Film

Majo no Takkyūbin

1989 1 godz. 43 min.
7,5 16 248
ocen
7,5 10 1 16248
4 943
chce zobaczyć
{"rate":7.75,"count":4}
{"id":"98182","linkUrl":"/film/Podniebna+poczta+Kiki-1989-98182","alt":"Podniebna poczta Kiki","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/81/82/98182/7175350.2.jpg"}
Młoda czarownica szuka miasta, w którym mogłaby rozpocząć dorosłe życie.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
7 wspaniałych 67 komentarzy
Czarownice

Jest wśród czarownic taki zwyczaj, nazywa się Nocą Odejścia. Oznacza to, że młoda 13-letnia czarownica opuszcza dom aby przez rok pobierać nauki. Kiki wybiera swą Noc Odejścia i ku utrapieniu mamy, która wie, że jej córka nie jest jeszcze na to gotowa, postanawia wraz ze swym gadającym kotem Jiji opuścić rodzinny dom. Odchodząc z domu odJest wśród czarownic taki zwyczaj, nazywa się Nocą Odejścia. Oznacza to, że młoda 13-letnia czarownica opuszcza dom aby przez rok pobierać nauki. Kiki wybiera swą Noc Odejścia i ku utrapieniu mamy, która wie, że jej córka nie jest jeszcze na to gotowa, postanawia wraz ze swym gadającym kotem Jiji opuścić rodzinny dom. Odchodząc z domu od kochających ją rodziców, Kiki otrzymuje od mamy radę, aby zawsze podążała za głosem swojego serca. Dokładnie o północy Kiki z małymi problemami opuszcza rodzinę i przyjaciół zaopatrzona w miotłę mamy i radio taty. W końcu dociera do wymarzonego, dużego miasta nad oceanem, gdzie postanawia się osiedlić. Jej przybycie na miotle w środku dnia wzbudza wielkie zamieszanie wśród mieszkańców. W mieście, podczas kłopotów z policją pomaga jej chłopiec imieniem Tombo. Życie w dużym mieście dla małej, nie znającej nikogo tam dziewczynki nie jest wcale łatwe. W końcu Kiki trafia do piekarni pod opiekę pani Osono. Otrzymuje tam pokój i pomagając w piekarni wpada na pomysł, aby rozkręcić swój własny interes. Otwiera Usługi Doręczycielskie Kiki. Jednak praca w tym zawodzie nie należy do łatwych.

boxoffice
$10 150 365 na świecie
$1 004 057 w USA
$9 146 308 poza USA
na podstawie
Eiko Kadono "Majo no takkyūbin" (powieść)
studio
Nibariki / Nippon Television Network Corporation (NTV) / Studio Ghibli / Więcej...
tytuł oryg.
Majo no Takkyūbin
inne tytuły
Podniebna poczta Kiki Polska
魔女の宅急便 Japonia
Majo no takkyuubin (zapis łaciński) (alternatywna pisownia) Japonia
Więcej...
W 1998 roku angielska wersja językowa została zadedykowana pamięci Phila Hartmana, który został zamordowany przez żonę w tym samym roku.
Dialog podczas sceny, w której Kiki pije kawę, został zmieniony na gorącą czekoladę w Disnejowskim dubbingu. Było to spowodowane tym, że Disney uważał, że niestosowne jest picie kawy przez dzieci. W napisach na video również wspomniano o gorącej czekoladzie, chociaż japońskie "kohii" ("kawa") jest wyraźnie słyszalne na soundtracku.
Podczas produkcji filmu Miyazaki i jego artysta podróżowali po Szwecji. Fotografie, które zrobili w Sztokholmie i Visby stały się podstawą fikcyjnego miasta Koriko. Miasto zawiera w sobie również elementy Lizbony, Paryża, San Francisco i Mediolanu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Harry Potter wysiada przy Kiki. ;-)

  Muwistar ocenił(a) film na 8

  Przeurocze!

  18
  • Jeden ze słabszych filmów Studia Ghibli

   Liv333 ocenił(a) film na 7

   Ale nie ma co narzekać, bo film jest naprawdę dobry.

   8
   • W sumie to nic nowego, tylko potwierdza fakt o świetności bajek z Japonii.

    1
    • Do zobaczenia!

     mitsu ocenił(a) film na 8

     W Sylwestra z Anime w warszawskim Kinie Kultura. Więcej info na stronie www.

     1
     • 15.01.12 11.00 TVP KULTURA

      bandolier ocenił(a) film na 6

      Oglądać i nie gadać :)