PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870243}

Pinokio

Pinocchio
5,0 4 209
ocen
5,0 10 1 4209
1,8 4
oceny krytyków
Pinokio
powrót do forum filmu Pinokio

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 6

coś tak niebezpiecznie obrodziło tymi drewnianymi kukiełkami ostatnio - dwie wylazły, trzecia w drodze - taki zeitgeist, wszyscy kłamią, czy o co tutaj chodzi?

ta wersja jest zaledwie poprawna, przy czym bliższa animacji disneja bardziej niż literackiemu oryginałowi, acz z drobnymi przesunięciami w stronę rozwielmożnionej dyktaturki politpoprawności (czy wróżka halucynowana przez naszego zielonoskórego koleżkę świerszcza - sumienie pinokia - była w oryginale koloru peleryny batmana, tudzież sumienia vładimira putina, że o dziwaczce z rodziny kaczkowatych nie wspomnę? szczerze wątpię).

ale to tylko kosmetyka, jako że po prawdzie mamy chyba do czynienia z rimejkiem filmu z lat czterdziestych niemal w skali jeden do jeden - trochę wzorem Psychola van santa albo Funny Games US haneke - co czyni swoisty ewenement (albo coś znowu źle zapamiętałem, animacje widziałem dawno, dawno temu, jeszcze we wcieleniu poprzednim, w nowojorskim kinie transgresji, w roku premiery, na potrójnym seansie łączonym z Hemp For Victory i Dyktatorem chaplina, jako ktoś zupełnie inny).

no i tomaszka, tomaszka (o wyglądzie bogumiła wprawdzie, ale cierpliwości oraz metodyce wychowawczej barbary), to niesforne dziecię, które tym razem nie będzie obsadowym błędem w matriksie, witamy (garścią zgniłych malin) z powrotem w szeregach słusznej linii partii sympatycznych i życzliwych ulubieńców ameryki, czyli na wielkiej drodze (do zostania pomnikiem) (tak żeby nikt nie musiał na niego patrzeć) (a miejscowe ptactwo latające miało swój darmowy szalet) (żartowałem) (not).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones