PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787926}

Podzielony

QEDA
5,3 833
oceny
5,3 10 1 833
Podzielony
powrót do forum filmu Podzielony

Sądząc po ocenie i liczbie komentarzy, film raczej nie dotarł.
Pewnie za mało kosmitów i wybuchów ;)

Do mnie tez nie dotarł, bo nie lubię tzw. filmów katastroficznych (schematyzm) oraz kłamliwych naukowo historii. Bajkę jeszcze bym kupił ale poważnej bzdury już nie.

ocenił(a) film na 7
voleon

To nie jest film katastroficzny, tylko przypowieść o nas, naszych postępkach i ich skutkach. Poza tym bardzo dobrze zrealizowany, co jest dodatkowym plusem.

ocenił(a) film na 4
Julian_Mach

Ponura skandynawska dystopia, podszyta potępieńczym skandynawskim cierpieniem. Zgodziłbym się że to film świetnie zrealizowany, gdyby nie był tak absurdalnie ponury w każdym aspekcie. Od fabuły, naznaczonej cierpieniem od pierwszej minuty, poprzez ponure filtry kolorystyczne, które sprawiają że wszystko wygląda jak ten pamiętny kibel w "Trainspotting" tyle że mniej ciekawie, przez muzykę, aż po konsekwentnie ponure miny aktorów. Gdyby to zrobił Szulkin byłby w tym jakiś ponury żart, albo przynajmniej ironia. Mamy tu coś, co jest śmiertelnie poważne a i tak dociera do granic parodii.

ocenił(a) film na 7
erture

Wprawdzie nie należę do żadnej ekologicznej sekty, tylko jestem zwyczajnym pesymistą, ale obawiam się, że ktoś kiedyś uzna mnie za niepoprawnego optymistę, bo uważałem, że świat zmierza w złym kierunku. Spoglądając uważniej nietrudno jednak stwierdzić, że świat nie zmierza w złym kierunku - on zmierza ku zagładzie. Zmiany klimatu postępują w tak zastraszającym tempie, że za niewiele lat używanie wody do czegoś innego, niż do przyrządzania posiłków, będzie prawnie zakazane w szeregu krajach pomiędzy Zwrotnikiem Raka i Koziorożca. Jaka będzie Europa, tego tylko możemy się domyślać i właśnie w nurt tych domysłów wpisuje się ów film. Nie bardzo sobie wyobrażam, aby o takich tematach mówić choćby z odrobiną ironii, dlatego grobowy nastrój i "ponure miny aktorów" są jak najbardziej na miejscu.
Dzisiaj odbieramy to jako parodię, za x lat być może taki przekaz będzie określany jako profetyczny.

ocenił(a) film na 4
Julian_Mach

Nie mieszałbym dwóch porządków. Czym innym jest powaga sytuacji ekologicznej, a czym innym nużąca, monotonna mroczność filmu. Co do losów świata raczej się zgadzam, ale uważam, że nawet umierająca ludzkość wciąż będzie się czasami uśmiechać i nawet umierający świat wciąż będzie miał więcej niż jeden, szaro-bury kolor.

ocenił(a) film na 7
erture

Wiesz, po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że może masz i rację, bo faktycznie utrzymywanie w całym filmie nieustannego minorowego nastroju może doprowadzić widza do całkiem odwrotnego stanu. A na marginesie - jeżeli pośród umierającej ludzkości ktoś się będzie uśmiechać, to tylko niedoinformowani.

ocenił(a) film na 4

film jest po prostu nudny, niczym nie zaskakuje i wcale nie taki mroczny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones