Porażka!

Fragment dialogu "A w ogóle to opowiem ci kawał, poczekaj.... ..... ..... .... nie mogę sobie przypomnieć, ale był jakis o kur..ch....". Trafnie opisuje cały film. Realizatorzy chyba chcieli coś o k..ch opowiedzieć, ale zapomnieli co mieli do powiedzenia Proponuję jednak napisać scenariusz. I - skądinąd tworzący niezłą muzykę - Kukiz w tym gra? Kicha!

3
  • porażka to to, że ci konta nie zablokowali. film jest wulgarny, ale to tylko dodaje mu uroku, nadaje specyficzny klimat polski z końcówki lat 90. Kukiz gra świetnie, Bolec nie gorzej. Film bardzo niedoceniany. Zawsze patrząc na film oceniaj go całościowo, a nie "nie podobał mi się i tyle". Zobacz chociażby na znikomy budżet, zobacz co ta historia ukazuje, spójrz na historię cynizmu, przyjaźni i brutalności jak na zwykłą ludzką historię,a nie jak na hit z Holywood.

  • geniusz!

  • Przy dzisiejszych polskich filmach(większości), to nie dośc,że to nie porażka a wręcz mistrzostwo. Naturalne dialogi, luźne, nie oparte na sztywnych schematach, nadały ciekawy klimat. Swietnie(bądź dobrze) oddana szara, ponura, monotonna rzeczywistość bez perspektyw, dobrze ukazana bezcelowoć egzystencji ludzi którzy chcąc nie chcąc są niewolnikami, odpadami systemu. Ja sam też nie raz się uśmiałem. Ta patologa którą najwyraźniej wypierasz ze świadomości, jest wszechobecna, a już szczególnie w małych miastach, gdzie ludzie rodzą się by pracować i umrzeć. Końcówka filmy i rozmowa Kukiza i Bolca "B:Stary, całe życie jestem tutaj żeby się stąd wyrwać, to jest dopiero paranoja" "B:wyjeżdżam stąd. K:Gdzie? B:Gdziekolwiek." - Banalne dialogi ale jak bardzo oddający beznadzieję małych polskich miasti wymuszonej tam wegetacji. Mimo 20 juz prawie lat, tak naprawdę niewiele się zmieniło. Więc serio, jeżeli ten film jest porażką, to nie wiem jak nazwać większośc polskiej kinematografii, to przynajmniej ma jakiś klimat.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię