PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690820}

Pokot

6,2 71 790
ocen
6,2 10 1 71790
5,3 41
ocen krytyków
Pokot
powrót do forum filmu Pokot

Ja nie wiem czy każdy myśliwy to zwyrodnialec zasługujący na śmierć, mogę natomiast zgodzić się ,że zabijanie dzikich zwierząt to zło i barbarzyńska fanaberia rządnych krwi starszych panów. Sam miałem psa którego mi otruto i gdybym dowiedział się kto tego haniebnego czynu się dopuścił ,zapewne dokonałbym samosądu, nie zmienia to jednak faktu, że film jest słaby. Każdy twórca ma prawo do wyrażania swoich światopoglądów, z którymi możemy się zgadzać albo nie, nie powinno to mieć wpływu na ocenę filmu. Reżyserki walą po oczach niczym pasek na tvp info. Przesłanie jest jaskrawe, że aż oślepia , niemalże łopatologiczne, zabrakło tutaj subtelności. Większość dialogów jest pretensjonalna ,sztywna i naiwna, pani Duszeńko (i ten durny motyw przeinaczania nazwiska) irytuje nie mniej niż wrażliwy chłopiec w okularach.(jedynie Szyc daje radę) Lepiej byłoby dla filmu gdyby bohaterka była typem prawdziwej pustelniczki ,zapomnianej przez społeczeństwo, jej zbrodnia byłaby wtedy lepiej zmotywowana psychologicznie. Tymczasem bohaterka to taka super- ekologiczna kobitka, typ podstarzałej dziewczynki(zapewne alter ego reżyserki, a raczej jej wyobrażenia o sobie) otoczonej adoratorami i młodymi przyjaciółmi. Zakończenie to absurdalna i tandetna scena, gdyby bohaterka skończyła w psychuszce bądź więzieniu i tam dokonała swych samotnych dni mieli byśmy jakąś namiastkę ludzkiego dramatu, a tak mamy spłyconą farsę. Co do Oscara , film miałby większe szanse gdyby suki wabiły się Sara i Estera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones