PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690820}

Pokot

6,2 71 790
ocen
6,2 10 1 71790
5,3 41
ocen krytyków
Pokot
powrót do forum filmu Pokot

"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam,co i los zwierząt; los ich jest jeden:jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego,i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt,bo wszystko jest marnością. " Kaznodziei 3:19

Ten werset znam na pamięć, a nie jestem Katoliczka. Dlaczego nie znają go katolicy, nie znają katoliccy księża?
Argument tych, co zabijają zwierzęta, czy tez księży, że zwierzęta nie maja duszy, ten werset obala. „Oddech życia, „czyli dusza. Bo czymże jest dusza?
„dusza” jest tłumaczeniem hebrajskiego wyrazu néfesz oraz greckiego psyche. Termin hebrajski dosłownie znaczy „oddychający”, a grecki oznacza „istotę żyjącą” . Czyli dusza to istota żyjąca, niezależnie czy to człowiek, czy zwierze. Dusza żyje ( Adam wg Biblii stał się duszą żyjącą), dusza umiera

Podchodząc do tego filmu od strony chrześcijańskiej, bo wielu zarzuca filmowi lewactwo. W Biblii jest mnóstwo wersetów mówiących o tym jak człowiek powinien traktować zwierzęta. Bóg stworzył zwierzęta, stworzył je przed człowiekiem. I powiedział " to jest dobre”, Dlatego każda przemoc wobec zwierzęcia jest grzechem, bo to jest sprzeciwianie się woli bożej. Zwierzęta są dziełem bożym, a ludzie je niszczą. Nie stworzyliśmy zwierząt, nie daliśmy im życia, więc jakim prawem to życie im odbieramy?
Przed potopem, Bóg ratował nie tylko ludzi. Uratował garstkę ludzi, natomiast zwierząt z każdego z rodzaju. Po co? Żeby człowiek mógł je zabijać dla rozrywki? Mięsa? Skór i futer?

To tak krótko, dla prawicowych katolików, pseudo chrześcijan, którzy nie czytali najważniejszej dla nich Księgi.

"Puszczaj charty ze smyczą, niech zająca uchwycą, towarzyszu mój!"
śpiewna w kościele ..... bardzo wymowne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones