PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747433}
7,1 224 555
ocen
7,1 10 1 224555
4,9 27
ocen krytyków
Pitbull. Nowe porządki
powrót do forum filmu Pitbull. Nowe porządki

Jestem po maratonie z Pitbullem. Nie wiem co w tym filmie jest rzekomo dobrego. Ludzie uciekli z sali kiedy tylko poleciały napisy, a ostatnia scena wywołała salwę zażenowanego śmiechu. Osoby dookoła mnie w trakcie seansu chowały twarze w dłoniach, ja sam chciałem wyjść w połowie. Pierwszy pitbull miał świetne aktorstwo, niezły scenariusz, genialny klimat, pasujące, surowe zdjęcia i prawdziwość, realność, naturalność, jaką ciężko znaleźć gdzieś indziej. Drugi ma tragiczne, żenujące aktorstwo, zbędne, idiotyczne wątki, przewidywalną fabułę, sztuczność wylewającą się z ekranu i kiczowate, nastawione na szokowanie sceny. Jedyny plus? MOMENTAMI śmieszny, przaśny, oparty na ku**ach i ci**ach, typowo polski humor. 7,6? Matoły oderwane od "Dlaczego ja?", Janusze oglądające jeden film w roku i kinomani, którzy zobaczyli wysoką ocenę na filmwebie i boją się ocenić niżej, bo przecież "pierwsza część to klasyka!".

Samowar

Brawo! Fenomen współczesnego polskiego kina nastawionego na zysk jest nadal poza rozumem. Lokalne (czyt. polskie) kasowe kino ma być debilne. Dlaczego? Ponieważ rzekomo ma trafiać do ludzi. Filmy tego typu powinny obrażać, a tutaj niespodzianka - okazuje się, że cieszą. Polska stoi na dowcipie koszarowym, gdzie się nie znaleźć koszary - w pracy, na ulicy... w kinie. W takiej ilości ludzi oraz wewnętrznym przemieszaniu, jakie ostatnimi czasy miało miejsce (migracje za pracą, studia w dużych aglomeracjach) spowodowało, że na wierzch wypłynął nowy typ człowieka - człowiek disco-polo. Jeżeli procentowo okazuje się, że mamy więcej z ludzi disco-polo, to statystycznie, w myśl rynkowych zasad, powstają dla nas filmy. Statystyczny człowieku - kim jesteś, jaka Twoja płeć, ile masz lat, jakie jest Twoje wykształcenie, czy masz swoje własne pasje, zainteresowania, czy zajmujesz się czymś prócz pracy lub nauki, czym się zajmujesz, czy jesteś twórcą, czy odbierasz świat swoimi własnymi zmysłami, na podstawie jakich danych kreujesz obraz świata, skąd czerpiesz informacje, co Cię fascynuje, jakie są Twoje ideały?

Film totalna żenada. Polskie gówno w wersji na zatwardzenie.

ocenił(a) film na 2
Samowar

Ten film to suchar na sucharze, dno z mułem zastanawiałem sie czy kręciła to ta sama osoba co serial i niestety tak. Słabo dźwiękowo , montażowo , merytorycznie, gubienie wątków. Ogólnie Max 2/10. Ocena 7.6 ???! Te punkty to chyba od małolatów z podstawówki bo to film dla nich:)))

Samowar

Typowy cebulak hipokryta, obraza ludzi, ktorzy ocenili film wyzej od niego.

Samowar

Dałeś Erratum 10, a Pitbullowi 3, i krzyczysz jak byś był nie wiadomo jakim znawcą...

Samowar

Uwielbiam ten film. Vega zrobił kawał dobrej roboty. Film oglądałem już 5 razy i dalej mi się nie nudzi. Dla zainteresowanych film można obejrzeć na stronie: u6u. pl/UYZLR (po u6u. usuńcie spacje)

ocenił(a) film na 7
Samowar

nie rozumiem bulwersu do ludzi którzy ocenili film na 6,7+.... nie każdy jest tutaj dlatego że chciał zobaczyć kontynuacje jedynki... Ja osobiście obejrzałem film nie mając wcześniej styczności z tytułem, potraktowałem go bardziej jako komedię i się nie zawiodłem. Film z dystansem podchodzi do objawiania ludzkiej egzystencji, szereg rasistowsko homofobicznych scen nie wzbudzały u mnie zgorszenia ponieważ całość stworzona jest bardziej na wzór humorystyczny. Jeśli ktoś przyszedł tutaj obejrzeć Dramat jak to jest opisane w gatunku to rzeczywiście mógł się zawieść ale nie szufladkuj proszę ludzi gorsząc tych którzy uważając inaczej niż ty.

Nie przywykłem do oglądania takiego typu filmów ponieważ zawsze oparte są one o nienawiść, totalny brak poszanowania do drugiego człowieka i generalną utratę moralności, tutaj dzięki humorowi powstało coś lepszego, na pewno nie jest to typowy kryminał jakich mnóstwo. Jak na Polskę film wykonany bardzo dobrze i trafia w wiele gustów stąd ta ocena. to że film nie przypasował fanom serii i ''podobnych'' tytułów nie znaczy że macie prawo podważać oceny inny ;)

ocenił(a) film na 6
Samowar

Bez przesady. Jasne, że nie umywa się do starego dobrego Pitbula, który miał klimat, specyficzny humor i tak jak wspomniałeś surową kamerę. Nadal jednak muzyka jest na bardzo wysokim poziomie, co daje pewną namiastkę klimatu. Aktorsko jest różnie. Bardzo dobra Dygant i kreacja Zupy. Linda jak to Linda. Oczywiście całość ratuje Grabowski. Niestety postać Majami to nie to co Despero. Natomiast strasznie słaby scenariusz i generalnie ja się mocno rozczarowałem.

ocenił(a) film na 2
Samowar

Ciekawe ile jest za pokazanie dupy (Ostaszewska) aktualnie w polskiej kinematografii? 100K? 25?

ocenił(a) film na 2
Samowar

W 90% się zgadzam. Dodałbym tylko na minus żenujące dłużyzny w dialogach, oraz na plus dość wyszukane ujęcia z pierwszych minut filmu (np. ujęcie na pociągu z góry) Dlaczego tylko tyle? Skoro zaczyna się dobrym operatorsko stylem, czemu a'la komiksowego stylu nie widać dalej? Nie mieszając w to części pierwszej - bliżej temu tworowi do folwarcznego jarmarku - rozbawiającego tę niewyszukaną część widowni, niż do wystawianych na dworach sztuk. Jednym słowem nie mamy tu do czynienia ze sztuką, a tylko z rozrywką. I to słabą.

ocenił(a) film na 4
Samowar

Ja dla odmiany powiem tak: jako niezobowiazujace kino sensacyjne to ok i stad 5 z mojej strony. Ale stary pitbull byl jednak wzorowany na prawdziwych wydarzeniach i przede wszystkim na prawdziwej pracy policyjnej. Oczywiscie nie byl dokumentem ale jednak w porownaniu do nowego byl realistyczny i autentyczny. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
Samowar

Oceniłem ten film na 3 a teraz myślę, że trochę jednak zawyżyłem

Samowar

mniej więcej to samo chciałem napisać. Dopiero obejrzałem ten film, i ręce trochę opadają..... Był potencjał, wyszła kaszana.

Samowar

oglądając ten film, zastanawiałem się przez cały czas, w jakiej konwencji został stworzony ??? Farsa, humoreska, fantasy, czarna komedia,kino absurdu ? Do tego ostatniego chyba najbliżej.. Niby historia grupy Mokotowskiej była tutaj kanwą, więc jakieś fakty z choćby odrobiną realności powinny w filmie wystąpić, a jest wręcz odwrotnie. Dla mnie abusrdalność wszystkiego jest chyba największą bolączką tego "dzieła". Następny scenariusz i fabuła, której chyba nie ma. Gra aktorska kolejna rzecz... Realizacja dzwiękowa kuleje... itp itd.. Ale brak jakiegokolwiek realizmu, oparciu o fakty, absurdów skreśla tego Pitbulla w przedbiegach. Nie mam pojęcia jaki był zamysł reżysera i pomysł na konwencje..

ocenił(a) film na 7
Samowar

Film odniosl ogromny sukces w POlsce niestety przegrales.

ocenił(a) film na 6
Samowar

Jak dla mnie, ta część jest wyraźnie lepsza od jedynki. Tam był chaotyczny zlepek scen, jakiś pijak przewalał się bez sensu przez połowę filmu, a fabuły to w sumie w ogóle nie było. Trochę na początku, potem długo nic i cała historia kończy się na szybko w ostatnich minutach. Słabe 5/10, a "Nowe Porządki" 6/10.

ocenił(a) film na 6
Ryloth

Jeśli chodzi o film, to się zgodzę, ale serial to zupełnie co innego

ocenił(a) film na 6
chemas

Seriali raczej nie oglądam ;)

ocenił(a) film na 6
Ryloth

Ten warto

ocenił(a) film na 6
chemas

Ogółem nie oglądam. Chyba że takie jak np. Rodzinka.pl, gdzie poszczególne odcinki nie są ze sobą powiązane.

ocenił(a) film na 6
Ryloth

Rozumiem

Samowar

buhahah SAMOWAR ty trolisławie pisdowaty -jesteś typowym trollem -takim pseudointelektualnym przerostem formy nad treścią..
ok-film nie jest najwyższych lotów-ale jest dobrym kinem sensacyjnym z dobrą muzyką , kilkoma świetnymi rolami, kilkoma żenującymi scenami, ale to film akcji! Dodajmy dobre kino akcji!
napewno wprzedziale oceny powyżej "7"
ale ty oceniłeś pewnie wymiar swojego przyrodzenia-2cm....

ocenił(a) film na 8
Samowar

Groteskowe? Śmieszne? Ej chłopie, twoja wiedza o życiu jest wyniesiona z filmów i książek, więc zrozum, fakt, iż, nie ogarniasz akurat gangusów, w sensie, że nie znasz takich typów, a zaręczam ciebie, że istnieją, nie oznacza, że twój osąd ma cokolwiek wspólniego z prawdą. Fabuła na mój gust jest realistyczna, klimat filmu zaczerpnięty, co z tego, wyszło niezłe kino. Przaśne polskie teksty? Zobacz sobie Kilera uznanego za kultowe polskie kino albo Ajlawiu, tam się dopiero rozczarujesz? Myślisz, że chopcy, co robią złe rzeczy nie żartują sobie w chamskoburacko żenujący sposób? Otóż żartują...

ocenił(a) film na 7
Samowar

Ostatnia scena wskazuje na to, że Pitbull to współczesny western.

ocenił(a) film na 5
Samowar

Aha no typowe juz nie można dać swojej oceny bo zaraz cie zwyzywają od matołów itp
Każdy ma swoje gusta;)

ocenił(a) film na 6
Samowar

Pierwsza część jest słaba a to jest bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 6
Samowar

Swoją drogą człowiek wyzywa innych od oderwanych od "Dlaczego ja?" kinomanów, a sam niestrawny bełkot, który ledwo można było zrozumieć - mam na myśli pierwszego Pitbulla - ocenia na 7, 3 najlepsze Star Warsy czyli Przebudzenie Mocy (bo lepsze były tylko Imperium Kontratakuje i Nowa Nadzieja) ocenia na 5 co jest dobrym dowcipem, zaś Punishera II określa mianem arcydzieła i daje 10. To jest dopiero hipokryzja.

Samowar

Czego ty sie spodziewałes człowieku .mocnego kina efektów ?nie wiadomo jak zaskakującej fabuły .po co ogladales żeby teraz płakać i oceniać jaki to zły film olaboga. Film dobry pełne kino wszyscy pieli, jakaś akcja ,polska produkcja gdzie bilety się rozchodzą jak bułeczki . odmurzdzacz ,aktorzy których lubimy nie ciągle Karolak .czekam na 3 cześć oby była w tym samym stylu a ty daruj sobie seans i plakanie bo wspolczuje ci przez to duzo osob pewnie .później oceny polskim filmom których tak zabawnych jest bardzo mało i kina pękają w szwach .co ty płakałes na tym filmie. Twoja ocena pokazuje jakim jesteś plytkim człowiekiem jak ciężko życie musisz mieć bo inteligentny to miał być twój wpis i ocena ale jest żałosna .

ocenił(a) film na 3
Samowar

Film to jakaś tragikomedia, a ocenę śmiało można podzielić przez dwa. Ja daję 3/10 za aktorów i kilka śmiesznych momentów.

ocenił(a) film na 1
Samowar

Za wysoka ocena z twojej strony a szkoda bo serial super

ocenił(a) film na 3
Samowar

Cóż, nadszedł czas, że i ja zapoznałem się z tym "dziełem". Każdy tak zachwalał, znajomi wyciągają do kina na drugą część a tu co? Lipa.. Nie oglądałem serialu ani poprzedniego filmu wiec do niczego nie porównuję. Film wg mnie jest po prostu słaby sam w sobie. Dźwięk to już wiadomo bełkot. Fabuła niby jest ale brak jakiejs spojności jak dla mnie zlepek scen. Tak to wszystko polepione że czasami aż nie wiadomo o co chodzi.. Zero klimatu. Wszytsko jakies takie nijakie po prostu pokazane odbębnione ok następna scena. Niedawno oglądałem też pierwszy raz Reich z Lindą i mimo, że tam też nie było jakiegoś wybitnego kina to klimat jak najbardziej był i tak moim zdaniem powinny wyglądać filmy gangsterskie. Tutaj srogo się zawiodłem, nie wiem co ludzie widzą takiego w tym filmie.

ocenił(a) film na 3
Samowar

Też mnie to zdziwiło, bo mnie ten film znudził. Nie dość, że musiałam się wysilać, żeby zrozumieć dialogi (dźwięk u Vegi to masakra), to jeszcze musiałam się bardzo skupić, żeby w ogóle jakiś sens z tego wyciągnąć. Poodrywane wątki bez ładu i składu, brak spójności i jakiegoś podstawowego motywu. Postaci albo kompletnie bezpłciowe albo przerysowane. Liczyłam na chociaż czarny humor i też nic. Nuda i przereklamowanie.

Samowar

dla mnie 5/10 to przyzwoita ocena dla tego filmu. Montaż, zdjęcia, muzyka (której jeden temat trwał w nieskończoność), aktorzy, dźwięk, masa scen i dialogów, które nic nie wnosiły do fabuły- po prostu to wszytko było na średnim bądź niskim poziomie a film spokojnie mógł być o połowę krótszy. Nie oczekiwałem od tego filmu i reżysera zbyt wiele i się nie zawiodłem ;)

ocenił(a) film na 9
Samowar

Świetnie zrobiony film na wysokim poziomie ale jaaadą. Strasznie jest przykre to że nie potrafimy swoich Polskich filmów promować a byle gnioty z zajebiście śmiesznym amerykańskim humorem i pauzami na śmiech wystawiamy na piedestale. Ja byłam w szoku że da się zrobić ciekawy film
a) szokujący - bez ciężarnej nastolatki w tytułowej roli
b) zabawny - bez Karolaka
ale widzę że są filmy które "wypada" lubić i takie, których nie wypada :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
MaryjaNaRowerze

"Polskie filmy" ?, a chodzi ci o reklamy finansowane przez MSZ i emitowane poza granicami w celu przyciągnięcia turystów;)
Gdyby nie "Pitbull" w nazwie, prawdopodobnie nie było by tej dyskusji. Fani serialu, poczuli się cytując gniota "wyruchani" ;(

ocenił(a) film na 10
Samowar

witaj
posłuchaj a moze niech opinie da nadsza policja sama ?
pozdro
nie pamietasz filmu WICZYCA --HORROR TAM LUDZIE SMIECH NA SALI
POZDRO

Samowar

Najgorszy film jaki widziałam od lat, nie dałam 1 tylko za Ostaszewską. Jakbym nie była w kinie na zadupiu to bym wyszła.

ocenił(a) film na 1
szulcz

Popieram! Najgorszy film jaki widzielismy. Na TV4 czy Tele5 leca czasem "Mrowki-giganty" czy "Atak krwiozerczych pszczol" i te filmy stoja w jednym szeregu z "pitbólem". Tylko tam wiadomo czego sie spodziewac (thriller/horror/sensacja w konwencji komediowej), a tu tytul byl tak rozdmuchany, ze oczekiwalismy kawalka naprawde dobrego kina. A wyszla totalna klapa (nawet nierzadko chwalone ujecia "z gory" ogladane kilkanascie razy zaczely irytowac).
Polecam tylko fanom pani Ostaszewskiej - swietna :-)

ocenił(a) film na 3
Samowar

Dokładnie, dla mnie ten film jak i w ogóle wszystkie Pitbulle to tragedia. Na miarę obecnego i tandetnego polskiego kina..

ocenił(a) film na 2
Samowar

Film dno po prostu. Ciężko powiedzieć o czym jest ten film... Totalna strata czasu. Do tego bluźnić też trzeba umieć, żeby to jakoś brzmiało, jak się już mięsem rzuca. Sztuczne dialogi. Katastrofa. Nie wiem skąd taka wysoka ocena.

Samowar

popieram!

Typowy, głupi polski film, jakich pełno!

Zdecydowanie 1/10!!!

ocenił(a) film na 6
Shurtugal_Eragon

Nie no 1 to chyba jednak przesada. Nie uważam tego filmu za coś wybitnego. dobra średniawka i tyle, ale danie oceny 1 czy 2 nawet to wielka przesada. Takie oceny to się daje jakimś tam Trudnym sprawom itp

ocenił(a) film na 7
chemas

Filmy Vegi operują językiem zbliżonym do potocznego - co bardzo przeszkadza wielu odbiorcom. Niezbyt to zrozumiałe, bo ci sami ludzie często zachwycają się produkcjami zachodnimi, w których roi się od "f@ków" i bełkotliwej mowy dalekiej od literackiej.

Ten film nie jest gniotem, ale mógł być lepszy - niestety po całkiem niezłych pierwszych minutach scenariusz zaczyna kuleć i potem już robi się z tego chaotyczny zlepek scen, jakby konkurujących ze sobą w pokazywaniu okrucieństwa. A już ta pod koniec - z samochodem w kukurydzy kompletnie bez sensu.
No kto by nie spieprzał z auta w takiej sytuacji?

ocenił(a) film na 6
jan_niezbedny0

Zgadzam się całkowicie. Scenariuszowo słaby, bo przecież aktorsko nie. Problem w tym, że Vega poszedł całkowicie po pewnym schemacie, ale okazuje się, że nie do końca zawsze się sprawdza. To znaczy dla mnie się nie sprawdził, ale widząc olbrzymią popularność, to chyba jednak komercyjnie się sprawdził ;p

ocenił(a) film na 7
chemas

Komercyjnie się sprawdził - bo Vega, choć nie zawsze jest w formie, ma jednak ten pazur i pokazuje trochę prawdy o współczesnej Polsce, bez lukru i owijania w bawełnę, a to jednak w polskim kinie - na ogół mdłym - rzadkość.

Ja byłbym ciekaw rozwinięcia tego filmu w serial. Pewnie jak to zwykle bywa wypadłoby lepiej i bardziej spójnie.

ocenił(a) film na 6
jan_niezbedny0

Chyba już nie wypadnie mu tak dobrze jak właśnie serialowy pierwszy Pitbull, ale generalnie zgadzam się z tobą

Samowar

teraz obejrzałem to coś. Samowar idealnie to skomentował.Nieziemsko sztuczny film. Sztuczność niesamowicie się wylewa z ekranu. Baaaardzo słaby film.

ocenił(a) film na 8
nero214

Najlepszy Pitbull. Przynajmniej była jakaś akcja. Przecież pierwszy Pitbull był filmem o niczym. Na pewno nie był to kryminał. Przypominał wymiociny Smarzowskiego.

ocenił(a) film na 1
Samowar

Nie przejmuj się, nie jesteś sam. Ja skończyłem seans po około 15 minutach. Żenujące żarty które wymyślali chyba ochotnicy ze szkoły podstawowej, dialogi które w założeniu mają być cool a są sztuczne, a w dodatku aktorzy mówią jakby strzelali z karabinu. Tak szybko że momentami ciężko ten bełkot zrozumieć i zastanawiam się czy normalni ludzie rozmawiają w taki sposób ze znajomymi.

ocenił(a) film na 6
Samowar

Jaj nie urywa

ocenił(a) film na 8
Samowar

"Pierwsza część to klasyka" to chyba jakiś żart. Pierwsza część to straszny gniot, trzy razy próbowałem podejść do tego filmu i ostatni raz się zawzialem że dotrwam. Dzięki czemu z całą świadomości mogę powiedzieć że pierwszy Pitbull jest filmem o niczym.
Pozostałe części maja przynajmniej jakiś zalążek fabuły. Nowe porządki najlepsze z całej serii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones