PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640318}

Polowanie

Jagten
7,8 122 155
ocen
7,8 10 1 122155
7,9 34
oceny krytyków
Polowanie
powrót do forum filmu Polowanie

Od początku filmu pewne było jedno - ktoś zastrzeli psa. Obstawiałam ojca "ofiary" ale pod koniec filmu zwątpiłam. Pies był łatwym celem żeby trafić w "sprawcę", sprawić żeby cierpiał i wiedział,że jest obserwowany i, że społeczeństwo wierzy w jego winę. Ani chwilę nie zwątpiłam w niewinność Lucasa, nawet jak po seansie zaczęłam czytać niektórych wypowiedzi wyssane z palca i nad interpretowane "znaki" np. w postaci piwnicy w lesie. Marcus oglądał tylko zdjęcia z młodości swojego ojca i ojca chrzestnego, nie ma co sobie dopowiadać drugiego dna filmu. Zdziwiło mnie tylko końcowe zachowanie głównego bohatera, ja po takich przejściach w życiu bym już nie została sama z Klarą a co dopiero brała ją na ręce będąc sama w pomieszczeniu. Tak na wszelki wypadek. Cieszę się natomiast z faktu, że film nie skończył się sielanką jak to zwykle dzieje się w produkcjach amerykańskich. Można dwuznacznie zrozumieć końcówkę filmu w lesie...albo ta sama osoba jak sądzę, która zastrzeliła jego psa próbowała później go nastraszyć dając do zrozumienia,że nie wszyscy mu do końca wybaczyli i uwierzyli w niewinność. Z drugiej strony może to był tylko wymysł Lucasa, po tym całym wyalienowaniu przez mieszkańców, bójkach, uznaniu go za pedofila wciąż w duchu bał się o siebie. Może to tylko strach i nikt do niego nie strzelał. Osobiście obstawiam pierwszą wersję,choć może się mylę. W każdym razie film dobry choć bez rewelacji. Sprawczyni całego zamieszania miała lekkie kuku w głowie, ot całe podsumowanie filmu.

Brzydgoszcz

PS. ból głowy i koszmary senne jako objawy WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO ? Śmiech na sali, co 2 dziecko w Polsce jest wykorzystywane.

ocenił(a) film na 7
Brzydgoszcz

Nie popieram nie brania na ręce "tak na wszelki wypadek". To akurat było b ładne zakończenie wątku dwojga - gdyby bohater stronił od małej albo zachowywał się wobec niej dziwnie i obco, mogłaby to wywołać u niej większe poczucie winy, traumę (wydarzenia pokazane w filmie moglyby skrzywdzic ją psychicznie nie mniej niż domniemany gwałt). Scena brania na ręce, a potem uśmiech i gest dziewczynki miały pokazać, że jedynym poszkodowanym jest główny bohater. (znaczy ja na jego miejscu starałbym się nie przebywać na tym samym kontynencie co mała, ale od tego mamy filmy żeby pokazywały nam takie wzorcowe zachowania, także gest bohatera jak najbardziej na plus)

ocenił(a) film na 9
kackapela

No i slusznie powinna dostać traumy. Niech ma mloda suka. O co chodzi z tym chuchaniem na bachory?

ocenił(a) film na 10
Brzydgoszcz

Osobiście wydaje mi się że osobą która zabiła psa, jak i strzelała do Lucasa w lesie była matka Klary. Scena w ich domu jak wyrzuciła Lucasa i przede wszystkim scena w aucie gdy Klara pyta gdzie jest pies. I to jej spojrzenie, po czym dodała "nie wiem". Jak dla mnie na 100% Ona.

ocenił(a) film na 8
Brzydgoszcz

IMO nikt nie strzelał do Lucasa w ostatniej scenie. Strzał oddał jego syn, a on się po prostu przestraszył, ta postać która zobaczył to tylko wyraz jego traumy.

ocenił(a) film na 9
goorn

DOKLADNIE.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones