PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833172}
3,4 61 354
oceny
3,4 10 1 61354
3,3 31
ocen krytyków
Polityka
powrót do forum filmu Polityka
Proste_terminy

nie to było kłamstwo a nie opinia, kłamstwo które sprostowałem

billy1979

i dlaczego ludzi LGBT nazywasz zboczeńcami i złem? jeżeli ktoś się rodzi homoseksualny jest z natury zły? To jak opiszesz tych dwóch heteroseksualnych? https://wiadomosci.wp.pl/byly-radny-pis-znecal-sie-nad-zona-karolina-piasecka-po -wyroku-czuje-ulge-6413075549734529a
https://www.tvn24.pl/pomorze,42/zona-posla-pis-chce-zeby-sprawa-pobicia-jej-prze z-meza-zajal-sie-sn,873128.html

tzn że ci są dobrzy?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Flame_master

Jeśli przyznajesz się do tego, że Boga nie masz w swoim sercu, to mamy sedno problemu. Siedzi w tobie zły. Dowodami są np wyzwiska innych ludzi. To diabeł nienawidzi ludzi, bo Bóg wywyższył człowieka i stworzył go na swoje podobieństwo. Nie wierzysz w Boga ale chyba masz pojęcie co dobre, a co złe? Wiesz na pewno, że zabijanie jest złe, a np ratowanie życia dobre? Ja ci wybaczam bracie te wyzwiska, bo nie wiesz co czynisz. Mało tego. Poznając Twoją duchową biedę ja Ciebie przepraszam za wszystko co mogło Cię urazić. Będę się za Ciebie modlił, bo masz szansę być dobrym człowiekiem. Wszystko zależy od Ciebie.
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

billy1979

Jestem w stanie niewysławialnym! Nigdy nie byłem egzorcyzmowany na filmwebie:D Generalnie nigdy, nigdzie, ale na portalu o filmach? Serio?:D
Chłopie, ja nie mam nic do ludzi wierzących - niech każdy robi co chce i co czuje, byle tylko nie angażować w to innych ludzi i nie zmuszać do tego samego. Nienawidzisz ludzi, nienawidzisz homoseksualistów, a modlisz się do Boga, przecież to totalne zaprzeczenie.
I pominę milczeniem Twoje zamiłowanie do Krwawego Sportu i Twój awatar - przecież nie oko za oko, ale nadstaw drugi policzek. Van Damme raczej tego nie podzielał, co?:)

ocenił(a) film na 1
Flame_master

Przeszedłeś z Pana Kleksa do Krwawego Sortu? Za bardzo świat filmowy wprowadzasz w życie. To nie jest nienawiść tylko obnażam to, że LGBT to szatańska organizacja, która podszywa się pod homoseksualistów. Odwracanie kota ogonem to kolejna ulubiona sztuczka szatana. Przecież ja nie używam wulgaryzmów tak jak ty to robisz.
Każde miejsce jest dobre aby mówić o Bogu i mówić o tym co dobre, a co złe. Nadstawiam cały czas policzek, bo jak bym tego nie robił, to bym Cię wyzywał wulgaryzmami tak jak Ty to robisz.
Pomódlmy się dalej ( aż do skutku). Wiemy, że szatan nienawidzi Matki Boskiej:
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami,
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

billy1979

Za bardzo świat baśniowy wprowadzasz w życie.
Nieistotne, więcej rozumu, więcej tolerancji, więcej otwartości i więcej miłości.
Pożegnam Cię w Twoim stylu.
Z Panem Bogiem :)

ocenił(a) film na 1
Flame_master

Bóg ma pomysł na każdego z nas. To kwestia czasu. Nawet Jaruzelski nawrócił się na łożu śmierci.
Wszystkiego najlepszego. Z Panem Bogiem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6

Trafne. Wystarczy posłuchać "języka miłości" partii rządzącej. "Zdradzieckie mordy", "gorszy sort" "resortowe dzieci", "ubeckie wdowy", "element animalny", "ojkofobi", czy "Targowica" Miłość bliźniego wprost się im z ust wylewa, nie ma co.

garfield_7

Inny komentujący zauważył też:
"A "ciemnogród", "mohery", "wataha do dorżnięcia", "dinozaury", "katole" to skąd się wzięli? Sorry ale tę wojnę na przemysł pogardy i pedagogikę wstydu zapoczątkowali liberałowie pod szyldem PO po przegranych wyborach w 2005... wcześniej pierwszym takim aktem niszczenia ad personam (odczłowieczanie przeciwnika) był atak Gazety Wyborczej na Lecha Wałęsę podczas kampanii prezydenckiej..."
https://www.filmweb.pl/film/Polityka-2019-833172/discussion/Film+raczej+anty-pis owski+ni%C5%BCeli+anty-polityczny.,3092559?page=3#post_16262838

ocenił(a) film na 1
billy1979

Dokładnie

billy1979

Oj mniej, duuużo mniej. PiSu nie da się przebić w głupactwie

Chlor_3

Jurny Stefan też byłby mile widziany:)

ocenił(a) film na 6
Pawuloniasty

Haha to byłby czad. ;-)

Chlor_3

Nie rozumiem tego oczekiwania symetryzmu, że Vega zdzieli pałą każdego po trochę. Wydarzenia z restauracji "Sowa & przyjaciele" miały miejsce bodaj w 2013 roku, a rząd PO-PSL skończył się w 2015 roku. Dziś mamy 2019. Naprawdę ktoś uważa, że ZASADNE byłoby śmianie się z opozycji tylko po to, żeby było po równo? To bez sensu. Wtedy byłyby to odgrzewane kotlety, żarty NA SIŁĘ.

miltschek

Z tym, że wtedy w mediach nie było symetryzmu. Bito tylko w opozycje. Za młody by pamiętać, że linia informacyjna polsatu, tvp i tvn zgadzała się w 100% aż do momentu zamachu na wolność słowa w redakcji wprost?

BobThePureAwesomeness

Mam 30 lat, od newsów uzależniony jestem od czasów, których nie pamiętam, ale prawdopodobnie 2000 roku, a polityką interesuję się od czasów Komisji Rywina. Symetryzm w mediach to nic dobrego. Obiektywizm ok. Bardzo dobrze pamiętam TVP w latach rządów SLD, w latach rządów PO-PSL oraz 2x podczas rządów PiS. I spodziewałem się, że będzie jak za Urbańskiego albo i gorzej. No i jest - gorzej. Tylko PiS potrafi z mediów publicznych zrobić coś tak zakłamanego. Wspólna linia? Byłby to może słuszny zarzut, gdybyś przedstawił jakiś konkret, bo chodzi o to by przedstawiać świat taki jaki jest, chodzi o prawdę. Jeśli TVP, TVN i Polsat mówili to samo i tak samo, ale było to zgodne z prawdą, było to rzetelne (czego teraz na próżno szukać w TVP) to gdzie tu widzisz problem?

Właśnie chodzi o to by symetryzmu nie było. W trakcie rządów PO publicyści powinni oceniać rządy PO, a w trakcie rządów PiS dziennikarze powinni oceniać PiS. Nie było za rządów PO-PSL takiej sytuacji, żeby w Wiadomościach skupiano się na PiS i jechano po nich seriami, tak jak teraz robią to pisowscy dziennikarze wobec PO i reszty opozycji. Nawet w "Kawie na ławę" dawano więcej miejsc pisowcom (Polska Razem, Solidarna Polska, Kancelaria L. Kaczyńskiego). W Gazecie Wyborczej ujawniano afery związane z PO i nierzadko taki Żakowski czy Wielowieyska jechali po PO jak po łysej kobyle, jakby nie czując, że większym zagrożeniem może być PiS.

miltschek

"Obiektywizm ok. " "mówili to samo i tak samo, ale było to zgodne z prawdą,"
Obiektywizm ma szerszy zakres niż prawda.
Przykład prawdy:
"Kompanie Afrykańskie, którym przyznany zostaje monopol na obrót czarnymi niewolnikami (...) udziały w Królewskiej Kompanii Afrykańskiej miał też filozof John Locke – wielki piewca wolności."
Czy mamy tu obiektywizm?

ocenił(a) film na 1
miltschek

Jak nie było? W TVPo + TVN (Polsat trochę odstawał) = było ciągle PiS, PiS, PiS i PiS redaktorzy od 2003 a już na pełen gwizdek w latach 2005-2015 siedzieli w głowie Prezesa, nawet zatrudniali psychoanalityków (telepatów?) żeby ci tłumaczyli co myśli Prezes kiedy nienawistnie milczy.

ocenił(a) film na 2
krzaki69

tak jechali po PiSie ale też i po platformie. Oglądałem, pamiętam, wiem. Nawet Pospieszalski w tym niby TVPo miał swój program. Pokaż mi chociaż 1 krytyczny program o PiS teraz.

ocenił(a) film na 3
crimson80

Program Pospieszalskiego był co chwilę zdejmowany z anteny, nieraz na długie miesiące, ponadto leciał na TVP Info gdzieś w czwartek po 23. Cała reszta była pro-PO, zresztą po czystkach Kurskiego wszyscy "dziennikarze" od razu znaleźli pracę w mediach antypisowskich- Lewicka, Lis, Wysocka-Schnepf czy Dobrosz-Oracz.
Ja nie widzę żadnej różnicy między TVP sprzed i po 2015 roku, jedynie obiekty gloryfikacji i krytyki (PiS i PO) się odwróciły. Sytuacja była groźniejsza o tyle, że przed 2015 rokiem nie było żadnej telewizji pro-PiS (poza mocno niszowymi Republika i Trwam).

ocenił(a) film na 2
sztosik

A teraz został tylko TVN - prywatna telewizja. Czy można sobie wyobrazić Olejnik w TVP nawet po tej 23? No to taki odpowiednik Pospieszalskiego. Teraz jest gorzej, bo propaganda w TVP jest tak chamska, że to niczym nie różni się od TV PRL-owskiej. Ja nie jestem po żadnej stronie w polityce. Uważam, że wszyscy są siebie warci, ale wiem jak było i widzę jak jest. Telewizja publiczna jest do likwidacji, a prywatne niech sobie robią co chcą. Telewidzowie zdecydują. Jak na razie wiadomości przegrywają i z faktami i wydarzeniami.

ocenił(a) film na 3
crimson80

Czyli mamy piękny symetryzm - PiSowska TVP, centrowy Polsat i POKO-wski TVN. Przewaga POKO występuje dalej w portalach internetowych (PiS ma tylko słabej jakości niezależną) i prasie tradycyjnej. Sytuacja obecna jest wg mnie OK- każda frakcja ma swoje silne media, ale POKO dużo straciła na tym polu, a straty zawsze bolą (na tej samej zasadzie ostro protestowali greccy urzędnicy, którym odebrano dodatki za pracę na 2 piętrze bez windy- niby mieli głupio przywilej, ale każda strata grosza jest bolesna).
Olejnik z Pospieszalskim nie ma co porównywać, bo formuły programów były odmienne. Olejnik zaprasza 1 gościa i w zależności od opcji politycznej- nie pozwala mu wypowiedzieć w całości 1 zdania bez przerywania (PiS), albo płaszczy się przed nim (PO).
Pospieszalski każdy program robił na konkretny temat (często niepolityczny) i zapraszał około 20 gości, plus publiczność też niekiedy się wypowiadała. Pomimo tego zdejmowano mu program i selekcjonowano gości (np. Marian Kowalski przyjechał specjalnie z Lublina na program Pospieszalskiego i gdy chciał wejść do budynku na Woronicza, to dowiedział się, że dyrekcja telewizji jednak zabroniła mu udziału i ma wracać do domu). Argument z Pospieszalskim często służy sympatykom POKO jako papierek lakmusowy dla "bezstronności" TVP przed 2015, ale to bujda. Pospieszalski był notorycznie upadlany, selekcjonowano mu gości, zdejmowano program z anteny, a gdy jakimś cudem go puszczano, to w Info po 23 (TVP info miała wówczas dużo mniejszy zasięg, niż obecnie).
Też uważam że obie strony są siebie warte, ale niech przynajmniej każda ma równy dostęp do widza. Zgadzam się, że propaganda TVP jest siermiężna i toporem ciosana, rodem z PRL, ale propaganda TVN jest nawet groźniejsza, bo wysublimowana, wzbogacona o najnowsze osiągnięcia socjotechniki, przekazy podprogowe, czerpiąca pełnymi garściami z propagandowych osiągnięć amerykańskich właścicieli. Dlatego większość widzów TVN nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo są nabijani w butelkę.
Oglądalność jest mniej więcej podobna- 2.35mln dla Faktów i 2.30mln dla Wiadomości.

BobThePureAwesomeness

Szczerze mówiąc w ogóle sobie nie przypominam by za czasów rządów PO-PSL w TVP "bito w opozycję". Kompletnie. PiS wydurniał się sam, nikt nie musiał nic robić. Nie było pasków z tezą lub oszczerstwem. Natomiast TVN i Polsat to telewizje prywatne, obywatel ich nie utrzymuje, niech sobie działają jak chcą. W każdym razie choć teraz Polsat mocno spisiał to nawet tam nie ma aż takiej nagonki jak w TVPiS. Nawet w TV Republika nie ma takiego zakłamania, bo oni przynajmniej nie udają, że wypowiadają się w imieniu wszystkich Polaków. Zresztą ja także nie pamiętam aby w TVN za czasów PO-PSL skupiano się na PiS. Ja pamiętam, że TVN skupiał się na rządzie PO. A to dlatego, że w przeciwieństwie do PiS, PO nie ma i nie miało nigdy swoich własnych mediów.

I naprawdę nikt nie wmówi mi, że mam słabą pamięć albo że widzę coś w inny sposób, nie zauważam tego czego nie chcę zauważać. NIE! Dobrze pamiętam jakie były media za PO-PSL i w 1. kadencji tego rządu nie było wspólnej linii nawet między TVP1 a TVP2, a także między TVP1 a TVP Info. Bo tak była skonstruowana KRRiT, że zasiadali tam ludzie nawet z PiS! A także PSL, SLD. Nie wierzysz? Sprawdź. Wszelkie statystyki pokazują, że czas antenowy dla PiSu był prawie na równo z PO, dziś Nowoczesna (bo PO bojkotuje) dostaje go znacznie mniej. Poza tym, do Kraśki na wywiady systematycznie chodził Kaczyński. Dopiero 2 ostatnie lata rządów PO Kraśko przestał być ULUBIONYM dziennikarzem PREZESA. Czy telewizja, która biłaby codziennie w PiS, tak jak dziś codziennie bije w PO, byłaby dobrym miejscem do dawania wywiadu przez wodza? No chyba nie.

Niestety, wielu krytyków PO sprowadziła 8-9 lat jej rządów do tego co działo się w 2015 roku, kiedy PiS uruchomił ogromną machinę propagandową przeciwko Komorowskiemu, a potem całej PO, a TVP wtedy rzeczywiście mogła sprawiać wrażenie, że omija niewygodne dla ówczesnej władzy tematy. Ale po latach trzeba to powiedzieć: słusznie! Bo Komorowski nie stawał na krześle tylko na podeście służącym do stawiania. Na taśmach nie zarejestrowano popełnienia przestępstwa, a kompromitujące zdania polityków PO najczęściej były wycinane z kontekstu przez media propisowskie (w tym Wprost).

Co do "ataku na wolność słowa w redakcji Wprost". Za PO prokuratura była niezależna od polityków. Władał nią Seremet, powołany jeszcze przez Lecha Kaczyńskiego. Jego działania nieraz kompromitowały rząd PO-PSL zamiast jego samego. Była to osoba nieodpowiednia, nieudolna. Tą nieudolność przyczepiono do PO i był to jeden z argumentów PiS dlaczego prokuratura powinna być sterowana politycznie, jak jest dziś. To nie Tusk, ani żaden inny polityk PO zdecydował o wejściu do redakcji Wprostu. Seremet zdecydował (związany bardziej z PiS niż z PO). Akcja była przeprowadzona w sposób niezwykle nieudolny, wręcz powiedziałbym, że przeprowadzono ją tak by skompromitować władze i prokuraturę. Nie dość, że zaproszono na akcję media, nie dość, że redakcja Wprostu była na nią przygotowana, to jeszcze nie potrafili uporać się z Latkowskim, który nie chciał oddać laptopa. Powiedz, czy to nie podejrzane? Skoro wg prokuratury Wprost chce dokonać zamachu stanu to chyba wchodzimy dużą grupą antyterrorystów, rzucamy wszystkich na glebę i zabezpieczamy cały sprzęt. Wszystko kończy się zanim ktoś zdąży puścić tweeta i zwabić dziennikarzy. Jeśli jest szykowany zamach stanu to jest to wartość ponad wolność słowa, państwo i legalnie wybrane władze są zagrożone działaniem przestępczym (bo zdaje się podsłuchy były nielegalne, prawda?)

miltschek

Masz rację. Nawet przed 2015 rokiem, kiedy PiS nie miał w sumie żadnych liczących się mediów zaszczuwał PO :D Brejza też jest teraz zaszczuwany. Powiedz ty mi lepiej skoro Komorowski stanął na czymś na czym powinno się stać, bo do stania służy dlaczego został z tego wyproszony? I ten Seremet i nieżyjący od 9 lat Lech Kaczyński...Powiedz ty mnie ile jeszcze lat ten człowiek będzie odpowiadał za cudze jazdy? Bo za aferę reprywatyzacyjną wg. TVN i Waltz też odpowiada. Co do akcji we Wprost.... Nieudolność? Pełną gębą? I trzeba do tego dorabiać od razu teorie spiskowe? Cóż to musiał być za spisek, że grupa kelnerów na zlecenie średnio wpływowego biznesmena podsłuchiwała ministra spraw wewnęntrzych :D No chyba, że Sienkiewicz uczestniczył w spisku na siebie :D To spisane na szybko, wybacz nie chce mi się odnosić się do wszystkiego co raczyłeś wypisać, zauważyć i skomentować.

Na koniec.... Jeśli myślisz, że w dzisiejszych czasach istnieją jakiekolwiek niezależne media, sączące masom 24 godziny na dobę sama prawdę i tylko prawdę... to jeśli chciałbym to skomentować to musiałbym cie bardzo obrazić :D Czego staram się unikać.

Danaan

PiS nie miał mediów? Oj trollu, musisz bardziej wiarygodne kłamstwo wymyślić - a Rydzyk z radiem, gazetą i telewizją, a Sakiewicz, a Karnowscy, to co - niby nie media? A poparcie tabloidów (Fakt i SuperExpress)?

Azazelo

Napisałem liczące się media z największym zasięgiem który ogląda każdy od nastolatka po starca, takie chociażby jak TVN, Polsat czy TVP. I co to za metoda polemiki która ci każe rzucać się na rozmówcę a nie na jego wypowiedź? Wy "nowocześni" jesteście już tak agresywni, że nikt poważnie was nie traktuje. Mniej piany na zębach, więcej spokoju i uważna analiza tego co napisał przedmówca powinna pomóc odnaleźć ci się w merytorycznych rozmowach, czego ci życzę :D

Azazelo

A pis miał media? Zobacz sobie mądralo kiedy powstał tygodnik "Uwarzam Że" i jak go zniszczono wymuszając na anglikach sprzedaż Rzepy (tak zrobiło to PO), potem mamy atak na wprost , wyrywanie laptopów itp po czy powstają dwa "pro pisowskie" tygodniki wPolityce Karnowskich z własną drukarnią (własciciel Fratria) i drugi DoRzeczy który został założony przez pozostałą częsć UwarzamRze. I to by było na tyle , tak samo "telewizja rydzyka" a jakie sztuczki robiło PO aby ich na multipleksie nie było? I to był pluralizm? Wystarczy przypomnieć okładki Newweeka , Polityki , GW czy Rzepy po przejęciu , dodać kolejne absurdy w TVN (np zabawy przy krzyżu na krakowskim przedmiesciu gdzie ci "szaleni pisowcy" potem pomagali przy kampanii prezydenckiej PO).
Najlepiej ludzi od trolli wyzywać bo to łatwe ale gdy ludzie związani z PO mieli władzę zero wytykających im błędy mediów było dobrze teraz jak mamy mniej więcej równowagę (dwa "pro pisowskie" i nieco więcej "anty pis") to jest źle. Ale sprawa jest prosta jakby politycy PO nie byli ignorantami i nie osmieszaliby się , media nie miałyby paliwa.
Np słynne wystąpienie pani Kopacz o przekopywaniu ziemi gdzie potem im udowodniono że zmienili stenogramy z posiedzeń sejmowych ale na szczęscie można przesłuchać jeszcze oryginalne wystąpienie.

Azazelo

oczywiście, że nie miał (liczy się oglądalność i ilość czytelników, widzów, a nie jakieś niszowe media) , dlatego społeczeństwo było masowo zmanipulowane. Przekaz był jednostronny, czyli propagandowy. PiS był ten brudny, głupi i zły, bo to przeszkadzająca opozycja. Pamiętam to wyraźnie, gdy byłem jeszcze wyborcą PO, że jednak ten przekaz był dziwny i brutalny w swojej pogardzie, lekceważeniu, szyderstwie. Wtedy właśnie narodził się hejt na pisiorów. A przecież w normalnej demokracji opozycja powinna mieć równe prawo do mediów, żeby pilnować rządzących. To jej rola.
Teraz jest przynajmniej wybór: TVN i mainstream - proopozycyjne, TVP-prorządowa. Oczywiście wszyscy tam są nierzetelni, mam nadzieję, że coraz więcej ludzi to widzi. Ale jest jakiś rodzaj równowagi.
Gdyby tylko media przestały zapraszać bulterrierów z obu stron, ale ludzi merytorycznych, to może nawet dowiedzielibyśmy się czegoś wartościowego. Ale to z kolei jest nudne dla widza. Widz woli "emocje" jak głosi TVN, no to mamy igrzyska jak w Rzymie. Wstęp wolny. (ul się z ulem napier...)

clavier

Ooo, a się pisia trollownia spieniła :D Szanowne trolle, PiS ma imperium medialne, stworzone za pośrednictwem spółek i fundacji. Do tego masę mediów sponsorowanych przez SKOKi.

I jest jeszcze różnica między TVN, Polsatem i Wyborczą a mediami pisimi. Taka Wyborcza ma linię programową, ale nie jest niewolnikiem jednej partii. Pisie media to parobki prezesa - jednostronna klaka i jednostronne opluwactwo, przy łamaniu zasad etyki dziennikarskiej (de facto to nie media, a przekaźniki propagandy).

Azazelo

Mylisz dziennikarstwo z propagandą, jeśli uważasz, że TVN, GW są obiektywni. Mają linię, która służy ich własnym interesom, a dziennikarstwo powinno służyć obywatelom. Dlatego TVP dla mnie to odbicie lustrzane TVN, nie widzę żadnej różnicy ani w poziomie merytorycznym , ani w rzetelności. Jedni i drudzy są tubą, która nic nie wnosi poza podjudzaniem jednych na drugich. I widzę, że chyba uległeś temu magicznemu wpływowi drogi przyjacielu ;)

miltschek

1.No Lis miał swoj głowny program w TVP..
2. Wszyscy prawicowcy zostali wywaleni z mediów tak powstało DOrzeczy.
3.ABW wpadło so goscia bo zartował z prezydenta
Dalej mi sie nie chce pisać :)
Twtrwam nie oglądam to tak jak bym ci kazał czytać NIE Urbana.

ocenił(a) film na 1
miltschek

Było, było... Jak nie było? W TVPo + TVN (Polsat trochę odstawał) = było ciągle PiS, PiS, PiS i PiS redaktorzy od 2003 a już na pełen gwizdek w latach 2005-2015 siedzieli w głowie Prezesa, nawet zatrudniali psychoanalityków (telepatów?) żeby ci tłumaczyli co myśli Prezes kiedy nienawistnie milczy. Było do porzygu i do tego w siermiężny, niekulturalny sposób według wzorca Stokrotki-Olejnik - zakrzyczeć, zatupać rozmówcę... teraz główny zarzut do TVP dotyczy łopatologicznej propagandy, żeby każde najmniejsze źdźbło trawy zrozumiało przekaz ale jednak na podstawie faktów, które miały miejsce. TVP stale przypomina co mówiła i robiła opozycja jak rządziła, na tle tego co mówi i robi teraz.

ocenił(a) film na 3
miltschek

Bzdury piszesz. W czasach 2007-2015 głównym tematem w TVP było bicie w PiS oraz w mniejszym stopniu gloryfikowanie PO, a niekiedy także bagatelizowanie ich afer i chamskie przekierowywanie ich winowajców na PiS.
Ogólnie o rządzie mówiło się mało, a najwięcej o opozycji. Pamiętam to doskonale, zresztą w internecie są dostępne materiały, chociażby arcystronniczy program "Tomasz Lis na żywo", polegający wyłącznie na waleniu maczugą w PiS i deklamowaniu laudacji dla PO. Dziś Lis w TokFM już nie musi sprawiać pozorów i już oficjalnie mówi o PO per "my" "nasz obóz polityczny" itp.

ocenił(a) film na 6
miltschek

Popieram. Obecnie rządząca partia wygrała podstępem i przekrętami. Ale nie będzie rządzić wiecznie.

miltschek

Spoko ale tamten rzad sie nie skonczył bo chca wrócić i chyba ten film ma im w tym pomóc :)

miltschek

Sęk w tym, że PIS atakuje się od lat w czołowych mediach (od 4 dopiero mają TVP) a PO zawsze było głaskane, cokolwek by nie robiło.

milo_11

Opozycja się kompromituje, więc można by się z tego też pośmiać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
witek2000

A szczególnie Kukiz. Oh, wait, przecież to nie opozycja :)

rebelmale_2

Nie do końca. Często w głosowaniach głosują inaczej niż PiS.

witek2000

Nie w tych kluczowych.

ocenił(a) film na 3
Kinomaniak_616

Zwłaszcza w kluczowych głosują inaczej, np. słynna nowelizacja ustawy o IPN- Kukiz zagłosował inaczej ,niż pozornie skłócony PO-PiS.

sztosik

A czy formację Kukiz15 można traktować jak jakąś poważną siłę polityczną? Kiedyś to był zbiór dziwaków którzy nigdy by do sejmu sami z siebie nie weszli ale w 2015 gdy Paweł Kukiz miał swoje 5 min wprowadził te najgorsze jednostki do sejmu a obecnie musiał schować swój "anty-system" do kieszeni i iść z PSL razem do wyborów. To nie jest poważna formacja gdzie każdy poseł głosuje jak chce a lider buja w obłokach nie wątpliwie formacja kukiz15 jest największym szkodnikiem tej kadencji i to jest już ich koniec bo PSL ich pożarł a drugą połówkę pożarł PiS.

ocenił(a) film na 3
Kinomaniak_616

Zgadzam się, to nie jest poważna formacja (a już zwłąszcza teraz, po mariażu z PSL), natomiast temat był o głosowaniach. Fakty są takie, że PO częściej głosowała tak samo jak PiS, aniżeli Kukiz. Dlatego formację Kukiza można nazwać większą opozycją, niż PO (która tylko w mediach atakowała PiS, a gdy przyszło do głosowania to kulili ogony i głosowali identycznie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones