PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747433}
7,1 224 371
ocen
7,1 10 1 224371
4,8 28
ocen krytyków
Pitbull. Nowe porządki
powrót do forum filmu Pitbull. Nowe porządki

Jestem po maratonie z Pitbullem. Nie wiem co w tym filmie jest rzekomo dobrego. Ludzie uciekli z sali kiedy tylko poleciały napisy, a ostatnia scena wywołała salwę zażenowanego śmiechu. Osoby dookoła mnie w trakcie seansu chowały twarze w dłoniach, ja sam chciałem wyjść w połowie. Pierwszy pitbull miał świetne aktorstwo, niezły scenariusz, genialny klimat, pasujące, surowe zdjęcia i prawdziwość, realność, naturalność, jaką ciężko znaleźć gdzieś indziej. Drugi ma tragiczne, żenujące aktorstwo, zbędne, idiotyczne wątki, przewidywalną fabułę, sztuczność wylewającą się z ekranu i kiczowate, nastawione na szokowanie sceny. Jedyny plus? MOMENTAMI śmieszny, przaśny, oparty na ku**ach i ci**ach, typowo polski humor. 7,6? Matoły oderwane od "Dlaczego ja?", Janusze oglądające jeden film w roku i kinomani, którzy zobaczyli wysoką ocenę na filmwebie i boją się ocenić niżej, bo przecież "pierwsza część to klasyka!".

ocenił(a) film na 6
lukczwa84

hehe, widzisz jak to różnie jest, ja pierwszą część oglądałem chyba z pięć razy i na pewno jeszcze raz obejrzę, a Nowe Porządki wystarczą mi na raz

chemas

Owszem pierwszy "PitBull" z 2005 roku, jest dobry, ale znacznie lepszy przypisany do miana arcydzieła jest serial. Co do "Nowe porządki" mogę jedynie przemilczeć, bo już nie chcę gnoić takiego kiczu.

ocenił(a) film na 6
Santero34

Nie no oczywiście, że serial

Samowar

Dokladnie, wyjales mi to z ust. Zgadzam sie w 100 %. Tez jestem po obejrzeniu 31 odcinkow serialu. Te nowe porzadki to mega gunwo.

Samowar

no to po cholere zes lazil do kina na ten film jak mogles na YT obejrzec hahaha jestes gorszy od filmu

ocenił(a) film na 4
Samowar

W gruncie rzeczy się zgodzę wątki pomieszane wiele scen, które nic nie wnoszą i postaci, które pojawiły się, żeby było ich więcej. Film może nie jest tragiczny aby go wyłączyć od razu, ale arcydzieło to to nie jest takie 4/10 jak nie ma nic innego można oglądnąć, ale żeby na to iść do kina podziwiam :) Najgłupsza postać grana przez Panią Dygant prawie nic do filmu nie wnosiła, a ta scena z duszeniem reklamówką to już majstersztyk dusi się, ale po dość długim czasie duszenia ma tyle powietrza, żeby krzyczeć. Druga postać to Marcin "Strachu" Opałka czyli Tomasz Oświęcimski grający poniekąd swoją rolę z życia wziętą ;) Bardziej stereotypowego koksa bezmózga już się zrobić nie dało

ocenił(a) film na 5
Samowar

Dla mnie film jakieś 5/5,5 na 10 (1 część oceniłam na 4) Tu akcja bardziej mnie wciągnęła, świetna rola Stramowskiego i Czeczota. Miałam jednak mieszane uczucia oglądając ten film. Dużo krwawych i ochydnych scen, i trochę poklejona ze scenek fabuła o ciut za małej płynności. Taki troche love hate. Był duży potencjał. Nie do końca się udało. Może innym razem

Samowar

"7,6? Matoły oderwane od "Dlaczego ja?", Janusze oglądające jeden film w roku i kinomani, którzy zobaczyli wysoką ocenę na filmwebie i boją się ocenić niżej, bo przecież "pierwsza część to klasyka!"."

Masz prawo do własnego zdania, ale czemu pajacujesz? Czuję się obrażony tym postem, jak pewnie wielu ludzi. Nie wiem co to "Dlaczego ja?", nie mam na imię Janusz, oglądam rocznie całą masę filmów i nie jestem płochliwy. Może wystarczyło zapytać, zamiast szmacić ludzi o odmiennej opinii... pomyśl na przyszłość cwaniaczku.

ocenił(a) film na 8
Samowar

Ludzie nie lubią filmów Vegi bo pokazują zbyt dużą prawdę (trochę przerysowaną, ale jednak). Pitbulle świetnie pokazują pracę policji w naszym kraju (choć i tak najrealistyczniejszy w tym był serial), tak jak Botoks świetnie pokazywał pracę w szpitalach. A ludzie jak to ludzie panicznie boją się prawdy, nie akceptują jej i uciekają. Vega ma taki styl jak widać (świetnie się jego filmy zresztą ogląda), gdzie sporo pokazuje pod płaszczykiem wulgaryzmów i sytuacji, które na pozór absurdalne, są jednak często bardziej prawdziwe, niż wyidealizowane gówno serwowane gdzie indziej.

ocenił(a) film na 1
marcusfenix345

Niestety musze sie zgodzic z zalozycielem tematu, totalny gniot, w porownaniu z wersja serialowa z 2005 roku myslalem ze ogladam jakos parodie Pitbulla, dziwie sie ze Linda zgodzil sie zagrac w takim chlamie, najbardziej rozwalila mnie scena jak ten koksu o ksywie Strachu poszedl wymienic buty bo myslal ze jeden jest za maly no myslalem ze jebne po prostu tak zenujacej sceny dawno nie widzialem w polskim kinie, teraz juz wiem dlaczego Dorocinski odmowil zagrania w tej kaszanie, ode mnie 3/10 to i tak za duzo.

P.S Dzisiaj zamierzam obejrzec Niebezpieczne kobiety i az sie boje bo podobno jest jeszcze gorszy od tego.

ocenił(a) film na 3
marcusfenix345

Zgadzam się z założycielem tematu. Kretyńskie teksty typu "Zbyszek i Zbigniew to to samo imię?" czy "musimy się dobrać do dupy Zupy" - serio, żenada. To mi przypomniało że Vega nakręcił takie "hity" jak "Ciacho' i "Last minute". Naprawdę, jest źle. Co do prawdziwości pracy policji jak sugeruje kolega marcusfenix345 nie jest to jakoś super ukazane, ale wielu błędów nie ma. Natomiast zachowanie gangsterów jest nielogiczne i znajomość mechanizmów działania mafii to jakis żart. Że porwanym palce ucina się tylko na filmach to nic, w końcu to przecież film. Ale jeżeli okup został opłacony porwany zostaje uwolniony. Jak nie uwolnisz następnym razem wielu może nie chcieć zapłacić. Generalnie film prostacki i prymitywny. Jedynym plusem niezła postać Stramowskiego.

użytkownik usunięty
Samowar

Film super. Linda świetnie zagrał.

użytkownik usunięty
Samowar

Mam to samo.

ocenił(a) film na 1
Samowar

DNO i metr mułu trolle narobiły nowe konta nu wspierać ten marny film.

ocenił(a) film na 7
Samowar

Taa, "tragiczne, żenujące aktorstwo"... Forum pełne ekspertów od gry aktorskiej...
Nagle Vega zapomniał sztuki reżyserii, a gromada doświadczonych aktorów jak się gra?
Weź daj se luzu człowieku, film się może nie podobać, ale z tym aktorstwem to się chyba zagotowałeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones