie wypowiedza sami zainteresowani dzisiejsi Polacy wyznania mojzeszowego, od razu ladniej brzmi i z kultura i jakos tak ladniej okresla czlowieka, i powiedza, czy jest to dla nich obrazliwe. Jezeli tak, zrobmy wszystko i tak ich nie nazywajmy. Jeszcze chcialam dodac, ze ( i jak tu by ich w skrocie nazwac?) oni swoje struktury opieraja na wlasnie na religii- judaizmie, przywodca jest rabin, diaspora, przynajmniej tak bylo przed wojna, wiec czy ja wiem czy to bylo takie obrazliwe. Mysle, ze po wojnie slowo Zyd stalo sie zakazane. Polacy doznajac krzywd ze strony UB, Nkwd w ktorych strukturach przewazali Polacy pochodzenia zydowskiego, zaczeli wszedzie ich widziec, nienawidzic. Zydzi natomiast ukrywali swoje pochodzenie, bali sie powtorki z wojny. Nie ufali Polakom, mieli do nich zal? Za co? Ano za to, ze byli traktowani, jak karaluchy, nie twierdze, ze przez Polakow, ale widzieli, ze mimo pomagajacych Polakow, byli tez tacy, ktorych nalezalo sie bac, sami Polacy ukrywajacy ich, bali sie jedni drugich. Wszystko bylo niepewne. Stad strach Zydow po wojnie, stad zmiana nazwisk i jak zwykle wchodzenie w struktury panstwa radzieckiego, zreszta nic nowego, zawsze lasili sie do Rosjan, jeszcze za czasow zaborow, teraz zreszta tez Kongres Zydow Europejskich poprosil Putina o przyjecie, o schronienie w Rosji, z powodu wzmagajacego sie antysemityzmu w Europie, najwiekszego od czasow konca wojny. A to wszystko z powodu fali imigrantow islamskich, a jak wiemy Muzulmani nie znosza Izraela. Putin oczywiscie zgodzil sie i kazal uciekac Zydom do Rosji. Tak to wyglada. Zreszta, Afrykanczyk uzna za obrazliwe slowo Murzyn, a my tego tak nie traktujemy, ale dla poprawnosci mowimy Afrykanczyk, bo przeciez skad mozemy wiedziec z jakiego panstwa pochodzi, znowu Cyganie wola jak sie na nich mowi Romowie, Eskimosi nie znosza tego okreslenia. Mysle ze slowo Zyd okresla w pelni te narodowosc, bo zwiazane jest scisle z nazwa ich religii, a oni wlasnie na tym skupiaja swoje zycie. Oczywiscie powstalo panstwo Izrael, ale nie kazdy Zyd z miejsca ma obywatelstwo izraelskie, nie kazdego wiec mozemy nazwac Izraelita, bo naprzyklad z dzaiada pradziada jest Polakiem. Skomplikowane

Hopcola

Teraz juz wiesz co nam robią xdd

ocenił(a) film na 9
Hopcola

"SZMALCOWNIK

SZMAL, SZMALEC, SZMALCOWNIK, KILKA SŁÓW O RÓŻNEJ WYMOWIE. PIERWSZE I DRUGIE TO POTOCZNIE ZWANE PIENIĄDZE, ZŁOTÓWKI I MARKI W CZASIE WOJNY, DOLARY W PAPIERZE I ZŁOCIE, FUNTY SZTERLINGI ALE TEŻ I INNE WARTOŚCIOWE FANTY JAK BIŻUTERIA, CENNE ZEGARKI, PRECJOZA, SZTABKI ZŁOTA CZY PLATYNY I WSZYSTKO CO MOŻNA SZYBKO ZAMIENIĆ NA MONEY.
WOJNA ZAMIENIAŁA LUDZI W POTWORY I OKAŻJA CZYNIŁA ZŁODZIEJA, BANDYTĘ CZY MORDERCĘ. POD BRAMAMI GETTA ZACZYNAŁO SIĘ POLOWANIE, BEZ BRONI OSTREJ ALE Z WYOSTRZONYM WZROKIEM, POLOWANIE NA ŻYDA, KTÓRY CHCIAŁ ZMIENIĆ SWÓJ BEZNADZIEJNY STATUS.
LEDWIE WYSZEDŁ NA STRONĘ ARYJSKĄ A JUŻ ĆMY SZMALCOWNIKÓW ZACZEPIAŁY BY JAK SZAKAL WYRWAĆ NIE OD RAZU SERCE ALE COŚ CENNEGO Z KIESZENI CZY ZAWIESZONEGO NA SZYI WORECZKA.
ZACIĄGAŁ DO BRAMY I GWAŁCIŁ STRACHEM, ŻE WYDA GRANATOWYM LUB PRZECHODZĄCYM WACHMAJSTROM ALBO ZACIĄGNIE NA GESTAPO . I ZAMIENIAŁ STRACH NA PIENIĄDZ, ZABIERAŁ OSTATNI NIERAZ WDOWI GROSZ, ZABIERAŁ NADZIEJĘ NA CIEPŁY KĄT, NA BOCHENEK CHLEBA, NA POTRZEBNE LEKARSTWO.
NIC HIENY NIE USPRAWIEDLIWIA, ANI WOJNA ANI BIEDA, ANI PODOBNE ZAGROŻENIE ŚMIERCIĄ.
NIC GO NIE MOŻE CHRONIĆ PRZED POTĘPIENIEM I ODRZUCENIEM, NIE BRONI GO ŻADEN PARAGRAF A NAWET LITOŚĆ.
TEN CZY TA KTO ODBIERA OSTATNIĄ NADZIEJĘ, NIE ZASŁUGUJE NA NIC OPRÓCZ WIECZNEJ EUTANAZJI W PAMIĘCI ŚWIATA.
"

Hopcola

Nic nie mamy do żydów, ale właśnie tylko z powodu tego, że ich nie znamy. Naprawdę nic. Zastanawia mnie czy to po prostu zmiana pokoleniowa. Skoro tylu miało do nich aż tyle, to coś w tym musi być. Chętnie poznam, zaprzyjaźnię się z żydami, wymienię poglądy, zobaczę może inne spojrzenie. Jak mamy mieć wyrobione zdanie o żydach nie znając nikogo z nich ?

ocenił(a) film na 9
Hopcola

Polacy to marne społeczeństwo niestety,nie będę się wypowiadał na temat Żydów bo nie znam żadnego i chyba nie poznałem nigdy,tak mi się wydaje ale znam dobrze Polaków.W czasach komunizmu w Polsce jeden drugiego sprzedawał brat,brata ,sąsiad,sąsiada żeby coś zyskać żeby przypodobać się partii czyli naszym wrogom Rosjanom o czym to świadczy? ludzie potrafili prowadzić notatniki w których kablowali na swoich sąsiadów,z zazdrości i innych chorych pobudek ,tacy są właśnie Polacy kwintesencja tchórzostwa,hipokryzji,pazerności !! pracuję od 24 lat w korporacjach ile się na oglądałem kobiety się sprzedają żeby dostać awans albo utrzymać się na swojej pozycji,niektórzy kablują na kolegów chociaż nie muszą tylko po to żeby się przypodobać prezesowi coś zyskać w czasie wojny myślę że Polacy byli jeszcze gorsi niż Niemcy a przynajmniej jakaś część.Najwyższy czas spojrzeć prawdzie w oczy !!! nie jesteśmy wspaniali mamy kupę wad i kupę na sumieniu i często na forach czytam o naszej wspaniałości a zero prawdy i realnego spojrzenia na naszą historię i nas samych.Czego się boimy ? prawdy? ci którzy znają Polaków wiedzą jacy jesteśmy i my sami siebie znamy,mam wielka nadzieje że za kilka pokoleń może będziemy lepszymi ludźmi,gorzkie ale prawdziwe....

dominik1980

W porównaniu do każdego innego narodu jesteśmy idealni i kryształowi. Twoje neonazistowskie bredzenie tego nie zmieni

ocenił(a) film na 9
Wyspiarski_Andrzej

Udawanie że coś jest ok niczego nie zmienia ,większość naszego społeczeństwa doskonale wie jacy są ich sąsiedzi,znajomi itd...Ale nie bez powodu większość ludzi jest chu...warta,nasza przeszłość z nas uczyniła takich ludzi,może przyszłe pokolenia będą lepsze.I na bank jesteś konserwatystą-prawicowcem bo tylko oni oszukują siebie i innych.pozdro

dominik1980

".I na bank jesteś konserwatystą-prawicowcem" - ale mam też wady naziolku

dominik1980

Nie zaprzeczam, ale też chciałbym powiedzieć że nie każdy taki był, byli też ludzie którzy naprawdę pomagali innym, nie wiem ile ich było, ale wiem że byli,
sądzę że dzisiaj Polacy są o wiele mniej idealni niż byli wcześniej, kiedyś Polacy nie oceniali cały czas książki po okładce, a dzisiaj większość jest psycho-chrześcijanami (nie chce tu nikogo obrażać, ale to prawda że dzisiaj dużo osób zachowuje się tak jakby wszystko co w biblii jest prawdą i jak ktoś jej się nie słucha to jest pedałem lub czymś jeszcze gorszym, a jak obchodzi Halloween to go szatan zawładnął czy coś) lub homofobami, i myślę że Polska się stacza do jednego z najgorszych narodów, jednak sama Polska jako kraj jest naprawdę piękna, nie zaprzeczam też temu że w przyszłości może się to zmienić

Hopcola

Kto powiedział, że Polański to Żyd? Przecież ma polskojęzyczną końcówkę "-ski" w nazwisku.

Hopcola

Ty tak na poważnie? Gorszych bzdur nie czytalem dawno.. Po prostu, szkpda slow bo nie wiadomo jak sie odniesc do tego..


. . Pisząc "Gdzie więc byli wasi dumni
wspaniali dziadowie którzy niby oddawali krew za ten kraj bo byli PRAWDZIWYMI POLAKAMI?". 
Moze trochę szacunku dla naszych dziadków wykaż co? Co znaczy "niby"? Zreszta o czym tu mówić.. Zawsze pluliscie na Polskę, kolaborowaliscie, szczuliscie i knuliscie z zaborcami.. Tak bylo i kazdy o tym wie.. Zaklamane plemie zmijowe

ocenił(a) film na 8
Hopcola

Od kiedy określenie "żyd" jest obraźliwe? Jak mamy ich nazywać? Eminencjami? Co za debil...

ocenił(a) film na 10
Hopcola

Jestem prawosławny i zgadzam się z autorem tematu.

Hopcola

Nie ma takiego państwa Izrael

ocenił(a) film na 9
Hopcola

Na myśl o tym, że w 2SW zginęło ok. 6 mln obywateli polskich ogarnia mnie przygnębienie i żal. Z czego połowa pochodzenia żydowskiego. Mówi się, że to Żydzi zginęli, ale przecież to byli Polacy. To był prawdziwy cios dla Polski, choć wiadomo, że stosunki polsko-żydowskie nie były idealne, ale zarówno Żydzi jak i Polacy nie są tu bez winy.

Pamiętam zdanie wyjęte z kontekstu z jakieś książki (może Rotha ?), że Polacy byli gorsi od Niemców. Nie chodzi o jakieś statystki, ale o żal do Polaków, że nie przyszli z (szerszą) pomocą swoim sąsiadom i rodakom wtedy gdy najbardziej tego potrzebowali. Z drugiej strony zastanawiam się czy Żydzi pomagaliby Polakom w odwrotnej sytuacji ?

ocenił(a) film na 3
coolhanded

Przecież na początku wojny Żydzi witali Niemców z kwiatami, nawet robili im bramy powitalne i procesje. Nie traktowali Niemców jak okupantów. Takie mam przekazy rodzinne, że dzieci żydowskie bawiły się z Niemcami, czego nie robiło żadne polskie dziecko. Na wschodzie masowo kolaborowali z Rosjanami, strzelali do polskich żołnierzy i rabowali Polaków. Po wojnie osoby pochodzenia żydowskiego stanowiły prawie 40% funkcjonariuszy bezpieki. A bezpieka zabiła kilkadziesiąt tysięcy najdzielniejszych polskich żołnierzy. W tym filmie celowo zniekształcili przekaz Szpilmana, który jasno stwierdził, że jest bardzo wdzięczny Polakom i nie przeżyłby wojny, gdyby na każdym etapie ukrywania nie uzyskał polskiej pomocy. Gdzie to masz w filmie? Nie ma, bo Żydzi zajmują się szkalowaniem i bezpodstawnym oskarżaniem Polaków. Obwinianiem, że Polacy "nie przyszli z szerszą pomocą". Jak możesz tak pisać w sytuacji, gdy Polacy ponieśli takie straty? Żydzi nie mają tu prawa nic żądać, bo sami nie zrobili prawie nic.

ocenił(a) film na 9
Utu_2

Zapędziłeś się, nikt nie zniekształcił przekazu Władysława, bo to rozumie się samo przez się, że bez pomocy Polaków nie przeżyłby.  Ogólnie obraz Polaków w tym filmie jest przecież raczej pozytywny. I właśnie dlatego tak lubię ten film, bo obala stereotypy dot. Polaków, Niemców i też wspomina o bezczynności Amerykanów. 

(Polański sam wie coś na ten temat. W końcu ma podobne doświadczenia, dzięki pomocy Polaków nie przeżyłby.  I wielokrotnie o tym mówił. )

Przekaz taki jaki oczekujesz zawarty jest  np. w dokumencie "Dotknięcie Anioła" https://www.youtube.com/watch?v=N1mmogmRuC0  Polecam.  To jest dokument, więc bohater mówi wprost o wdzięczności wobec Polaków.

Ale nie wszyscy tak myślą - o skomplikowanych stosunkach polsko-żydowskich mówi ten dokument https://www.youtube.com/watch?v=4Ih7dJ6sdLE .

ocenił(a) film na 9
Utu_2

[dubel, pardon]

Hopcola

Skoro piszesz, że Polacy to Żydzi to czemu nazywają nas Polakami? Ja chcę być Żydem! To jest dyskryminacja :/.

ocenił(a) film na 7
Hopcola

nie mam nic do żydów ale beka co robili przed wojną, np. robili kartel i zaniżali ceny, żeby "przedwojenny janusz" nie dał rady konkurować ceną. Tak właśnie mój dziadek musiał zwinąć biznes, bo nie wytrzymał cenowej konkurencji. Jak już dziadek zwinął biznes, to ceny poszły do normalnego poziomu. Tak właśnie nam dziś dziękują za to, że mieli tutaj hajlajf.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones