PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217823}

Posejdon

Poseidon
6,1 32 213
ocen
6,1 10 1 32213
4,3 6
ocen krytyków
Posejdon
powrót do forum filmu Posejdon

Zwiastun mi się nie podobał, to będzie kolejny film katastroficzny z niezłymi efektami i obsadą ale nic poza tym. Widownia widziała już takich mnóstwo, a głównym obrazem o podobnej tematyce jest rzecz jasna "Titanic" Camerona. A Petersen jest ostatnio w kiepskiej formie (patrz - "Troja"), więc nic nie zapowiada jego rychłego powrotu na szczyty box-office`u. Kto się ze mną zgadza?

Thommy

zgadzam się z tobą w 100%, a poza J. Barret i K. Rusellem nie ma tu nikogo ciekawego.

Karo_Star

Ludzie z Warner Bros. sami proszą się o straty. Budżet filmu to 160 mln$, a w filmie nie grają wielkie gwiazdy. Kurt Russell to moim zdaniem średnia gwiazda, która szczyty popularności ma dawno za sobą. Recenzje nowego filmu Petersena w większości są kiepskie. To wszystko oznacza, że "Posejdon" raczej nie stanie się w USA wielkim hitem. Moim zdaniem zdoła tam zarobić jakieś 75-90 mln$. Data premiery także nie jest zbyt szczęśliwa - zaraz po "Posejdonie" do kin w USA wejdzie "The Da Vinci Code", a później "X-Men: The Last Stand".

La_Pier

krytycy amerykanscy obeszli sie z filmem bez milosierdzia, piszac ze trudno sie doszukac w filmie fabuly, a jedyna atrakcja jest zastanawianie sie kto zginie jako pierwszy. w box officie narazie tez klapa.
mimo wszystko, z checia zobacze, bo wersja z 72 jest kapitalna. a potem bede sam ocenial:)

Qmid

No i poszedł na dno. Wolfgang Petersen wyreżyserował prawdziwą katastrofę.
"Posejdon" w ciągu weekendu zdołał zarobić bardzo słabe 20,3 mln$. Jest to jeszcze wynik nieoficjalny, ale już wiadomo że wynik ostateczny niewiele się zmieni (-1 mln$ + 1 mln$).

La_Pier

I trudno się dziwić tej katastrofie, skoro nawet zwiastun nie jest zachęcający. Poza tym nie występuje w filmie żadna większa gwiazda - dziwne posunięcie, zważywszy, że poprzedni obraz Petersena - "Troja" była wręcz przeładowana gwiazdami. Najwyraźniej teraz też nie ma czego żałować. Chyba Petersen obniżył swoje loty na amen.

Thommy

Na mnie zwiastun zrbil wrazenie... pojde do kina ze wzgledu na oryginal z 72 roku... i sIe okAZE. pzdr

Thommy

Oryginał mi się bardzo podobał, a na ten film pójdę, bo mnie akurat zwiastun zachęcił. Lubię filmy o statkach, a w tym ponoć są świetne efekty. W końcu nie ma to jak obejrzeć w kinie film z porządnymi efektami.
"Posejdon" z pewnością nie miał być filmem ambitnym, tylko czysto rozrywkowym, dlatego nie ma co patrzeć na opinie krytyków, którzy takie filmy lubią zjeżdżać.
Przebój kasowy to na pewno nie będzie, ale ja i tak się wybiorę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones