film

W ciemnościach

Entre tinieblas
1983
1h 54m
7,2 3 842
oceny
7,2 10 1 3842
7,0 4
oceny krytyków
Piosenkarka i narkomanka Yolanda ukrywa się przed policją w bardzo nietypowym zakonie. Zobacz pełny opis
W ciemnościach zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Yolanda Bel jest piosenkarka w nocnych klubach i narkomanką, jak jej chłopak, który ginie po zażyciu heroiny ze strychniną. Yolanda chcąc uniknąć konfrontacji z policją udaje się do siostry zakonnej, która poprosiła ją kiedyś o autograf. Nie jest to oczywiście typowy zakon gdyż: na podwórku siostry trzymaja tygrysa, jedna z sióstr piszeYolanda Bel jest piosenkarka w nocnych klubach i narkomanką, jak jej chłopak, który ginie po zażyciu heroiny ze strychniną. Yolanda chcąc uniknąć konfrontacji z policją udaje się do siostry zakonnej, która poprosiła ją kiedyś o autograf. Nie jest to oczywiście typowy zakon gdyż: na podwórku siostry trzymaja tygrysa, jedna z sióstr pisze pod pseudonimem skandalizujące ksążki, siostra Łajno jest świetną kucharką i od czasu do czasu bierze kwasa, a naczelna siostra jest heroinistką ze skłonnościami lesbijskimi zakochaną w Yolandzie.

studio
Tesauro S.A.
tytuł oryg.
Entre tinieblas
inne tytuły
Dark Habits USA
Dark Hideout
więcej
Film był kręcony w Madrycie (Hiszpania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

almodovar

ocenił(a) film na 10

Jak zwykle u Almodovara temat kontrowersyjny, zakonnice biorace narkotyki, szantazujace hrabine, przygarniajace morderczynie... czasami smieszna, czasami nuzace...

Naprawde dobra komedia, przedstawiająca "niemoralne" zakonnice( kochające miłością fizyczną, narkotyzujące się i nieobliczalne), które wręcz idą za dewizą, że wielkość Boga ujawnia się w upadku człowieka jego niedoskonałości i skłonności do grzechu. Ciekawa polemika na temat wiary.

cholernie nudny, ale wytrwałem do końca.Najgorszy film jako ogladałem tego reżysera...Nie ma w zasadzie nic do zaoferowania..
wyłącznie dla zdeklarowanych fanów pedro

A co by było gdyby...zaginęła pierwsza część 'Poetyki' Arystotelesa traktująca o tragedii, a ta opisująca komedię przetrwała do naszych czasów? Właśnie wtedy jak sądzę zamiast ponurego opactwa benedyktyńskiego z 'Imienia Róży' mielibyśmy zakon sióstr
Zgromadzenie Poniżonych Odkupicielek. W literackim ujęciu Umberto...

więcej

Dark Habits

ocenił(a) film na 6

Jak dotąd najbardziej interesujący film jeżeli chodzi o wczesną twórczość Almodovara. Krokiem w przód było zastąpienie kloacznych dowcipów, czarnym humorem. To nadal komedia, ale doprawiona goryczą i nie opierająca się na gagach.
Mam pewne wątpliwości, ale w "Pośród ciemności" przeważają pozytywy. Najlepiej wypada jak...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones