PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=335083}

Po prostu razem

Ensemble, c'est tout
7,1 7 358
ocen
7,1 10 1 7358
Po prostu razem
powrót do forum filmu Po prostu razem

Ktoś miał nożyczki i powycinał z książki wszystko co było najpiękniejsze i najbardziej istotne dla historii.
Tak jakby z jakiegoś hm ... gobelinu wypruć większość nici i oczekiwać, że się ktoś będzie zachwycał przedstawionym tam obrazem ...

ocenił(a) film na 7
pinks

Nie czytałem książki.Film mi się podobał.7/10

ocenił(a) film na 5
jacpod

Jako film jest ok, tylko nie bardzo wiadomo o czym bo nie rozwinięto historii rodzinnych bohaterów ....
Po co pokazywać czym się stali skoro nie mówi się o powodach tego stanu?
Ale + za Francję :)

pinks

Zabrakło taśmy... Mamy kryzys w Europie ;)

użytkownik usunięty
pinks

A to już nie można pokazać ludzi w kijowej sytuacji życiowej? Sytuacja przedstawionych ludzi jest taka dziwna, że trzeba ją wyjaśniać?

ocenił(a) film na 4
pinks

Tak, tak, tak! Dobrze, że nie tylko ja to zauważyłam.
A to przecież mógł być naprawdę cudowny film...

Nomirien

Trzeba będzie przeczytać książkę:) Jestem świeżo po filmie, jeszcze napisy lecą i film średni - raczej nudnawy, ale wierzę, że książka jest o wiele lepsza - zawsze tak jest:)

ocenił(a) film na 10
klaudia0

książka rewelacyjna naprawde polecam

ocenił(a) film na 7
jagodakuba

Książka wygrała niestety ;)

ocenił(a) film na 8
pinks

no i jaki to ma sens? film musiałby trwać ponad trzy godziny, żeby została opowiedziana cała historia, trzeba trochę na logikę to wziąć i pomyśleć, jak oceniłoby się film, gdyby się książki nie czytało. i spróbować ocenić film jako samodzielnie dzieło. a to jest dobre. :)

ocenił(a) film na 8
anglow

Ale jak się już czytało taką książkę, to trudno ocenić film obiektywnie. Z drugiej strony jednak ciężko się powstrzymać przed komentarzami, bo ta historia jest świetna.

ocenił(a) film na 8
pinks

Cóż ekranizacje tak mają. Zazwyczaj. Dla mnie to jeden z lepszych francuskich filmów:)

ocenił(a) film na 6
pinks

Niestety, odniosłam podobne wrażenie. To oczywiste, że przy ekranizacjach wycina się mnóstwo wątków, ale dlaczego w tym filmie wycięto to co najlepsze w książce, a zostawiono same banały. Brakuje nawet klimatu książki, która nie była wcale cukierkowa, a mimo to magiczna. Film jest dobry, ale jako adaptacja - dno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones