PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833172}
3,4 61 427
ocen
3,4 10 1 61427
3,3 31
ocen krytyków
Polityka
powrót do forum filmu Polityka

Mmmmmm. Aż milutko popatrzeć, jak się pisowcy piekla w komentarzach :)

gosiage

no, a najlepsze, że w zwiastunie to prawie same cytaty z ostanich lat.

remo_3

Popieram

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
gosiage

Skoro oni sa w centrum uwagi to sie piekla a szkoda bo "polityka" powinna byc o wszystkich swiniach z koryta nie tylko i jednej "odmianie" ;]

warchlak60

Tak jak choćby TVPi... znaczy TVP? :D

warchlak60

Oczywiście, nikt nie powinien zostać pominięty.

warchlak60

Ale nadal miło popatrzeć na ludzi, którzy boldupia, bo ktoś zrobil jakiś film. Nie spodziewałam się aż takiej złości.

gosiage

Bóldupią? Hehe Nie ma to jak "efekt potwierdzenia". Pod każdym filmem paprykarza od lat jest identyczny wylew zasłużonej pogardy.

prewitt

Ty tym "efektem potwierdzenia" operujesz jak jakimś wyzwiskiem? Umiesz popełnić o wiele więcej błędów, czas poznać ich nazwy!

Wylew pogardy jest pod wszystkim, to wynik wychowania. Dlatego, że Cię nikt nie kontroluje, możesz tu pisać, co chcesz, co najwyżej potem sporo z tego usuwają. :)

ocenił(a) film na 10
warchlak60

schetyna jest z po buraku. Czemu Ziobro nie było?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Alex_Tyler

napisz jeszcze coś fajnego. Miło się utwierdzać w przekonaniu, że twój poziom jest taki sam jak karłowatego guru i jego popleczników. Smutne to w jaki sposób dzielisz "twój kraj". Z jednej strony ty taki super, a reszta to imbecyle. Pisz dalej. Wylej z siebie jeszcze coś inteligentnego. Koniecznie musisz dopisać jaki ja jestem. Kolejny anonimowy "bohater".

Alex_Tyler

Kwa kwa kwa. :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Devouer

Jakie to śmieszne, boki zrywać z ludzi chorych na raka, zwłaszcza raka mózgu.

ocenił(a) film na 1
gosiage

Miło to będzie patrząc jak lemingi typu Vega Krzemieniecki znowu będą płakać po wyborach

ocenił(a) film na 1
gosiage

Jeszcze większe będą wasze miny po przegranych wyborach Schetyny i innych lewiczków :)

Senerate

No i trudno. Nadal nie zmienia to faktu, że film satyryczny traktujecie dosłownie i okropnie boldupicie. Aż fajnie na to popatrzeć jak się pieklicie.

gosiage

To się właśnie platformersi pieklą bo film miał wywrócić scenę polityczną, a to raczej jeszcze bardziej peowców pogrąży. hahahahahaha

ocenił(a) film na 1
gosiage

Ja na razie widzę, że to ty masz ból dupy.

ocenił(a) film na 5
Senerate

Smutne jest to że ktoś kraść musi a ludzie się między sobą napierdzielają który złodziej lepszy.
A prawda jest taka że i PIS i PO to syf.

empire13

A która partia syfem nie zalatuje? Od dawna czasami mam przebłysk nadziei, żeby się szybko srogo rozczarować.... Chyba nigdy nie zagłosuje za kimś, bo mogę co najwyżej przeciw komuś.

ocenił(a) film na 5
Vanillia

Jeszcze takiej w PL nie było.

ocenił(a) film na 1
empire13

Wszystko partie to złodzieje, bądźmy szczerzy. Ale w tym filmie skupiają się tylko na jednej partii, a nie na poprzedników czyli PO, PSL, SLD...

ocenił(a) film na 5
Senerate

Niby tak. Choć w każdej partii (nawet w PISie) znajdą się uczciwe i szlachetne postaci.

Film skupia się na PISie bo:
1. to pis jest teraz u władzy
2. taka była wola Vegi
3. być może wynika to z jego sympatii politycznych
4. od 30 lat żadna władza w PL nie przeginała pały aż tak bardzo jak robi to PIS

ocenił(a) film na 1
empire13

To prawda że są szlachetne osoby... no oprócz może z SLD, bo chyba logiczne dlaczego xD

Co do podpunktów:
1. Raczej nic nie zmienia że ktoś jest u władzy. Każdego dzielimy po równo, a nie tych "wyjątkowych".
2. Wola, ale niestety za bardzo nie wyszła.
3. Tu się zgadzam.
4. A tu nie. To prawda, że PiSowi zdrowo odbija, ale czasy Platformy były jeszcze popieprzone. Zwłaszcza że szczególnie nic się nie działo, tylko Afery Podsłuchowe, Afery Widelcowe, Afery Hazardowe, Afery Amber Gold, Reprywatyzacje, Dymisja Ćwiąkalskiego wz. z niewyjaśnioną sprawą Krzysztofa Olewnika, a także nieudolny prezydent, bo nawet za jego kadencji odbył tylko jeden lot (Japonia) i odwalił słynnego Szoguna.
Tutaj nie bronie PiSu, bo u nich też były bruzdy typu: Nagrody od Szydło, Taśmy Morawieckiego, Misiewicz, Srebrna, Loty Kuchcińskiego i Ministerstwo Hejtu. Oni też dużo tego mieli, ale nie tak jak Platforma za ich rządów. Nawet za czasów SLD nie było takiego cyrku, jak miała Platforma i ma PiS. Nawet za tych 4-letnich rządów PiSu, PO ośmieszała się i ośmiesza i tak (#twójszwab, Trzaskowski, Nieudolność Schetyny).

Czyli w skrócie: Platforma była gorsza od tego, co teraz robi PiS. Może i PiS dorówna Platformie, ale nie sądzę, bo wiadomo... PiS nie ma nawet programu, a za to oni mają XDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 5
Senerate

Komorowski był tak samo cienki jak jest Duda.
Wstyd przyznać ale najlepszy prezydent w 3RP to ten, który najwięcej wchłaniał promili.

Jedyny plus PO to że chyba mniej na tacę dawali (choć i tego nie jestem pewny bo i oni czarnym dupę lizali).

Poza tym dopiero PIS pokazał co to znaczy bezprawie.

ocenił(a) film na 1
empire13

Za PO było lepsze bezprawie, ale zgadzam się. Kwachu był jak dotąd najlepszym Prezydentem, mimo Filipińskiej Choroby. I sam sobie dzisiaj jest neutralną postacią między PiS a PO. Kaczyński był średni, Duda z Komowskim miałcy byli i są, a Wałęsa to tragedia na szeroką skalę. O Jaruzelskim ciężko powiedzieć, skoro był rok prezydentem, ale wiadomo co wielu ludzi o nim sądzi...

ocenił(a) film na 5
Senerate

Nie twierdzę że za PO nie było bezprawia. Jednak to dopiero PIS zaczął po chamsku obchodzić konstytucję, upolityczniać wszystko co się da, olewać prawo.

ocenił(a) film na 1
empire13

Bardziej bym powiedział, że PiS "doprawił bardziej po rządach PO-PSL", w formie negatywnej oczywiście.

ocenił(a) film na 10
empire13

dokładnie, ale zabrakło ziobra i szefa policji :P

ocenił(a) film na 5
djdjdjdjddj

Pewnie będzie w drugiej części ;)

gosiage

masz błąd, nie pisowcy, a popisowcy się pieklą. PO-PiS to jedna partia.

Maniek_39

Co więcej, film został skrytykowany przez Tomasza Raczka, który ze względów oczywistych, na PIS głosować nie będzie.

ocenił(a) film na 1
gosiage

Za to ty podelektujesz się w kinie, a za miesiąc, po wyborach to peowcy będą się pieklili a pisiory będą się śmiały. Ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

sebogothic

Rozumiem, że uczestniczyłeś we wczorajszej premierze i film jest tak beznadziejny, że dlatego oceniłeś na 1?

sebogothic

I dlatego wystawiasz 1, nie obejrzawszy wcześniej filmu? PiS pewnie wygra, owszem. Program Wenezuela+ ładnie was kupił.

Natomiast, nie zmienia to faktu, ze miło obejrzeć film satyryczny i jednocześnie popatrzeć na ludzi, którzy nie znają się na żartach :)

Ból dupy macie straszny. Sam też to pokazałeś - tą oceną :)

Miłego dnia! I mniejszego bólu ;)

ocenił(a) film na 10
sebogothic

Kolejny zadowolony beneficjent 500+? Zapłaczesz, gdy Polska stanie się drugą Grecją, a twoje dzieciaki będą zarabiały mniej niż Ukraińcy.

Morgotheron

Dane dotyczące wydatków socjalnych jako % PKB dla Grecji nie wskazują, że są one w tym kraju najwyższe.
W tym rankingu bryluje Francja 31,2% PKB, Grecja ma 23,5%,PKB a w 2010 r. miała 24,9% PKB.
________________2005_2010_2015_2018
1_France_______28.7_31.0_32.0_31.2
2_Belgium______25.2_28.3_29.2_28.9
3_Finland_______24.0_27.3_30.4_28.7
4_Denmark_____25.2_28.6_29.0_28.0
5_Italy__________24.2_27.1_28.5_27.9
6_Austria_______26.0_27.6_27.7_26.6
7_Sweden______27.3_26.3_26.3_26.1
8_Germany_____26.2_25.9_24.9_25.1
9_Spain_________20.4_24.7_24.7_23.7
10_Greece______19.9_24.9_25.4_23.5
11_Portugal_____22.3_24.5_24.0_22.6
12_Luxembourg_22.8_23.1_22.1_22.4
13_Poland_______20.8_20.6_20.2_21.1
https://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=SOCX_AGG

ocenił(a) film na 1
gosiage

Mmmmmm. Aż milutko popatrzeć, jak się peowcy kolejny raz zbłaźnil i kolejne kilka punktów procentowych w dół :)

ocenił(a) film na 10
rafal_info

obejrzyj film, a potem oceniaj !

ocenił(a) film na 8
gosiage

Właśnie wróciłem z kina i dałem 8/10
Średnia filmu 3,8 ale najwyraźniej pisowskie trolle się skrzykneły by hejtować film

użytkownik usunięty
giovanni50

Oglądałem film, naprawdę jest beznadziejny. Twórcy może i by chcieli polaryzować, że wyborcy PiS dają najgorsze oceny, a PO najlepsze, ale serio, odkładając politykę na bok i patrząc przez pryzmat zarówno techniczny, artystyczny jak i merytoryczny, to jest naprawdę kino klasy C z minusem. Sama struktura filmu woła o pomstę do nieba, dialogi to jakieś nieporozumienie, sceny na poziomie youtubowych kanałów ze średnią ilością subów.

Idąc do kina miałem nadzieję, że zobaczę ciekawy inteligentny film z jakimś przesłaniem, który może wstrząśnie polską polityką ogólnie, ale jedyne co zobaczyłem, to karykaturalne postacie, prostackie sceny, jak zwykle dużo niepotrzebnych scen seksu (bo to się ogląda) i goły tyłek dublera Olbrychskiego (bo to się ogląda). Brakowało tylko, żeby puścił na koniec bąka i to by podsumowało ten film w jednej scenie... Potencjał na dobry film zmarnowany, a szkoda, bo temat daje pole do popisu, a ten film to garść obrzydliwych karykaturalnych scen połączonych z karykaturanym atakiem na PiS. Jeśli to ma być opozycja, to ja już chyba oddam głos na PiS, przynajmniej nie produkują takich obrzydliwych filmów.

Widzę, że o "Smoleńsku" zapomniałeś. Jeśli chodzi o poziom artystyczny to ta sama liga.
Nadzieja, że vega zrobi inteligentny film? Poważnie?

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

Bo Vega naprawdę zrobił inteligentny a nie propagandowy (Smoleńsk) film.
Widocznie niektórzy tego nie dostrzegają

giovanni50

W jakich momentach objawia się owa inteligencja?

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

Dobra nie gadaj bzdur. ''Pokłosie'' też było słabe, nie? A nie do końca, Pokłosie było bardzo dobrym filmem a oceny tego filmu wynikają tylko z tematu jaki jest tam poruszony. To samo jest tutaj, bo przecież ocen jest już 3 razy więcej niż ludzi obejrzało film.

bytrek

"Politykę" oceniło 15 122 osób, a film widziało ponad milion ludzi. Nie byłem orłem z matematyki, ale jak na moje kaprawe oko to....:) Policz sobie, mistrzu.

Pokłosie miało świetny klimat polskiej wsi, dojazd do niej, spacer przez większą część drogi, bohaterów z krwi i kości, dobre dialogi i świetne zdjęcia. Dodatkowo ciekawą historię.

A co ma "Polityka"? Zupełnie nic. Przegląd wiadomości z ostatnich kilkunastu miesięcy. Nic tu nie zaskakuje, nie ma nowych wniosków, tylko stare, znane od wielu lat ludziom prawdy i zero puenty.

Pasikowski zrobił poważny film, który wyszedł bardzo dobrze, a vega poleciał na kontrowersji, bo wiedział, że odbiorcy się spolaryzują, przypuszczą szturm na kina i będą wzajemnie obrzucać się błotem i nakręcać reklamę. Ten film nie ma żadnej puenty, by traktować go poważnie i porównywać do "Pokłosia".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones