PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 800
ocen
6,0 10 1 70800
4,1 13
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Nie oglądałem pierwowzoru, ale tę część obejrzałem ze 3 razy. Daje dużo do myślenia w momencie kiedy odkrywamy statek na pustyni. Wyobraźmy sobie teraz nasze wyszstkie religie, które prały nam mózgi przez tyle czasu i robią to do tej pory. Ktoś kiedyś coś zobaczył, komuś się wyśniło i tak przepisał to "Wyższym Siłą". To tyle ;)

pozdrawiam
Isa

mamaitata

skoro słaba i w sumie płytka wersja Tima Burtona (skądinąd dobrego reżysera) dała Ci do myslenia polecam pierwowzór z '68 r. - daje o wiele więcej satysfakcji, posiada lepszy klimat i głębsze przesłanie. Film Burtona to przy nim niestety zaledwie kino rozrywkowe (w dodatku niezbyt udane nawet jak na przyjętą konwencję gatunku).
A zakończenie pierwowzoru wprost rozkładało na łopatki - dziś może być o to trudno, bo scena ta przeszła do klasyki kina i raczej każdy już wie czego się ma spodziewać. szkoda :/

suszyMie

"A zakończenie pierwowzoru wprost rozkładało na łopatki" dokladnie koleś. Mówisz że statek z przeszłości Cię ruszył? obejrzyj oryginał :D to Cie dopiero ruszy

ocenił(a) film na 7
imperial90

HEHE! Raczej jaką dame ruszono!

użytkownik usunięty
Scirm

To się nie przyznawaj! Sprawdź oryginał! Pierwszy najlepszy!

ocenił(a) film na 6

Podobał mi się ten film, więc z waszych wypowiedzi wnioskuję, że wersja z 68' to lektura obowiązkowa?
Daję siedem dla tima i helenki:)

I_am_a_Bad_Girl

I wersja z "68" była tak świetna i przekonywująca że po obejrzeniu filmu, nie mogłam przez jakiś czas dojść do siebie . Fakt jest zrobiona z bardzo starannie i końcówka dająca sporo do myślenia o przyszłości naszej planety. Wrażenie było naprawdę niesamowite .
Dlatego wersji Tima nie miałam w ogóle ochoty oglądać.Ale przypadkiem włączyłam kiedyś TV i właśnie zaczęła się "Planeta małp" -Burtona wrażenie również niesamowite i było to jakby dopełnienie tej pierwszej ekranizacji z 68 roku. Dodam że ani książka i inne części filmów pt "Planeta małp..." nie wywarły na mnie tak piorunującego wrażenia jak I "Planeta małp"oraz film Tima Burtona o tym samym tytule.Pozdrawiam :)))

mamaitata

Z tego co mówisz to Jezus był kosmonautą z 2504 roku albo duuużo ludzi miało zbiorową halucynację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones