Polowanie na Czerwony Październik

The Hunt for Red October

1990 2 godz. 14 min.
7,7 117 889
ocen
7,7 10 117889
16 814
chce zobaczyć
7,5 10
ocen krytyków
{"rate":7.5,"count":10}
{"type":"film","id":8774,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Hunt+for+Red+October-1990-8774/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Polowanie na Czerwony Październik
  • entyn ocenił(a) ten film na: 8

    Świetny film z genialną kreacją Conneryego. Aż dziw bierze, że Connery jest Szkotem a nie Rosjaninem. Hymn rosyjski brzmi w tym filmie wspaniale. "Polowanie..." mocno trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty a wykorzystanie manewru z tą nieuzbrojoną torpedą było najlepszym pomysłem, na jaki mogli wpaść twórcy. Jeśli Clancy opisał ten trik w książce to biorę się za lekturę.

  • entyn Litwinem był.

  • Scaramuccia ocenił(a) ten film na: 7

    entyn Naprawdę dobry film, oprócz momentów kiedy Connery próbuje mówić po rosyjsku z tym swoim wspaniałym akcentem :D

  • entyn Film rzeczywiście świetny, ale muszę się nie zgodzić, co do hymnu ZSRR - wypada żenująco. Całe to 'zangielszczone' towarzystwo próbujące mówić po rosyjsku brzmi śmiesznie. Nie mniej jednak utwór "The Hunt for the Red October" (który dumnie pobrzmiewa w tle) jest wykonany genialnie, aż czuć ducha Armii Czerwonej. Film godny polecenia.

  • entyn Tak, w książce dość obszernie jest rozpisana ta scena. Jak i również ciekawie jest opisana taktyka "szalonego iwana". Polecam ksiażkę, aczkolwiek jest trudna bo pisana językiem podwodniaków, wiele słów będziesz szukał w necie.