PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815207}

Podniebny łowca

Kong Tian Lie
83
chce zobaczyć

Podniebny łowca
powrót do forum filmu Podniebny łowca

Sceny lotnicze - zwłaszcza walki, wypadły całkiem w porządku.
Również sekwencje naziemnych walk Chińczyków z terrorystami są na standardowym poziomie kina klasy B.
Czyli te dwa motywy OK.
Niestety wszystko powyższe jest przedstawione głównie na początku i końcu filmu, natomiast reszta produkcji, może i z 60% to propagandowe przedstawienie chińskiej armii - ich techniki szkoleniowej, profesjonalizmu, szlachetności żołnierzy...
To nie dość że sztucznie wypada, to jeszcze zwyczajnie nuży.
Zapewne na chińskim rynku coś takiego jest normalne, może nawet się podoba, ale ja już drugi raz mam negatywne wrażenia z tego zabiegu.
Poprzednio tak było w innym chińskim filmie akcji - "Wilk wojny", gdzie fabuła miała podobny schemat, tyle że zamiast pilotów, byli żołnierze sił specjalnych.
( https://www.filmweb.pl/film/Wilk+wojny-2015-702998 )

Ocena 5 (na 6 elementy akcji, na 3,5 armijna agitka).

Montago

Co do ''Wilków Wojny'' to mam wrażenie że propaganda była bardziej widoczna dla tego u mnie tylko 3 :)

Swoją drogą TV Puls ostatnio przerzuciło się na Chińskie produkcje, to już chyba trzecia w ostatnim czasie - Zawszę to jednak premiera i lepsze posunięcie, niż nadawanie co chwila powtórek.

Zobaczymy jednak jak będzie dalej, może stacja skusi się też na inne gatunkowo filmy z Chin.

Montago

Chińczycy w ostatnich filmach właśnie co rusz pokazują swoją siłę militarną, bo tak jest i WILKU WOJNY 2 i OPERACJI MORZE CZERWONE, które mimo tego uważam za filmy, którym warto poświęcić czas. Zwłaszcza ten 2 tytuł ma sporo fajnych i pomysłowych scen....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones