Film

The Hunt for Red October

1990 2 godz. 14 min.
7,7 114 693
oceny społeczności
7,7 10 1 114693
15 816
chce zobaczyć
7,3 6
ocen krytyków
{"rate":7.3333335,"count":6}
Radziecki atomowy okręt podwodny wypływa w swój pierwszy rejs. Jego dowódca ogłasza, że zamierza zdezerterować, co nie podoba się władzom ZSRR, które wysyłają za nim pościg.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepszy montaż dźwięku w roku 1991 dla Cecelia Hall, George Watters II
Polowanie na Czerwony Październik
Zwiastun nr 1
Polowanie na Czerwony Październik - Zwiastun Nr 1 Polowanie na Czerwony Październik - Zwiastun Nr 1

Najnowszy, radziecki, atomowy okręt podwodny pod dowództwem asa marynarki wojennej ZSRR, Marko Ramiusa (Sean Connery), wychodzi w swój dziewiczy rejs. Nie umyka to uwadze służb wywiadowczych USA i Wielkiej Brytanii. Kiedy okręt obiera kurs na wody kontrolowane przez siły NATO, rozpoczyna się wyścig z czasem i gra nerwów. Sowieci chcą zaNajnowszy, radziecki, atomowy okręt podwodny pod dowództwem asa marynarki wojennej ZSRR, Marko Ramiusa (Sean Connery), wychodzi w swój dziewiczy rejs. Nie umyka to uwadze służb wywiadowczych USA i Wielkiej Brytanii. Kiedy okręt obiera kurs na wody kontrolowane przez siły NATO, rozpoczyna się wyścig z czasem i gra nerwów. Sowieci chcą za wszelką cenę nie dopuścić do przechwycenia najnowszego okrętu przez przeciwników. Nie wiadomo, czy Ramius zamierza zdezerterować i unicestwić tym samym zamiary swoich władz o posiadaniu broni tak groźnej jak "Czerwony Październik", czy zaatakować Stany Zjednoczone. Aby się tego dowiedzieć, Amerykanie wysyłają na pokład łodzi analityka CIA Jacka Ryana (Alec Baldwin).

boxoffice
$122 012 643 w USA
$78 500 000 poza USA
budżet
$30 000 000
studio
Paramount Pictures (przedstawia) / Mace Neufeld Productions / Nina Saxon Film Design
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 7.7 ??? to jakaś żenada . Powinno być 9 albo i 10

  mszaf ocenił(a) film na 10 

  ...bo od ponad dekady nie nakręcono lepszego filmu i nie nakręci już nikt. Oglądałem ten film chyba z 100 razy i jak tak odświeżam raz na rok to jak bym oglądał go pierwszy raz. MCTiernan umiał robić filmy .Każdy prawdziwy facet powinien ten film obejrzeć .

 • Putin ?

  76rookie ocenił(a) film na

  Najbardziej z filmu podoba mi się jak Connery załatwił Oficera Politycznego Putina :) I jeszcze jak jeden mówi jestem politykiem czyli "Oszustem i kłamcą".

 • The Hunt for Red October

  Glock

  To jeden z tych filmów który nigdy sie nie starzeje i niewazne czy ogladasz go rok czy 30 lat po premierze bo pewne jest ze wbije Cie w fotel,niesamowicie zaciekawi i sprawi że bedziesz oglądał z wypiekami na twarzy.Absolutne mistrzostwo ŚWIATA ! jak na tamte czasy film zrealizowany ... więcej

 • Connery Rosjaninem

  entyn ocenił(a) film na

  Świetny film z genialną kreacją Conneryego. Aż dziw bierze, że Connery jest Szkotem a nie Rosjaninem. Hymn rosyjski brzmi w tym filmie wspaniale. "Polowanie..." mocno trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty a wykorzystanie manewru z tą nieuzbrojoną torpedą było najlepszym pomysłem, na jaki ... więcej

 • Lubie ten film..

  alevip ocenił(a) film na

  Kiedy pierwszy raz obejrzałem ten film byłem nim oczarowany :) tym bardziej że odtwórca głównej roli to jeden z najlepszych ...

  3
  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.