PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253738}

Połowiczny rozpad Timofieja Bierezina

The Half Life of Timofey Berezin
6,8 1 468
ocen
6,8 10 1 1468
Połowiczny rozpad Timofieja Bierezina
powrót do forum filmu Połowiczny rozpad Timofieja Bierezina

Jestem w stanie zrozumieć osoby uważające film za słaby. Brak w nim akcji, kończy się źle. Dla mnie najbardziej zaskakujące była scenografia oraz dobra gra aktorów. Byłem na 100% pewien, że to film rosyjski. Nie mogłem uwierzyć, gdy zobaczyłem napisy końcowe. Miałem jeszcze nadzieję, że to jakaś kooperacja, ale nie, to wytwór "made in Usa". W tym momencie przestałem być obiektywny. Zamiast myśleć o filmie, zastanawiałem się długo, jak to możliwe, że powstał taki film. Nie mogłem pojąć jak Amerykanie - najwięksi ignoranci na świecie, byli w stanie zrobić tak naturalistyczny film o Rosji. Wszystko prawdziwe: ubiory ludzi, mieszkania, sposób myślenia, zachowania. Kurcze jak im to się udało??? Do dzisiaj nie znajduję odpowiedzi na to pytanie. Parę dni temu zjechałem "Ucieczkę z Sobiboru", gdzie nasza piękna aktorka, pani Pacuła musi się wieczorem przekradać ze swojego pokoju do pokoju ukochanego. Straszni byli ci Niemcy w obozach koncentracyjnych! Gnębili ludzi wychodzących ze swoich pokoi po 22! Ten film pokazuje jak makabrycznie głupi są niektórzy amerykańscy scenarzyści. A tu kilka dni później również amerykański film o wschodzie, ale z odpowiednimi ubiorami, fryzurami i dialogami. Jedyne lekkie przegięcie, to motyw z Kostaryką. Myślę, że w rzeczywistości jednak by ją zakopali, ale nie kłócę się, może być wersja soft.

ocenił(a) film na 7
velve

Heh... a mnie najbardziej raziło to, że ci wszyscy Ruscy mówili po angielsku. Nie podobały mi się również sceny komiczne, które akurat w tym filmie były zupełnie od czapy i oprócz tego, że psuły atmosferę niczego nie wnosiły, bo głupotę i ignorancję można było pokazać w inny sposób. Reasumując: pomimo tego, że do filmu większych zastrzeżeń nie mam, to chyba lepiej by było, gdyby Amerykanie zajęli się swoim własnym podwórkiem. W Rosji jest kilku utalentowanych reżyserów np. Bałabanov, którzy zrobią to dużo lepiej. 7/10

sabaidee

Film został wyprodukowany w kooprodukcji z Rumunami, a zdjęcia były kręcone w Bukareszcie i Moskwie.

Angielski to przecież lingua franca. Prawie już wszyscy kręcą w tym języku. Np. Pianista Polanskiego. Niestety Katyń Wajdy jeszcze teraz nie ma angielskiego dubbingu - wynik, nikt tego filmu na tzw. Zachodzie nie zna.Mnie to nie razi pod warunkiem, że są napisy tzn. subtitles. Filmy z fatalnymi polskimi lektorami tzw. overvoice powinny ukazywać sie już tylko na terenie b. ZSRR.

velve

Film był krecony w Bukareszcie i Moskwie patrz film locations na www.imdb.com . Szkoda, że nie w Warszawie - bo są tutaj klimaty rosyjskie, dzikie i bardzo wschodnie !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones