PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714482}
6,0 2 058
ocen
6,0 10 1 2058

Pocztówki z republiki absurdu
powrót do forum filmu Pocztówki z republiki absurdu

Świetna robota!

ocenił(a) film na 8

Już punkt wyjściowy (PRL 2014) pomysłowy. 2 Pałace Kultury, maski gazowe, a zwłaszcza telefony
komórkowe na antenkę - poezja. Permanentne kolejki po wszystko, chamska obsługa w
restauracjach, w których i tak nic nie ma, szarówa, centra handlowe dla wybrańców tj. PZPR. Celne,
odważne, dające do myślenia. No i świetnie zagrane!

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Permamentna ingiwilacja
Świetne to było

giovanni50

dawniej, wbrew pozorom nie było permanentnej inwigilacji, popytaj starszych, czy czuli się inwigilowani.
Za to teraz panuje PERMAMENTNE nieuctwo, bo rządzenie nieukami nie potrafiącymi mysleć samodzielnie jest łatwe i daje wiele korzyści "by żyło się lepiej"

ocenił(a) film na 8
yahoo_filmweb

Pisiory lubia nieuków czyli ciebie :)

giovanni50

jest mi to doskonale obojętne jaka opinię o mnie zamieszczasz, nieznany nieuku :-)

ocenił(a) film na 8
yahoo_filmweb

sam jesteś nieukiem

ocenił(a) film na 3
yahoo_filmweb

Trafna diagnoza. Mam nadzieję tylko, że do nieuków zaliczasz również tych od magistra w górę, co to kończyli powiatowe szkoły wyższe, oraz tych, dla których nobilitacją jest szmal.

ocenił(a) film na 2
AutorAutor

Chyba PRL to ty znasz z opowiadań S.F.
Telefony na antenkę nawet KRLD mają smartfony, maski gazowe chyba uwierzy ktoś kto nie miał wtedy WF lub P.O. Nawet nie skomentuje tych dwóch pałaców.
Gdzie widzisz celność, nie wspominając o odwadze? Polska nie jest jakąś dyktaturą by było odważnie pokazanie takich idiotyzmów, którym bliżej do S.F. niż nie jednemu filmu S.F.
W dodatku opis na FW, że to jest dokument w czym to coś przypomina dokument?

ocenił(a) film na 3
rafib1975

Ten dokument to "arcydzieło",nie wiem czego od niego chcesz :D 10/10 i do ulubionych.

ocenił(a) film na 2
rafib1975

zgadzam sie

ocenił(a) film na 2
AutorAutor

Zacznę tak nie jestem za komunizmem itd. widziałem ten film i powiem, że zwiera pełno bzdur
typowa propaganda ocena 2
Zapewne większość się nie zgodzi z moją opinia, ale ja na swoja obronę mam ino to, że się bardzo interesuje oglądałem nie jedno zdjęcie czy film z tamtego okresu i porównuj do obecnych czasów to powiem ze wyglądało dużo lepiej wymiennie kilka moich uwag

1.Miasto okolice w tym filmie wygląda jak syf ruiny i brudno wszędzie a w rzeczywistości było dużo czyściej niż obecnie
2.Pokazują ludzi ubranych jak meneli.
3.Telefony komórkowe i komputery to tez przesada jak chce ktoś zobaczyć komunizm niech jedzie do ChRL i zobaczy, w jakich warunkach żyją tam ludzie, jakie maja telefony czy komputery nie jeden Polak zesrałby się z zazdrości
4.A co myślisz ze dzisiaj nie jesteś kontrolowany nie był bym tego taki pewien np. FBook, NK itd., tam sam na ochotnika wypisujesz swoje dane gdzie i co oraz z kim robiłeś itd. wcześniej państwo siła zmuszało obecnie sam dobrowolnie zdajesz relacje.

Inne uwagi
1.W tamtym okresie ludzie mieli do siebie więcej szacunku niż obecnie.
2.Obecnie masz wiele na pułkach, ale możesz tylko popatrzyć, bo ludzi nie stać
3.Czynsz w mieszkaniach w jest wysoki wtedy grosze
4.Była praca ludzie zakładali rodziny obecnie w Polsce niema roboty a jak jest to zapierdzielasz za grosze i musisz ciułać pieniądze i liczyć, że ci starczy na jedzenie i mieszkanie nie stać cię na wczasy itd.
5.Dawniej zakład pracy wysyłał pociech na kolonie i ciebie na wakacje dzisiaj możesz jechać wszędzie o ile cię stać

Ps., co do masek gazowych w USA jak i Anglii były ćwiczenia z maską gazową i to było normalne tu robicie takie halo prawdę mówiąc gdyby był konflikt z zachodem to polska była by najbardziej narażona.

Na koniec proszę powiedzie sami, co się zmieniło w Polsce na lepsze?
W 90 latach masowe zamykanie zakładów i zwolnienia, sprzedawaliśmy za grosze zakłady pracy prywaciarzom. Mamy teraz bezrobocie (no fakt, bo sporo ludzi uciekło no to nie takie duże), ale jak by wrócili albo nie wyjechali?
Służba zdrowia jak i Wojsko w fatalnym stanie wtedy przynajmniej wojsko dobrze stało.
Ci, co walczyli o „lepsza Polskę ” nic nie wywalczyli, bo po „upadku” komunizmu dalej na wysokich stanowiskach min. w Policji w Sądzie piastowali ci sami towarzysze, co przed upadkiem ci, co wtedy (po upadku) mieli za mało do dziś krzyczą np. pisiory.

Zwykły szaraczek nic nie osiągnął a jak się wpiepszał do polityki to musiał się liczyć z konsekwencjami i dziś jest to tak samo jak wtedy (fakt zabezpieczyli się troszkę) szaraczek nie może być po podstawowej lub zawodowej szkole jak pan Wałęsa

ocenił(a) film na 1
Baal

Zgadza się wszystko co do joty. To "arcydziełko" można rozpatrywać jako film s.f. o wymyślonej krainie, którą gra podobno Polska a.d. 2014 gdyby człowiek SB Wałęsa nie dogadał się ze swoimi mocodawcami (historia tak prawdopodobna jak wydarzenia w Hobbicie).
Jest to natomiast w istocie Polska z roku 1988 roku z przerysowanymi pewnymi rzeczami (co nie znaczy, że niewystępującymi wtedy w większym lub mniejszym nasileniu). Niestety autor filmu ma tak kiepską wyobraźnie, że odmalowuje przeszłość zamiast alternatywnej historii. No ale do tego to już trzeba mieć wiedzę z wielu dziedzin. Lepiej więc obejrzeć film dokumentalny z lat 80-tych niż to nie wiadomo co. Lepsze i prawdziwsze.

ocenił(a) film na 7
Michal_Janiak

nie rozumiem dlaczego bierzecie ten film tak poważnie - jest to fikcja, nic więcej. okrągły stół nie wypalił a polska ma dwa pałace kultury.

film mi się podobał, lekko przeraził:) mam nawet lekki niedosyt, jednak siódemeczka za pomysł i za mile spędzony czas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones