film

Podniebna poczta Kiki

Majo no Takkyūbin
1989
1h 43m
7,5 22 305
ocen
7,5 10 1 22305
7,9 13
ocen krytyków
Młoda czarownica szuka miasta, w którym mogłaby rozpocząć dorosłe życie. Zobacz pełny opis
Podniebna poczta Kiki zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

świat

premiera

nagrody

7 wspaniałych
Czarownice
Jakie są najbardziej pamiętne filmowe czarownice? Domki w głębi lasu, loty na miotle, haczykowate nosy - podobnych atrakcji nie zabraknie w odcinku, w którym omawiamy takie filmy jak m.in. "Blair Witch Project", "Czarnoksiężnik z Oz" czy "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii". Przed Wami najlepsze wiedźmy w historii kina. Wybiera Jakub Popielecki. 2016-12-18T07:42:14 PT10M54S https://fwcdn.pl/webv/14/27/41427/2_png.41427.4.jpg

Jest wśród czarownic taki zwyczaj, nazywa się Nocą Odejścia. Oznacza to, że młoda 13-letnia czarownica opuszcza dom aby przez rok pobierać nauki. Kiki wybiera swą Noc Odejścia i ku utrapieniu mamy, która wie, że jej córka nie jest jeszcze na to gotowa, postanawia wraz ze swym gadającym kotem Jiji opuścić rodzinny dom. Odchodząc z domu odJest wśród czarownic taki zwyczaj, nazywa się Nocą Odejścia. Oznacza to, że młoda 13-letnia czarownica opuszcza dom aby przez rok pobierać nauki. Kiki wybiera swą Noc Odejścia i ku utrapieniu mamy, która wie, że jej córka nie jest jeszcze na to gotowa, postanawia wraz ze swym gadającym kotem Jiji opuścić rodzinny dom. Odchodząc z domu od kochających ją rodziców, Kiki otrzymuje od mamy radę, aby zawsze podążała za głosem swojego serca. Dokładnie o północy Kiki z małymi problemami opuszcza rodzinę i przyjaciół zaopatrzona w miotłę mamy i radio taty. W końcu dociera do wymarzonego, dużego miasta nad oceanem, gdzie postanawia się osiedlić. Jej przybycie na miotle w środku dnia wzbudza wielkie zamieszanie wśród mieszkańców. W mieście, podczas kłopotów z policją pomaga jej chłopiec imieniem Tombo. Życie w dużym mieście dla małej, nie znającej nikogo tam dziewczynki nie jest wcale łatwe. W końcu Kiki trafia do piekarni pod opiekę pani Osono. Otrzymuje tam pokój i pomagając w piekarni wpada na pomysł, aby rozkręcić swój własny interes. Otwiera Usługi Doręczycielskie Kiki. Jednak praca w tym zawodzie nie należy do łatwych.

boxoffice
$10 366 082 na świecie
$1 004 057 w USA
$9 362 025 poza USA
na podstawie
Eiko Kadono (powieść)
studio
Nibariki / Nippon Television Network Corporation (NTV) / Studio Ghibli / więcej
tytuł oryg.
Majo no Takkyūbin
inne tytuły
Kiki's Delivery Service Miedzynarodowe
Kiki's Delivery Service Wielka Brytania
Kiki's Delivery Service USA
Kiki's Delivery Service Australia
więcej
W 1998 roku angielska wersja językowa została zadedykowana pamięci Phila Hartmana, który został zamordowany przez żonę w tym samym roku.
Dialog podczas sceny, w której Kiki pije kawę, został zmieniony na gorącą czekoladę w Disnejowskim dubbingu. Było to spowodowane tym, że Disney uważał, że niestosowne jest picie kawy przez dzieci. W napisach na video również wspomniano o gorącej czekoladzie, chociaż japońskie "kohii" ("kawa") jest wyraźnie słyszalne na soundtracku.
Podczas produkcji filmu Miyazaki i jego artysta podróżowali po Szwecji. Fotografie, które zrobili w Sztokholmie i Visby stały się podstawą fikcyjnego miasta Koriko. Miasto zawiera w sobie również elementy Lizbony, Paryża, San Francisco i Mediolanu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Przeurocze!

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Ale nie ma co narzekać, bo film jest naprawdę dobry.

Co z Jiji?

ocenił(a) film na 7
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Super!

użytkownik usunięty

W sumie to nic nowego, tylko potwierdza fakt o świetności bajek z Japonii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones